janaZH
18.10.07,09:49
Prosím Vás o radu. V mesiacoch august a september sme vyplatili jubilejné odmeny za pracovné zásluhy pri príležitosti životného výročia. Bohužiaľ, v mzdovom programe som ich nahodila do odmien a teda odviedla aj poistné, aj daň. Akým spôsobom sa to dá opraviť? Prosím o vysvetlenie s dopadom do všetkých oblastí (odvod poistného, mesačné výkazy, odvod dane, priemery). Zamestnanci sú odmeňovaní podľa Zákonníka práce. Vopred ďakujem.
adi11
18.10.07,07:58
Podľa mna aj jubilejná odmena je súčasť mzdy a podlieha zdaneniu a taktiež z nej idu odvody
Romana
18.10.07,08:06
zákon č. 461/2003 § 138 ods. 2 do vymeriavacieho základu zamestnanca sa nezahrňa odstupné, odchodné, cestovné náhrady ..... odmeny vyplácané pri pracovných jubileách a životných jubileách
Jana Motyčková
18.10.07,08:26
ZP je OK.
SP môžete opraviť aj v októbrových mzdách, tak, že ponížite odovody zamestnanca aj zamestnávateľa - neviem ako to robí Váš program, ale v elektronickom výkaze majú mať potom tí ľudia nastavený príznak, že ide o opravu.
Daň, resp. základ dane sa navýši v mesiaci, kedy im to vrátite - nejde o opravu.
Pre priemery - jubilejné odmeny by sa mali rozpočítavať do priemerov na 4 štvrťroky, takže či to treba opravovať závisí od toho ako sa do priemerov započítava odmena, ktorú ste im dali.
janaZH
18.10.07,09:55
Ďakujem. Chcem sa ešte opýtať, prečo je ZP v poriadku?
Jana Motyčková
18.10.07,10:00
Ale nie je v poriadku. Dnes už nebudem prispievať.
ZP sa tiež neodvádza, na ZP treba dať opravné výkazy za mesiace, ktoré sa opravujú.
ingi
18.10.07,10:18
Ale nie je v poriadku. Dnes už nebudem prispievať.
ZP sa tiež neodvádza, na ZP treba dať opravné výkazy za mesiace, ktoré sa opravujú.

mimotemy Uff, Janka, vieš ako som sa zľakla? ;) Od 11:26 hľadám novelu z. o ZP :D .
Len Ty prispievaj ďalej, však si to opravila.:):):)
P.s: A ja nemusím opravovať výplaty. :rolleyes::D
janaZH
18.10.07,10:24
Ďakujem. Ste zlaté. Čaká ma kopec roboty. Ale čo už. Ešte raz ďakujem.