hamalka
17.10.07,14:54
V máji som poslala výzvu na uhrádzanie zmluvnej pokuty (ide u výstavbu bytu, zhotoviteľ mešká už 7 mesiacov a zmluvná pokuta je dohodnutá v zmluve o dielo) doteraz mi zhotoviteľ neodpovedal.Chcela by som vedieť ktorý zákon upravuje takéto veci, ako dlho mám čakať na odpoveď.
Chobot
17.10.07,13:01
V máji som poslala výzvu na uhrádzanie zmluvnej pokuty (ide u výstavbu bytu, zhotoviteľ mešká už 7 mesiacov a zmluvná pokuta je dohodnutá v zmluve o dielo) doteraz mi zhotoviteľ neodpovedal.Chcela by som vedieť ktorý zákon upravuje takéto veci, ako dlho mám čakať na odpoveď.

Existujú mnohé zákony, ktoré ustanovujú lehotu na nejaký úkon (napr. vydanie rozhodnutia, zaslanie odpovede na reklamáciu, ...) ale teraz mi nenapadá žiadny zákon, ktorý by stanovoval povinnosť odpovedať na výzvu na uhradenie pokuty. Jednoducho sa zhotoviteľ zahral na mŕtveho chrobáka.

Zase je len na tebe, či napíšeš ďalšiu výzvu, alebo sa obrátiš na súd.

A poslal si ju doporučene? Možno tvoj list ani nedostal (alebo sa tvári, že nedostal).

Ešte mi tak napadá, nebolo by lepšie počkať až do zhotovenia diela a potom požadovať presne vyčíslenú zmluvnú pokutu za omeškanie?