Spodniaková Jarmila
19.10.07,07:20
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Zoltán Kovács
19.10.07,05:24
Na tému štýlu odpovedi tu už bolo viac krát diskutované. Niektorý preferujú uvádzanie samotných §§ bez nejakého bližšieho vysvetlenia, niektorý (hlavne začiatočníci) zase potrebujú vysvetlenie z praxe. A treba si uvedomiť, že na porade sú aj členovia, ktorý sa neživia účtovníctvom, ale potrebujú poradiť a pre tých súché citácie zákonov asi veľa nenapomáha.

P.S. Táto téma sa mala skôr založiť v Ohlasoch a nie v Podvojnom účtovníctve.
Paula
19.10.07,05:27
Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme.



:confused: .
sway
19.10.07,05:28
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .

Milá Jarmilka,
vidím že si tu nová, tak len kratúčko aby si si nedvíhala adrenalín.... tu nie sme na seminári, ani na zoskupení managerov, je nás tu kopa obyčajných ľudí, ktorí sa stretávajú, radia si pomáhajú a riešia problémy formou rád a pomoci, ak si dáš ten čas a pobudneš tu chvíľku, zistíš že je tu mnoho dobrých odborníkov a nehrajú sa na múdre hlavy, ale nezištne pomáhajú, diskutujú a každý si volí formu akú chce.
Možno Ti príde čudné, ale narazila si na fórum kde si ľudia pomáhajú.;)
vikinka
19.10.07,05:30
To,že niekto robí účtovníctvo 30 rokov ho ešte podľa mňa nerobí profesionálom.Každý,kto robí účtovníctvo študuje zákony počas svojej praxe neprestajne.A každý poraďák sa snaží aj vysvetliť a zároveň aj odvolať na príslušný §.
Zoltán Kovács
19.10.07,05:31
mimotemy Po druhom prečítaní príspevku mám dojem, že to nemá ani pätu ani hlavu. Alebo neviem logický myslieť?:D
liba2
19.10.07,05:35
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Nie všetko je v zákonoch a vykonávacích predpisov usmernené. Častokrát máme možnosť si vybrať riešenie, musíme sa sami rozhodnúť ako to urobíme. Na takého rozhodnutie majú vplyv rôzne konkrétne okolnosti v účtovnej jednotke v závislosti od rozsahu činnosti, vnútornej organizácii, počtu zamestnancov a pod. - preto si radíme štýlom "ja to robím tak..." . Jednoducho nie je možné sa odvolať na predpis, lebo ten do podrobností nezachádza.
Maňaska
19.10.07,05:46
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Rada:
Ak si prečítaš odpoveď, alebo radu, ktorá spĺňa tvoje požiadavky na sofistikovanú odpoveď -tak vyjadri súhlas, alebo oceň.

Ak sa ti odpoveď zdá málo odborná, až familiárna - jednoducho si ju nevšímaj, alebo doplň, ak ti to za to stojí.

Nám, pre ktorých je postup múdrych (čo sa chytia zákonov a študujú a študujú ) nepostačujúci a "obyčajné" rady ostatných si vážia, lebo im pomôžu zorientovať sa - takýto spôsob vyhovuje.

Verím, že časom zistíš, aká je "porada" nápomocná!!
Mackovka
19.10.07,05:47
Jarmilka nezdieľam tvoj názor. Ja som tu stretla skvelých, odborne zdatných a ochotných ľuďí. Každá odpoveď je na niečo dobrá, možno ukáže na iný uhol pohľadu. A v strete názorov si môžeš vybrať, alebo sa znovu pýtať. Tu je to bežné a je samozrejmosťou opraviť si odpoveď, každý sa môže pomýliť, a tí najlepší na porade to vždy urobia, hoci to potrebujú zriedkavo. Možno by si mohla reagovať na príspevky, ktoré sa ti zdajú nesprávne a tým pomôcť. O to tu ide. Pekný deň.
Milan Benka
19.10.07,05:52
Diskutujúci, Jarmilka povedala ( napísala ) svoj názor. Mám pocit, že tu rozputávate jednu z diskusií o ničom.

