Romana
17.10.07,14:02
Ahojte. V 8/2007 som vystavila fa českej firme za dodanie tovaru. Následne zaslali reklamáciu, kde im teraz vystavujem cenový dobropis. Nie som si istá aký kurz použijem v účovníctve?? Program ma nepustí pri dnešnom dátume použiť kurz pôvodnej faktúry. Dodanie bolo oslobodené § 43. A ešte ako to dám do daňového priznania? mínusom do riadku 07 ???
Vladimír Ozimý
18.10.07,04:04
nejde o opravu základu dane podľa par. 25 to jest nemusíte sa vracať k pôvodnému kurzu zaevidujte dobropis kurzom vystavenia dobropisu do riadku 6 by som to uviedol aj mínusom keďže to budete uvádzať aj do súhrnného výkazu si myslím
Romana
18.10.07,05:16
ďakujem
martinala
18.10.07,06:39
v každom prípade by som však na dbs uviedla, ktorej faktúry sa týka a kedy bolo na pôvodnej faktúre zdaniteľné plnenie, aby si to vedeli správne dodaniť.
martina
ALBO
18.10.07,06:39
Ahojte. V 8/2007 som vystavila fa českej firme za dodanie tovaru. Následne zaslali reklamáciu, kde im teraz vystavujem cenový dobropis. Nie som si istá aký kurz použijem v účovníctve?? Program ma nepustí pri dnešnom dátume použiť kurz pôvodnej faktúry. Dodanie bolo oslobodené § 43. A ešte ako to dám do daňového priznania? mínusom do riadku 07 ???

V starom priznaní ste mali r. 7 ale keďže to vystavujete teraz v oktobri tak to bude už v novom riadnom v riadku13 a 14
Romana
18.10.07,07:52
dobropis máme ešte v 9 mesiaci takže ešte staré tlačivko :)

Ešte raz ďakujem
ALBO
18.10.07,08:13
dobropis máme ešte v 9 mesiaci takže ešte staré tlačivko :)


Ešte raz ďakujem

píšete , že im teraz vystavujete. Dátum vystavenia je dôležitý. Ak dáte septembrový potom staré.
Romana
13.11.07,08:05
nejde o opravu základu dane podľa par. 25 to jest nemusíte sa vracať k pôvodnému kurzu zaevidujte dobropis kurzom vystavenia dobropisu do riadku 6 by som to uviedol aj mínusom keďže to budete uvádzať aj do súhrnného výkazu si myslím
Takže som to spravila ako píšete, mínusom do riadku 7 a práve mi volali z daňového že tak to tam nemôže byť, ale ako to mám spraviť mi nevedeli poradiť. Nikto ste sa nestretli s podobným prípadom?
Romana
13.11.07,08:17
a ešte jeden dotaz: základ dane sa opraví : §25 ods 1, písm. b, pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti. Nemala som predsa použiť pôvodný kurz?
Kája.
13.11.07,09:42
Podľa mojho názoru ste mali použiť pôvodný kurz a kedže ste to vystavovali dobropis v septembri malo to ísť do riadku 23,24 - oprava základu dane po oprave.
Romana
13.11.07,09:50
áno už som si to našla aj v metodickom pokyne .. oprava do riadku 23 a pôvodný kurz. ďakujem za oddobrenie :)
SilviaS
14.11.07,06:14
Dobrý den poradáci!
Chcem Vás poprosiť o radu.
Mám vystaviť dobropis na jednu firmu, a chcem sa opýtať či do kolonky
kde sa udáva faktúra mám udať dobropis alebo faktúra??
Poradte mi prosímmmmmm!!!
Vďaka Silvia:)
sway
14.11.07,06:17
Dobrý den poradáci!
Chcem Vás poprosiť o radu.
Mám vystaviť dobropis na jednu firmu, a chcem sa opýtať či do kolonky
kde sa udáva faktúra mám udať dobropis alebo faktúra??
Poradte mi prosímmmmmm!!!
Vďaka Silvia:)

Faktúra.Ak SW povoľuje ideál je mínusové sumy.
v texte : DOBROPISUJEME Vám k faktúre (číslo pôvodnej faktúry) - určite uviesť.;)
SERVIS
16.11.07,06:17
Ak mám prijatý dopropis v tom istom mesiaci ako bola pôvodná fa, mám použiť riadok výkazu 19, s akým znamienkom? Alebo to môže byť mínusom v riadku 21? Ďakujem.
Vladimír Ozimý
16.11.07,06:31
podľa mňa oprava základu dane(prijaté doborpisy,ťarchopisy) ide do riadkov 18,19 - nikam inam...
na výstupe idú do riadkov 01,03