pepo2003
18.10.07,11:58
Čafte poraďáci, som tu úplne nový, ani poriadne neviem ako to tu funguje, ale mám súrny problém, tak nemárnim čas prechádzaním porady. K mojej téme účtovanie prenájmu priestorov som tu veľa nenašiel. Ale rovno k veci. Mám zmluvu o prenájme nebyt. priest., k nej mám splátkový kalendár a ňom každú splátku rozdelenú na nájom, služby a samo DPH. Neviete mi prosím niekto poradiť ako to zaúčtovať v PÚ so všetkým čo k tomu patrí. Vopred ďakujem.
plavčík
18.10.07,10:13
neviem či si nájomca a či prenajímateľ...či ssi plátca DPH alebo nie...
upresni!
pepo2003
18.10.07,10:21
Moja chyba, neupresnil som to. Som nájomca a platca DPH. Diky.
Tweety
18.10.07,10:23
Čafte poraďáci, som tu úplne nový, ani poriadne neviem ako to tu funguje, ale mám súrny problém, tak nemárnim čas prechádzaním porady. K mojej téme účtovanie prenájmu priestorov som tu veľa nenašiel. Ale rovno k veci. Mám zmluvu o prenájme nebyt. priest., k nej mám splátkový kalendár a ňom každú splátku rozdelenú na nájom, služby a samo DPH. Neviete mi prosím niekto poradiť ako to zaúčtovať v PÚ so všetkým čo k tomu patrí. Vopred ďakujem.
Prechádzanie poradou a nachádzanie správnych odpovedí je márnenie času ? to by mohli povedať aj odpovedajúci, že odpovedať na príspevky je márnením času nie? :cool: K samotnej odpovedi: nájomné podľa splátkového kalendára, 518, 343/321.
pepo2003
18.10.07,10:28
Zdravím Tweety. Máš pravdu, asi mi to v tej rýchlosti nešťastne vykĺzlo a určite som to tak nemyslel. Tak chcem vyjadriť moje sorry a zároveň vďačnosť za odpovede. Dúfam, že som sa nikoho nejako veľmi nedotkol.
sway
18.10.07,10:31
.......... Ale rovno k veci. Mám zmluvu o prenájme nebyt. priest., k nej mám splátkový kalendár a ňom každú splátku rozdelenú na nájom, služby a samo DPH. Neviete mi prosím niekto poradiť ako to zaúčtovať v PÚ so všetkým čo k tomu patrí. Vopred ďakujem.

pr:

nájom ......................7 000 MD 518 xxx anal. nájom
energie ....................1 000 MD 502 xxx anal. energie
služby ......................2 000 MD 518 xxx anal.služby - upratovanie a p.
DPH vstup 19% ..........1 900 MD 343 xxx DPH vstup
dodavateľ ................11 900 DAL 321 xxx


;)
pepo2003
18.10.07,10:37
Ďakujem pekne za odpovede. Ináč načo je to rozdelenie splátky v splátkovom kalendári na nájomné a služby? Prenajímateľ si to urobil iba pre seba, keď aj nájom aj služby účtujem na 518?
pepo2003
18.10.07,11:41
Ešte by som mal jednu otázočku. Mám ten splátkový kalendár riešiť každý mesiac ako sú splátky cez interný doklad alebo cez došlé faktúry? Ďiky moc.
Tweety
18.10.07,11:49
Ešte by som mal jednu otázočku. Mám ten splátkový kalendár riešiť každý mesiac ako sú splátky cez interný doklad alebo cez došlé faktúry? Ďiky moc.Každý mesiac podľa dátumu na spl. kalendári, to akú formu účtovania si zvolíš,je na tvojom rozhodnutí, ja to rieším cez podsystém dodávatelia.
pepo2003
18.10.07,12:04
Ďakujem Tweety.
sway
18.10.07,14:47
Ešte by som mal jednu otázočku. Mám ten splátkový kalendár riešiť každý mesiac ako sú splátky cez interný doklad alebo cez došlé faktúry? Ďiky moc.
Ja si nakopírujem spl. kalendár a každý mesiac účtujem príslušný riadok ako DF.;)
mária68
09.03.11,09:35
Chcem sa Vás spýtať, milí poraďáci, v zmluve o prenájme nebytových priestorov mám presne rozpísanú sumu za jeden mesiac. Podľa splátkového kalendára máme však platiť kvartalne. Mám o prenájme účtovať mesačne?
janyca
12.08.11,07:12
ahojte, mám prípad SZČO si prenajíma nebytové priestory, mám na to zmluvu, ako mam účtovat v JU úhrady nájmu z účtu? myslím si že réžia, opravte ma ked sa mýlim...
janci10
12.08.11,11:05
Ahoj, v sustave JU to uctujes ako prevadzkova rezia