Doporučujem preradiť túto diskusiu do témy OHLASY.
Danila
19.10.07,05:57
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .Obdivujem Tvoje sebavedomie, pretože účtujem tiež asi toľko, ale pocit, že to musím vedieť som žiaľ nenadobudla. Iba ak ten, že by som to mala a už aj mohla vedieť. Zatiaľ som rada tomuto fóru, že moje názory na jednotlivé účtovné prípady tu môžem konfrontovať, porovnávať, argumentovať, alebo tápať bez argumentov. A to ma posúva a núti stále sa učiť. Pretože podľa môjho názoru je účtovníctvo viac otázkou praxe a logických postupov, ako len istými krokmi dosiahnúť predpísané. Teším sa na diskusiu s Tebou.:) :) :)
abel
19.10.07,06:11
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Kľudne môžeš mať pocit, že odpovede sú neprofesionálne, pretože na Porade si formou virtuálneho posedenia pri kávičke s priateľmi, kde sa bavíš, ako to robíš ty, ako on, a prípadne ťa nakopne, aby si si pozrela ten a ten §. Niečo viem ja, niečo on. Ak chceš odpovede profesionálne, prejdi si do odbornej stránky Porady, ktorá je ale samozrejme platená, a tam máš istotu aj odvolávky na § a odstavce. Mnoho príspevkov odborných, kvalitných a profesionálnych je samozrejme aj na tejto bezplatnej strane, ale to už po krátkej dobe sama vycítiš, či sa toho môžeš držať alebo je to len formou ja si myslím, ja to robím takto.
Na tejto stránke sa cítim ako človek z mäsa a kostí, so svojimi prednosťami aj slabosťami. Na strane s paragrafmi sa cítim ako účtovník so zodpovednosťou.
Monika Kováčová
19.10.07,06:46
častokrát som vo svojich odpovediach uviedla citáciu zo zákona príp. aj nejaký ten paragraf...
väčšinou pýtajúci reagoval : Vôbec tomu nerozumiem, môžeš mi to vysvetliť po lopate???

Tak teraz volím opačný postup, najskôr po lopate a keď pýtajúci chce ísť do hĺbky a hľadá oporu môjho tvrdenia v zákone, podiskutujeme o tom...

Tiež sa teším na diskusiu s tebou...
liba2
19.10.07,06:48
častokrát som vo svojich odpovediach uviedla citáciu zo zákona príp. aj nejaký ten paragraf...
väčšinou pýtajúci reagoval : Vôbec tomu nerozumiem, môžeš mi to vysvetliť po lopate???

Tak teraz volím opačný postup, najskôr po lopate a keď pýtajúci chce ísť do hĺbky a hľadá oporu môjho tvrdenia v zákone, podiskutujeme o tom...

Tiež sa teším na diskusiu s tebou...
Presne túto istú skúsenosť mám aj ja.... :)
evina
19.10.07,07:04
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .

Jarmilka vitaj na Porade a teším sa na odborný prístup k riešeniu otázok z Tvojej strany :):)

