gokko
17.10.07,19:14
Milí poraďáci, mám krásne čižmy , ale majú jednu dosť veľkú nevýhodu, brutálne sa šmýkajú, je to priam životu nebezpečné. Nemusí byť ani mráz, stačí mokrý chodník a už mám problém v nich prejsť od auta domou. Prosím, nepoznáte nejakú dobrú radu, ako upraviť podrážku, aby sa to aspoň zmiernilo?
Lion Topoľčany
17.10.07,17:45
Mala som podobný problém, ale s letnými značkovýmu "našuchovačkami".
Raz som nasadla na kolegov bicykel a neuvedomila som si, že mám moje
"šmýkľavky" a normálne som ich pri bickl.stratila. Kto ma videl v meste,
ako tie topky zbieram po ulici, asi si myslel svoje...No proste hanba.
P.S.: čiastočne by pomohlo aspoň pätníček zmeniť na gumový materiál, ale ak sú to "ihličky"-nie je šanca!
Braňo
17.10.07,18:23
Skus podrazku zdrsnit smirglom.
durisovad
17.10.07,18:31
Ja by som skusila u sustra, ci by nevedel nalepit nejaku tenku protismykovu vrstvu.
Ale mozno by bolo efektne kupit si nejaky elegantny spacirstok a tvarit sa, ze je to najnovsia moda.
ZDENIELA
18.10.07,04:31
Ja by som skusila u sustra, ci by nevedel nalepit nejaku tenku protismykovu vrstvu.
Ale mozno by bolo efektne kupit si nejaky elegantny spacirstok a tvarit sa, ze je to najnovsia moda.

:D :D :D
To tvárenie sa bude na tom najdôležitejšie ;)
Mackovka
18.10.07,05:57
Aj ja mám také topánky, boli pekné drahé. Mala som ich iba raz a stálo ma to zlomeninu členka. Už si kupujem len také s profilovanou podrážkou. Ozaj a čo na to muži - šoféri, možno by nám poradili ten sprej na pneumatiky - "tekuté reťaze" . Prajem pekný nešmykľavý deň.
bea
18.10.07,06:16
Ja si u šustra na takéto topánky dávam nalepiť tenkú gumenú podrážku. Niekedy stačí na podpätok, ak je široký. (Mám s padaním skúsenosti :-) )
tahity
18.10.07,17:55
Aj moje čižmy boli presne také, stačilo, že trochu zapršalo a už to šmýkalo :))). Tiež mi to obuvník podlepil tak pekne, že to ani nie je vidno.
gokko
19.10.07,11:38
Ďakujem za rady, skúsim toho obuvníka. Dám vedieť, či to pomohlo.
Oliva.zelena
24.10.07,17:45
:D mi napadlo, ze mi kedysi poradila matka mojho sefa, ze si mam na cizmy natiahnut stare ponozky.... super napad - cizmy za desat litrov a na nich stare oneee... :D
najag
26.10.07,13:11
Aj taky spray....tekute retaze by mohol pomoct :D :D
adi11
26.10.07,13:24
Treba mať asi viac párov čižiem, jedni na suchú zimu - teda tie krásne :) a druhé na člapkanicu ;)
mimi.tulipanova
31.10.07,16:42
tekuty sprej, pripadne retaze zelezne :D