Ežor
18.10.07,09:12
Dobrý deň,
robím účtovníctvo v programe ALFA. Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma počítač opýta, či chcem doklad uložiť ako uzávierkový doklady. Čo to znamená, a aké doklady ukladám ako uzávierkový doklad?
Ďakujem
Zita5
18.10.07,07:16
Dobrý deň,
robím účtovníctvo v programe ALFA. Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma počítač opýta, či chcem doklad uložiť ako uzávierkový doklady. Čo to znamená, a aké doklady ukladám ako uzávierkový doklad?
Ďakujem

Uzávierkový doklad nahadzujete na konci roka v rámci uzávierkových operácii .
V priebehu roku kliknete "NIE" .
Ak by ste klikli áno , tak účtovnú operáciu v PD Vám vysvieti na zeleno a objavila by sa v PD pod čiarov ...teda medzi poslednými položkami za dátumom 31.12.2007.

Čo patrí pod uzávierkové operácie...link tu
http://www.porada.sk/t18819-uzavierkove-operacie-este-raz.html?highlight=Uz%E1vierkov%E9+oper%E1cie
zuzanka76
18.10.07,18:08
Ja zvyknem ako uzávierkové doklady uložiť aj koncoročné odpisy. Ale v priebehu roka (napr. nejaké halierové vyrovnania) neukladáš doklad ako uzávierkový.
olio
18.10.07,19:49
Dobrý deň,
robím účtovníctvo v programe ALFA. Pri nahadzovaní interných dokladov sa ma počítač opýta, či chcem doklad uložiť ako uzávierkový doklady. Čo to znamená, a aké doklady ukladám ako uzávierkový doklad?
Ďakujem
Uzávierkovými operáciami na konci účtovného obdobia sa:
a) zvýšia príjmy o sumy doteraz nezaúčtované v peňažnom denníku, ktoré sa zahŕňajú do základu dane z príjmov
b) znížia príjmy o sumy, ktoré sa nezahrňujú do základu dane z príjmov (napr. uznaná reklamácia)
c) zvýšia výdavky doteraz nezaúčtované (napr. daňové odpisy odpisovaného majetku)
d)znížia výdavky o sumy, ktoré sa nezahŕňajú do základu dane z príjmov (napr. storná výdavkov, ktoré sú daňovo neuznateľným výdavkom, výdavky nad limit...)
Tieto operácie nemajú vplyv na pohyb peňažných prostriedkov v pokladnici, ani na bežnom účte. Vykonávajú sa za účelom zistenia správneho základu dane z príjmov...
msa
15.12.10,11:17
ahojte chcem sa spýtať,vkladám do majetku nehnuteľnosť cez ID, má to byť uložené ako uzávierkový doklad? Odpisy mi je jasné, že hej. Tiež účtujem mesačne tovar po záruke cez ID mínusom z výdaja tovaru, keďže to účtujem v priebehu roka, neukladám to ako uzávierkový doklad, je to ok? a čo ten vklad nehnuteľnosti? ďakujem za odpoveď.
msa
16.12.10,10:09
ahojte chcem sa spýtať,vkladám do majetku nehnuteľnosť cez ID, má to byť uložené ako uzávierkový doklad? Odpisy mi je jasné, že hej. Tiež účtujem mesačne tovar po záruke cez ID mínusom z výdaja tovaru, keďže to účtujem v priebehu roka, neukladám to ako uzávierkový doklad, je to ok? a čo ten vklad nehnuteľnosti? ďakujem za odpoveď.

žiadne odpovede? ďakujem aj tak.