Martaa
18.10.07,08:32
Zdravym vsetkych,
mam jednu otazocku.:rolleyes: Ak chcem spracovavat uctovnictvo zivnostnikovi, ktory nema zamestnancov, mozem mu spracovat uct na zaklade dohody o PC? Zivnost nechcem. Viem ze on sa musi poprihlasovat na SP, ZP, DU a nasledne aj mna, ale...
moja otazka je "Mozem s nim uzatvorit tuto dohodu s tym, ze mi bude platit stvrtrocne zalohy (za spracovanie DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html)) a na konci roka mi vyplati zvysok." Je to koli tomu, aby nemusel kazdy kvartal posielat mesacne vykazy, ale iba raz do roka.

Vopred dakujem za vase nazory:o
Martaa
18.10.07,12:53
To sa mi velmi nepaci,mam este jeden napad.
Ak by som robila na dohodu o vykonani prace, tak by sa zaregistroval na ZP, SP ,DU No mna by prihlasil 19.10.2007 a odhlasil 25.10.2007 po spracovani DPH. No nadalej by ostal registrovany aj keby nemal zamestnancov. A takto by robil kazdy stvrtrok. Nahlasil a nasledne odhlasil. Lebo pochybujem ze zivnostnik, ktory nema zamestnancov bude mesacne davat vykazy na poistovne. A mne sa tiez velmi nechce:--- . Nechcem sa do niecoho zamotat.

V pripade ze by som mu urobila iba koncorocne DP, tak by to bol iba jeden vykaz a to v marci 2008 :rolleyes:

Ma s tym niekto skusenosti? Poradte prosim :confused:
veronikasad
18.10.07,15:38
To sa mi velmi nepaci,mam este jeden napad.
Ak by som robila na dohodu o vykonani prace, tak by sa zaregistroval na ZP, SP ,DU No mna by prihlasil 19.10.2007 a odhlasil 25.10.2007 po spracovani DPH. No nadalej by ostal registrovany aj keby nemal zamestnancov. A takto by robil kazdy stvrtrok. Nahlasil a nasledne odhlasil. Lebo pochybujem ze zivnostnik, ktory nema zamestnancov bude mesacne davat vykazy na poistovne. A mne sa tiez velmi nechce:--- . Nechcem sa do niecoho zamotat.

V pripade ze by som mu urobila iba koncorocne DP, tak by to bol iba jeden vykaz a to v marci 2008 :rolleyes:

Ma s tym niekto skusenosti? Poradte prosim :confused:
Po novom - od 1.9.07 - odhlásením posledného zamestnanca sa odhlasuje aj zamestnávateľ - tak ma informovali na našej pobočke. Teda s prihlasovaním zamestnávateľa budeš mať určite viac roboty ako s nulovými mesačnými výkazmi.Ako dohodár sa zamestnávateľ nemusí registrovať v zdr.poisťovni.

---------
Veronika
mojto
18.10.07,18:26
To sa mi velmi nepaci,mam este jeden napad.
Ak by som robila na dohodu o vykonani prace, tak by sa zaregistroval na ZP, SP ,DU No mna by prihlasil 19.10.2007 a odhlasil 25.10.2007 po spracovani DPH. No nadalej by ostal registrovany aj keby nemal zamestnancov. A takto by robil kazdy stvrtrok. Nahlasil a nasledne odhlasil. Lebo pochybujem ze zivnostnik, ktory nema zamestnancov bude mesacne davat vykazy na poistovne. A mne sa tiez velmi nechce:--- . Nechcem sa do niecoho zamotat.

V pripade ze by som mu urobila iba koncorocne DP, tak by to bol iba jeden vykaz a to v marci 2008 :rolleyes:

Ma s tym niekto skusenosti? Poradte prosim :confused:

Okrem toho nezabudaj na Zakony 124/2006 a 126/2006, o povinnosti> Všetci zamestnávatelia najneskôr do konca roka musia uzavrieť zmluvu s jednou z existujúcich pracovných zdravotných služieb
Martaa
22.10.07,06:54
Okrem toho nezabudaj na Zakony 124/2006 a 126/2006, o povinnosti> Všetci zamestnávatelia najneskôr do konca roka musia uzavrieť zmluvu s jednou z existujúcich pracovných zdravotných služieb

No tomuto nejako nerozumiem:confused: , ale takto vyzera, ze ked chcem robit uctovnictvo a mat ciste svedomie :) tak si radsej otvorit zivnost. Alebo to nechat tak. Je to asi najjednoduchsie.

Tie zakony a podmienky pre dohody su len asi pre tych zamestnavatelov, ktori uz maju zamestnancov a nie pre uctovnicku, ktora im urobi danove priznanie raz do roka :mad: