Martina12345
17.10.07,13:25
Dnes nám prišlo oznámenie o kontrole. žiadajú od nás doniesť im od 01.06.2007 do 31.08.2007 : mzdové listy( tie máme vytlačené za rok 2006), výplatné pásky a rekapitulácie, mesačné výkazy, a dohody o vykonaní práce. Zatiaľ sme nemali žiadnu kontrolu, neviete čo zvyknú kontrolovať, príp. aké sankcie, pokuty dávajú ( lebo vždy sa niečo nájde) ?
Ďakujem
Paula
17.10.07,11:28
Romana
17.10.07,11:30
Ahoj. Ked som mala ja kontrolu tak si posvietili hlavne na výpočet odvodov, platby odvodov, výpočet náhrad príjmu a stým súvisiace krátenie vymeriavacieho základu, ale boli celkom milé dve panie prešlo to všetko v poriadku aj s pochvalou :D
Ežor
17.10.07,11:38
Ja som túto kontrolu mala v apríli 2007. Mala som presne vypísané akého obdobia sa kontrola týka a aké doklady mám predložiť. Pre istotu som si zavolala na sociálnu poisťovňu a tam mi konkrétne povedali, aké doklady žiadajú predložiť. Všetko som ofotila a zaniesla na SP. Pri tejto kontrole im išlo o dodržanie termínov platieb odvodov poistného, a či bola dodržaná výška odvodov.Môžu ti vyrubiť sankcie za nedodržanie termínu odvodov /ten býva obvykle totožný s termínom výplat/ Sankcie musia presahovať 100,- Sk, inak neplatíš.Neboj sa, táto kontrola nie je nič hrozné. Bola to moja prvá kontrola ani nie mesiac po nástupe do zamestnania. Tiež som sa bála, ale bolo to v pohode. Držim palce.
vema
17.10.07,12:00
Ahoj. Ked som mala ja kontrolu tak si posvietili hlavne na výpočet odvodov, platby odvodov, výpočet náhrad príjmu a stým súvisiace krátenie vymeriavacieho základu, ale boli celkom milé dve panie prešlo to všetko v poriadku aj s pochvalou :D
Romanka, čo znamená " s tým súvisiace krátenie vymeriavacieho základu? Normálne som sa zľakla.Len sa neviem asi zorientovať.
Romana
17.10.07,12:16
napríklad v septembri 2007 bol zamestnanec 20 dní pn. takže odvody platíš iba za 10 dní. Minimálny VZ bude 7.600 / 30 x 10 . maximálny VZ bude 28.142 / 30 x 10. § 138 ods. 17 ... opravte ma ak sa mýlim (http://www.porada.sk/t981-kratenie-maximalneho-vymeriavacieho-zakladu-pri-pn.html)


http://www.porada.sk/t981-kratenie-maximalneho-vymeriavacieho-zakladu-pri-pn.html
Martina12345
18.10.07,06:30
Dnes som tam volala- do Galanty, chcú výplatné pásky+rekapituláciu, mesačné výkazy, mzdové listy iba za rok 2006, a dohody o vykonaní práce( tých máme neúrekom ). Uvedené doklady si tam nechajú asi týžden. Teraz neviem, že či originály, ale prefocovať to-tak to je robota na 2 dni ! Neviete dávajú aj nejaké sankcie za neskoršie odhlásenie zamestnancov ?
bezradná
18.10.07,06:42
Neboj, v Galante nie sú zlé kontrolórky. Aspoň ja som s nimi zatiaľ nemala žiadny problém. Tie zmluvy a dohody neprefocuj to je zbytočné. Keď ich budeš odovzdávať, spíšu s vami protokol o prevzatých dokumentoch. Ja som kontroly riešila väčšinou tak , že som im zavolala aby prišli radšej k nám , lebo tiež mám dosť veľa dokumentácie. A je to aj lepšie, že sa k problémom (ak by náhodou nejaké boli) vieš hneď vyjadriť. Držím palce:)
Ežor
18.10.07,08:44
Dnes som tam volala- do Galanty, chcú výplatné pásky+rekapituláciu, mesačné výkazy, mzdové listy iba za rok 2006, a dohody o vykonaní práce( tých máme neúrekom ). Uvedené doklady si tam nechajú asi týžden. Teraz neviem, že či originály, ale prefocovať to-tak to je robota na 2 dni ! Neviete dávajú aj nejaké sankcie za neskoršie odhlásenie zamestnancov ?

Mne sa tento týždeň tiež podarilo odhlásiť zamestnance s oneskorením.
Na SP mi povedali, že zatiaľ to nepokutujú. Ale čo nie je, môže byť. Takže ani sama neviem, či pokutu dostaneme, alebo nie.
Gabhus
18.10.07,09:14
Ahoj, u nás kontrola pred časom bola, v podstate kontrolovali správnosť VZ, správnosť výpočtu výšky odvodov a potom ešte správnosť výkazov - ale pri tom počte zamestnancov (malom), bolo všetko O.K. Akurát tam boli 2.- SK rozdielu - nesprávne zaokrúhľovanie, takže pohoda. Tie kontrolórky nepôsobili dojmom, že chcú nejaké konflikty, alebo že chcú človeka silou-mocou nachytať. Bola som celkom milo prekvapená. Takže držím palce, veď sú to tiež ľudia a aj keby niečo našli - niečo malé - hlavu neodhryznú.