P.s. Osobne by som volila /keďže si tu radíme tak radím/ opačný postup. Najprv by som prispela vysokoodbornými príspevkami podloženými paragrafmi, vypracovanými odbornými témami /aj tie tu máme/, a potom by som
sa /aj to možno, lebo nie je to môj štýl/ vyjadrila k práci ostatných. Mám takú životnú teóriu- k tomu čo sa sama nesnažím ovplyvniť /t.j. napr. z Tvojej strany pozdvihnutie odbornosti Porady/ sa nevyjadrujem :):) a určite hneď nie na začiatku... Neviem čím to je, ale ja napr. čím dlhšie vykonávam účtovníctvo, tým viac mám pocit, že veľa vecí neovládam ...
korduľa
19.10.07,09:07
preto sa to vola porada, ze sa tu ludia radia medzi sebou ako ludia, ktori potrebuju poradit, porozumiet, pochopit tie suche zakony, ktore je niekedy tazke pochopit
mysimis
19.10.07,09:28
Milá Jarmilka, vidím, že si úplný nováčik na tejto stránke a hneď kritizuješ našu profesionalitu. Mám pocit, že Ty si myslíš, že na tejto stránke nájdeš len samých účtovníkov a to vôbec tak nie je. Nie každý si dáva robiť účtovníctvo účtovníčke a sú tu aj takí úplne jednoduchí ľudia, ktorí si robia sami aj účto a potrebujú sa občas poradiť so skúsenejšími. Ja robím účtovníčku takmer 30 rokov a ani zďaleka neovládam všetko, lebo na tejto stránke zisťujem že človek sa učí celý život. Pokiaľ by som to účto robila len v jednej a tej istej zabehnutej firme i tak by ma mohlo čo to prekvapiť a potrebovala by som radu, ale keď robíš účto pre x firiem z rôznych odvetví, musíš sa stále vzdelávať. A ja osobne nepoznám lepšie miesto a lepší kolektív ako tu na porade. Mňa osobne mrzí, že hodnotíš prácu vzdelaných ľudí, ktorí bez nároku na odmenu tu denno - denne radia. Teším sa na Tvoju reakciu na naše príspevky.
cactus
19.10.07,09:31
niektorí ste vo svohich príspevkoch napísali, že tešíte sa na diskusiu so Spodniakovou Jarmilou, ale skosi sa neozýva?
Možno ste ju trocha ostro skritizovali, alebo nebola od rána na PORADE?
Možno nevie, čo jej príspevok vyvolal. Uvidíme, či sa ohlási a bude mať odvahu si podiskutovať.
Jarmila, neboj sa, nie sú všetci, povedala by som, zlí. Nájdeš tu fakt veľa a erudovaných odborníkov, ktorí ti radi a nezištne pomôžu pri akomkoľvek probléme. Takže hor sa na poradu. Vitaj medzi nami.
Jara
19.10.07,09:32
Často sa mi stane, že nejaký zákon si vysvetlím úplne inak. Tiež účtujem 30 rokov a mám pocit, že čím viac viem, tým viac neviem. Ale veď aj 4 právnici si môžu každý vysvetliť jeden zákon a úplne inak... Preto je tu aj Najvyšší súd aby to vyriešil a preto existujú aj komentáre k zákonu... No a preto je tu aj Porada aby pomáhala všetkým aj tým čo začínajú aj tým čo robia 30 rokov a možno už aj tak dobre im nezapína alebo sú už poznačení rutinou a preto nikto mudrý z neba nespadol...
betka
19.10.07,10:53
Zaujímavá témička. Tiež by som sa rada vyjadrila.
Na tejto stránke som zaregistrovan dosť dlhú dobu. Začala som však prispievať až vo februári tohto roku. Dostala som zopár SS, kt. ma pritlačili k zemi, bolo mi ľúto, že som taká nešika, nemala som chuť ani len nakuknúť, a pozrieť sa opäť, kto ma zdrbkal za príspevok, či som náhodou niečo nedohnojila....

V období pred 8-mesiacmi som bola zahrabaná v každej odbornej liter., myslela som si, že niečo ovládam......Pravda bola opakom.
Na sebe môžem povedať, že za týchto krátkych 8-mesiacov som sa na Porade naučila toľko, že v knihách by som sa rýpala ďalších 5 rokov, a nepomohlo by mi to.

Ak som si v niečom nebola na 100% istá, kukla som na Poradu, a príspevky mnohých poraďákov mi pomohli, a naštartovali ma k správnym riešeniam konkrétnych problémov.

Človek strávi písaním príspevkov toľko času, že by sa naozaj dal tento čas využiť inakšie. Ale ochota poradiť a pomôcť je oveľa silnejšia, a pocit v srdci, že sme niekomu pomohli nás teší.

Zaujímalo by ma, prečo niektorí ľudia ťažia len z porady, hlcú informácie, a na druhej strane len kritizujú a rýpu......Nuž sme rôzne typy ľudí, nedá sa nikomu vyhovieť.
Mojím názorom je, že títo ľudia kt. tu radia, sú veľmi dobré povahové typy, keby to boli ľudia bez chrbtovej kosti, tak sa na nás vykašlú, a tento čas strávia zarábaním skutoočných peňazí.................
betka
19.10.07,11:00
PS - mimotemy

Kritiku na stránku Porady beriem dosť osobne. Keby bolo treba, dokázala by som použiť aj päste v ringu. Takže bacha.:mad:
Zoltán Kovács
19.10.07,11:04
PS - mimotemy

Kritiku na stránku Porady beriem dosť osobne. Keby bolo treba, dokázala by som použiť aj päste v ringu. Takže bacha.:mad:

Myslím si, že s týmto nie si sama.
M3G
19.10.07,11:18
PS - mimotemy

Kritiku na stránku Porady beriem dosť osobne. Keby bolo treba, dokázala by som použiť aj päste v ringu. Takže bacha.:mad:

Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?! :rolleyes:

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!
betka
19.10.07,11:31
Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!


