Marcus Aurelius
18.10.07,08:36
Zdravim vas poradaci,
potreboval by som od vas poradit.Chcel by som kupit rodinny dom ktory by som chcel obyvat ale zaroven by bol aj "miestom podnikania". Chcel by som to kupit na HU no neviem na ktory, ci to uz musi byt podnikatelsky uver alebo to moze byt klasicky uver na byvanie.
Ak by to bol HU na byvanie mozem mesacne splatky dat do odpisov???
Za radu a odpoved vam dakujem.
abel
18.10.07,11:40
Tak ako úver nevstupuje do príjmov, tak ani splátky úveru nejdú do výdavkov. Do výdavkov by išli len úroky z úveru, avšak keď je to dom na podnikanie aj na bývanie, bude výšku splátok úveru potrebné rozlíšiť.
Osobne neodporúčam vkladať dom do majetku firmy ( už aj z z dôvodu jeho prípadného neskoršieho predaja).
Budem rada, ak pridajú svoj názor aj iní členovia, ktorí s tým majú viac skúsenosti.
VladoaKatka
18.10.07,12:51
Radšej by som doporučila dom kúpiť súkromne a prenajať firme.Do nákladov môžeš dať nájomné, energie.
joni102
19.10.07,08:23
Z prispevku som dobre nepochopila ci bude dom miestom podnikania TVOJHO podniku alebo to budes prenajimat inym firmam.
V pripade tvojej firmy jednoznacne kupit sukromne a nic nedavat do nakladov. V pripade cudzej firmy tiez kupit sukromne a do nakladov najomne.