aňuša
17.10.07,20:51
Poradí mi niekto? Potrebujem urobiť zmluvu a neviem akú. Podnikateľ má obchod s autosúčiastkami a popritom lepí autofólie. Keďže to nestíha, chce si vziať SZČO ktorý by mu tie autofólie lepil na základe ŽL a aj vypomáhal v obchode. Akú zmluvu by mali spraviť medzi sebou? :)
Zoltán Kovács
17.10.07,19:00
Poradí mi niekto? Potrebujem urobiť zmluvu a neviem akú. Podnikateľ má obchod s autosúčiastkami a popritom lepí autofólie. Keďže to nestíha, chce si vziať SZČO ktorý by mu tie autofólie lepil na základe ŽL a aj vypomáhal v obchode. Akú zmluvu by mali spraviť medzi sebou? :)

Pozri si nové znenie zákonníka práce, platný po novele od 01.09.2007. To čo chceš urobiť má znaky závislej práce, a práve to je od 01.09. zakázané.
aňuša
17.10.07,19:25
a čo mi teda navrhuješ? Dá sa to vôbec nejako urobiť?
aňuša
18.10.07,05:58
nevie mi nik k tomuto poradiť? :confused:
seeky
28.10.07,21:06
Pozri si nové znenie zákonníka práce, platný po novele od 01.09.2007. To čo chceš urobiť má znaky závislej práce, a práve to je od 01.09. zakázané.


niekde na porade, ale neviem to najst sa riesilo nove znenie zakonnika prace a pisalo sa tam, ze tavisla praca musi splnat urcite kriteria, a jednym z nich je, ze pracovnik dostava za svoju pracu mzdu alebo odmenu.

kedze szco svoju pracu fakturuje nie je to mzda ani odmena a teda by nemalo ist o zavislu pracu ( aj toto sa tam pisalo)

funguje to takto?
KEJKA
28.10.07,21:10
Poradí mi niekto? Potrebujem urobiť zmluvu a neviem akú. Podnikateľ má obchod s autosúčiastkami a popritom lepí autofólie. Keďže to nestíha, chce si vziať SZČO ktorý by mu tie autofólie lepil na základe ŽL a aj vypomáhal v obchode. Akú zmluvu by mali spraviť medzi sebou? :)
ak by si bral SZČO na výpomoc podľa potreby - stačí objednávka.
Ak si však SZČO zoberie natrvalo, podľa mňa to naplní príznaky závislej práce (podčiarknutá časť vety).
aňuša
29.10.07,08:02
to znamená , že v prípade kontroly v obchode tam by ten dotyčný nemal byť ak nebude riadne zamestnaný, rozumiem tomu dobre? Mohla by byť Dohoda o vykonaní práve medzi nimi na prácu v obchode a objednávka na prácu v dielni?
seeky
29.10.07,08:55
to znamená , že v prípade kontroly v obchode tam by ten dotyčný nemal byť ak nebude riadne zamestnaný, rozumiem tomu dobre? Mohla by byť Dohoda o vykonaní práve medzi nimi na prácu v obchode a objednávka na prácu v dielni?

dohoda o vykonani prace by mala byt viazana na splnenie urcitej ulohy, napr. nalepenie folie. nemalo by ist o opakujucu sa cinnost (vypomoc v obchode)

na vypomoc v obchode by podla mna mohol uzavriet dohodu o prac. cinnosti (max 10 hod tyzdenne), alebo normalnu pracovnu zmluvu.

co sa tyka folli, dalo by sa to este na tu zivnost co som sa pytala a na co Kejka odpovedala. vyber si podla toho co sa ti (jemu) lepsie hodi z hladiska dani a odvodov.