:eek::eek:
Toto môže napísať len chorý človek, závistlivec, ..... V súčasnosti sú ľudia ...
evina
19.10.07,11:54
niektorí ste vo svohich príspevkoch napísali, že tešíte sa na diskusiu so Spodniakovou Jarmilou, ale skosi sa neozýva?
Možno ste ju trocha ostro skritizovali, alebo nebola od rána na PORADE?
Možno nevie, čo jej príspevok vyvolal. Uvidíme, či sa ohlási a bude mať odvahu si podiskutovať.
Jarmila, neboj sa, nie sú všetci, povedala by som, zlí. Nájdeš tu fakt veľa a erudovaných odborníkov, ktorí ti radi a nezištne pomôžu pri akomkoľvek probléme. Takže hor sa na poradu. Vitaj medzi nami.

Možno aj to bol práve zámer:rolleyes::)...
Melnick
19.10.07,12:03
Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?! :rolleyes:

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!

Aj ja som ho dostala:D :D :D a oprskala som monitor tak,že ešte teraz ho leštím. :D :D :D Mňa teda viac pobavil,ako vytočil.
Melnick
19.10.07,12:04
A čo ak sem Jarmila po Riškových úpravách už nikdy netrafí :eek: ??????:D :D :D
gokko
19.10.07,12:05
Tiež chcem prispieť k tejto téme, ja chcem vyjadriť veľkú vďaku všetkým, ktorí nezištne pomáhajú, radia. Ja som doteraz dostala odpovede erudované, aj s "paragrafmi". Je to pre mňa nenahraditeľná pomoc. Vediem menšiu firmu, robím obchodníčku a zároveň účtovníčku, personalistku, mzdárku ... Bez neustáleho vzdelávania by som to nezvládla, ale niekedy sa "zastavím " na veciach, ktoré som v živote neriešila a potom je tu PORADA , kde najskôr vyhľadávam, či sa s tým už niekto stretol, keď nenájdem ,pýtam sa, podiskutujeme o probléme, ale hlavne odborne poradia ľudia, ktorý vedia poradiť. Veľmi sa mi zjednodušila práca, od kedy chodím na PORADU. Je tu niekde zavesená aj etiketa porady, tú som čítala hneď na začiatku využívania stránky. Užitočná vec ,mala by biť viditeľná hneď po otvorení stránky, citujem bod 9 (autor Jozef Mihál):

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

Mnohí poradcovia to tak robia, za čo im vďaka, a keď niekto poradí bez citácie zákona , niekedy stačí aj to.
Ešte raz vďaka všetkým, ktorí aktívne radia. (A zase keď viem ja , rada poradím)
Kazu
19.10.07,12:09
[quote=M3G;552763]Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?! :rolleyes:

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!


No..., keď to bude vo filmových ateliéroch :D
Danila
19.10.07,12:16
Jaký flame (oheň) dokáže vyvolať jeden príspevok?! :rolleyes:

Nejedujte sa zbytočne, šetrite si energiu na naše úrady. Pohoda, klídek a nohy v teple.

Dnes mi bol poslaný mail, kde bolo napísané: Bodaj by ťa policajt kriedou obkreslil!!!

