grušina
18.10.07,12:19
Dobrý deň,

potrebujem poradiť v niekoľkých veciach. Pri ukončení PP dávam zamestnancovi zápočtový list a na SP odnesiem evidenčný list?
- Ak v zmluve má uvedené že je zamestnaný bez skúšobnej doby, môžeme ukončiť PP dohodou, a aký paragraf mám použiť pri takomto ukončení PP?
- Ak zamestnanec pôjde na úrad práce koľko musí mať odrobené aby dostal podporu v nezamestnanosti, ráta sa tam aj to, čo odpracoval v zahraničí?
- A posledná otázka ak pôjde na materskú z úradu práce ako chlap, tak mu vezmú podporu a bude dostávať len rodičovský príspevok? A kde by som našla podmienky takého niečoho, že chlap na materskej, npr. či žena musí byť nejaký čas doma alebo tak..
Ďakujem za všetky rady a názory.
maria-
18.10.07,10:43
Pri ukončení pracovného pomeru sa zamestnancovi dáva zápočtový list v prípade, že ukončil pracovný pomer dohodou aj dohodu o ukončení pracovného pomeru. Je potrebné odhlásiť ho zo sociálnej a zdravotnej poisťovne.
Z otázky nie je jasné o aký pracovný pomer ide, či o pracovný pomeru uzavretý na dobu určitú, alebo neurčitú ?
jankasm
18.10.07,10:52
Dobrý deň,

potrebujem poradiť v niekoľkých veciach. Pri ukončení PP dávam zamestnancovi zápočtový list a na SP odnesiem evidenčný list? Áno, plus odhlášky z poisťovní.
- Ak v zmluve má uvedené že je zamestnaný bez skúšobnej doby, môžeme ukončiť PP dohodou, a aký paragraf mám použiť pri takomto ukončení PP? Dohodou sa môže ukončiť akýkoľvek pracovný pomer, žiadnu úlohu tu nehrá skušobná doba. Pri dohode je vždy § 60.
- Ak zamestnanec pôjde na úrad práce koľko musí mať odrobené aby dostal podporu v nezamestnanosti, ráta sa tam aj to, čo odpracoval v zahraničí? Musí mať platené poistenie v nezamestnanosti 3 roky z posledných 4 rokov pri PP na dobu neurčitú, alebo 2 roky z posledných 3 rokov pri PP na dobu určitú. PP v zahraničí sa nepočíta.
- A posledná otázka ak pôjde na materskú z úradu práce ako chlap, tak mu vezmú podporu a bude dostávať len rodičovský príspevok? A kde by som našla podmienky takého niečoho, že chlap na materskej, npr. či žena musí byť nejaký čas doma alebo tak.. Myslím, že prvých 6 mesiacov, čiže počas materskej dovolenky, by mala byť doma žena. Až potom môže nastúpiť. Ale týmto si nie som 100% istá.
Ďakujem za všetky rady a názory.

Odpovede v texte. ;)
grušina
18.10.07,11:03
Dakujem veľmi pekne,
ešte sa chcem uistiť, ak mu platil zamestnanec odvody v zahraničí, neplatí mu to na úrade práce.
A ako je najlepšie zamestnať pracovníka, ktorý by prišiel do práce len v prípade potreby? Resp. akú prac.zmluvu, alebo dohodu?
jankasm
18.10.07,11:06
Dakujem veľmi pekne,
ešte sa chcem uistiť, ak mu platil zamestnanec odvody v zahraničí, neplatí mu to na úrade práce.
A ako je najlepšie zamestnať pracovníka, ktorý by prišiel do práce len v prípade potreby? Resp. akú prac.zmluvu, alebo dohodu?

No záleží od toho ako často bude ten "prípad potreby". Môže byť PP na kratší čas, alebo ak to bude naozaj len zriedkavo tak by bola lepšia dohoda. ;)
grušina
18.10.07,11:54
Dakujem sto krat...
Slavena
28.10.07,17:42
Zápočtový list obsahuje informáciu, koľko sa pracovníkovi započítalo rokov a dní. Jedná sa len o pracovné dni /zamestnanec nebol PN/ alebo sa tam zapisuje údaj /počet započítaných kalendárnych dní/, ktorý sa dáva aj na evidenčný list? Jedná sa o zamestnanca, ktorý pracoval asi 1,5 mesiaca v r. 2007 a pracovný pomer sa ukončil na vlastnú žiadosť /vo výpovednej dobe/.
tinaM
28.10.07,17:45
Zápočtový list je zhodný s evidenčným listom DP. Píšu sa kalendárne dni.
Slavena
28.10.07,17:55
Ďakujem veľmi pekne, už som si to našla aj v iných témach, že ide o kalendárne dni. Som dnes akosi v strese. Asi to bude tým počasím. Ale ešte raz srdečná vďaka.
jež
21.12.07,06:06
K 31.12.2007 končím pracovný pomer dohodou. Čo všetko potrebujem aby som sa mohla zaevidovať na úrade práce ?
Tweety
21.12.07,07:04
K 31.12.2007 končím pracovný pomer dohodou. Čo všetko potrebujem aby som sa mohla zaevidovať na úrade práce ?
Doklad o skončení PP.
abel
21.12.07,07:08
Požiadaj zamestnávateľa, nech ti vyplní aj priložené tlačivo, aby si nemusela chodiť 2-krát, aj keď to však asi bude môcť vyplniť až po vystavení poslednej mzdy
jež
21.12.07,07:47
ďakujem, mzdu za 12/07 už mám spravenú. Idem vypísať tlačivo. A aký ešte doklad o skončení PP - príspevok 1
tacasina
21.12.07,07:51
Doklad o skončení PP je v Tvojom prípade písomná dohoda o rozviazaní prac. pomeru.
jež
21.12.07,08:35
ešte raz prosím , pri ukončení pracovného pomeru dohodou mám použiť § 60 alebo 67 ?
Lydka R
21.12.07,08:44
ešte raz prosím , pri ukončení pracovného pomeru dohodou mám použiť § 60 alebo 67 ?

§ 60
Dohoda o skončení pracovného pomeru
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#hore)

(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.
brčko
21.12.07,16:40
Myslím, že bude potrebovať aj zápočtový list. DOPLNAM Pre jež ,že predložiť na UPSVaR.
Paula
21.12.07,16:46
Myslím, že bude potrebovať aj zápočtový list.


+ potvrdenie o príjme .
jež
01.01.08,09:24
K 31.12.2007 som ukončila pracovný pomer. Dňa 04.01.2008 mám nastúpiť do nového zamestnania. Je potrebné sa nahálásiť na úrad práce na tie tri dni ?
jamis
01.01.08,09:40
Nemusíš sa nahlasovať, ale za tie dni si potom povinná zaplatiť odvody do ZP, ako dobrovoľne nezamestnaná.
jež
03.01.08,05:31
Budu to dva dni čo budem dobrovoľne nezamestnaná. Mám si sama vyrátať odvod , alebo sa mám ozvať do zdravotnej pois'tovne ?
Infarkt
03.01.08,06:21
Opravím ťa...budú to 3 dni, čo budeš dobrovoľne nezamestnaná ;)

ZP za január sa platí vo februári...a kľudne sa radšej ozvi poisťovni...hoci priamo na pobočke v mieste tvojho bydliska a tam dostaneš aj šek aj presnú sumu na zaplatenie :)