A jedujem sa? Nie!
Bodaj by si sa aj jedoval. Tebe poslali a mne nie, súkromníci lakomí....:mee:
evina
19.10.07,12:21
A čo ak sem Jarmila po Riškových úpravách už nikdy netrafí :eek: ??????:D :D :D


No jarmila práveže rovno odborne trafila po úpravách ...:)
sway
19.10.07,12:26
niektorí ste vo svohich príspevkoch napísali, že tešíte sa na diskusiu so Spodniakovou Jarmilou, ale skosi sa neozýva?
Možno ste ju trocha ostro skritizovali, alebo nebola od rána na PORADE?
Možno nevie, čo jej príspevok vyvolal. Uvidíme, či sa ohlási a bude mať odvahu si podiskutovať.
Jarmila, neboj sa, nie sú všetci, povedala by som, zlí. Nájdeš tu fakt veľa a erudovaných odborníkov, ktorí ti radi a nezištne pomôžu pri akomkoľvek probléme. Takže hor sa na poradu. Vitaj medzi nami.

ja už asi nič nebudem hovoriť - toto ma dorazilo :confused::eek: myslím, že príspevky sú ladené "v dobrom" - asi som nič nemala hovoriť. končím, viac sa nebudem takýmito vecami zaoberať verejne, ale len v sebe.... hoci pravdu povediac nebanujem, zistila som že viacerí by prijali taký ten normálny prístup.
pozdrav a konec ;):):):)
Johanka
19.10.07,12:36
A čo ak sem Jarmila po Riškových úpravách už nikdy netrafí :eek: ??????:D :D :D

Dala som si síce predsavzatie, že do tejto témy neprispejem... ale čo, však aj tie novoročné pravidelne porušujem :--- .
Nakoľko je piatok poobede - navrhujem, aby sme tu z toho urobili mrník :D . Bude to určite lepšie ako si kaziť náladu kritikou od niekoho, kto do Porady neprispel ani povestným preložením slamy :rolleyes: .
Danila
19.10.07,12:41
Dala som si síce predsavzatie, že do tejto témy neprispejem... ale čo, však aj tie novoročné pravidelne porušujem :--- .
Nakoľko je piatok poobede - navrhujem, aby sme tu z toho urobili mrník :D . Bude to určite lepšie ako si kaziť náladu kritikou od niekoho, kto do Porady neprispel ani povestným preložením slamy :rolleyes: .A ako vieš????? Veď tu sa nelepí kolok za zmenu priezviska...:) :D
Melnick
19.10.07,12:43
:eek: Dúfam,že som s tým mrníkom nezačala ja, lebo mne sa to občas :) nechtiac :) pritrafí.:o :) :D
evina
19.10.07,12:44
:eek: Dúfam,že som s tým mrníkom nezačala ja, lebo mne sa to občas :) nechtiac :) pritrafí.:o :) :D

A keby aj....:D Tu mrník len privítame, ako vraví , či píše Johanka:D
M3G
19.10.07,12:45
Bodaj by si sa aj jedoval. Tebe poslali a mne nie, súkromníci lakomí....:mee:

Však ešte do večera času dosť ;)
Johanka
19.10.07,12:49
Dnes som bola na DÚ pre tlačivá na DPH. Musela som povedať presný počet. Tak som si vymyslela číslo a pani mi ich trpezlivo napočítala - či vraj viem, že už sú nové tlačivá ... Na otázku, na akých tlačivách budeme podávať dodatočné za obdobia pred 10/2007, sa pani pousmiala - že na starých ....
Melnick
19.10.07,12:50
ja už asi nič nebudem hovoriť - toto ma dorazilo :confused::eek: myslím, že príspevky sú ladené "v dobrom" - asi som nič nemala hovoriť. končím, viac sa nebudem takýmito vecami zaoberať verejne, ale len v sebe.... hoci pravdu povediac nebanujem, zistila som že viacerí by prijali taký ten normálny prístup.
pozdrav a konec ;):):):)

sway ,snáď si nejdeš kaziť náladu na prichádzajúci krásny víkend :eek: . Keď všetci účtovníci budeme ležať hore pupkom :--- , lebo klienti nám už dávno priniesli všetky podklady :mad: k DPH a my nemáme a :cool: nemáme do čoho pichnúť.:D
evina
19.10.07,12:50
Dnes som bola na DÚ pre tlačivá na DPH. Musela som povedať presný počet. Tak som si vymyslela číslo a pani mi ich trpezlivo napočítala - či vraj viem, že už sú nové tlačivá ... Na otázku, na akých tlačivách budeme podávať dodatočné za obdobia pred 10/2007, sa pani pousmiala - že na starých ....

Johanka a povedala Ti podľa akého paragrafu na strarých?...:D, resp. mohla by si ho upresniť Ty...
evina
19.10.07,12:52
sway ,snáď si nejdeš kaziť náladu na prichádzajúci krásny víkend :eek: . Keď všetci účtovníci budeme ležať hore pupkom :--- , lebo klienti nám už dávno priniesli všetky podklady :mad: k DPH a my nemáme a :cool: nemáme do čoho pichnúť.:D

Nebyť smajlíkov skoro som sa zľakla ako ich máš vychovaných :D:D
anklar
19.10.07,12:53
A ako vieš????? Veď tu sa nelepí kolok za zmenu priezviska...:) :D
Danilka, teraz neprejavuj trpezlivosť. Kritiku prejavil človek vo vašom, ťažiskovom odbore Porady. Nezasluhuje si Tvoju trpezlivosť, Danilka. Pekný víkend, Poraďáci.
Johanka
19.10.07,12:58
Johanka a povedala Ti podľa akého paragrafu na strarých?...:D, resp. mohla by si ho upresniť Ty...
Nemohla ,lebo neviem :D . Vlastne som doteraz nad tým ani nerozmýšľala. Mne len bolo smiešne ako tie tlačivá počítala ...môj prváčik bol celý happy, on má okienkové papiere ako hračku :--- .
Danila
19.10.07,12:58
ja už asi nič nebudem hovoriť - toto ma dorazilo :confused::eek: myslím, že príspevky sú ladené "v dobrom" - asi som nič nemala hovoriť. končím, viac sa nebudem takýmito vecami zaoberať verejne, ale len v sebe.... hoci pravdu povediac nebanujem, zistila som že viacerí by prijali taký ten normálny prístup.
pozdrav a konec ;):):):)
:) :) :) pozri koľko zábavy nám v piatok Jarka umožnila. Každý si môže slobodne vybrať, kde si zašantí.....:D
abel
19.10.07,13:00
sway ,snáď si nejdeš kaziť náladu na prichádzajúci krásny víkend :eek: . Keď všetci účtovníci budeme ležať hore pupkom :--- , lebo klienti nám už dávno priniesli všetky podklady :mad: k DPH a my nemáme a :cool: nemáme do čoho pichnúť.:D
Ja už veru do štvrtka polohu nezmením http://www.gify.nou.cz/lid_dovolena_soubory/oddech%203.gif
sway
19.10.07,13:00
:) :) :) pozri koľko zábavy nám v piatok Jarka umožnila. Každý si môže slobodne vybrať, kde si zašantí.....:D

:D :D :D :D :D :D :D
evina
19.10.07,13:02
Nemohla ,lebo neviem :D . Vlastne som doteraz nad tým ani nerozmýšľala. Mne len bolo smiešne ako tie tlačivá počítala ...môj prváčik bol celý happy, on má okienkové papiere ako hračku :--- .

Fakt škoda, že mi Tvoju znalosť nevieš podložiť paragrafom ...:D:D
Johanka
19.10.07,13:03
Ja už veru do štvrtka polohu nezmením http://www.gify.nou.cz/lid_dovolena_soubory/oddech%203.gif


:D ja od štvrtka (25.), počítam tak 2 hodiny :--- .
evina
19.10.07,13:04
:) :) :) pozri koľko zábavy nám v piatok Jarka umožnila. Každý si môže slobodne vybrať, kde si zašantí.....:D
A to ani nevie v akom veku nám túto zábavu umožnila :D:D
Johanka
19.10.07,13:05
Fakt škoda, že mi Tvoju znalosť nevieš podložiť paragrafom ...:D:D
Uff, porušila som pravidlá... Bude mi odpustené :mee: ?
evina
19.10.07,13:05
:D ja od štvrtka (25.), počítam tak 2 hodiny :--- .

To ovšem vtedy nemôžeš mať pri tom taký slastný výraz :D
Melnick
19.10.07,13:10
Uff, porušila som pravidlá... Bude mi odpustené :mee: ?
Nehnevaj sa Johanka,tiež si ma sklamala,že ho nevieš citovať , lebo na Teba bol doteraz ,podotýkam doteraz ,vždy spoľah. :D :D
Johanka
19.10.07,13:12
Hm, však ja som hotová sama zo seba :eek: ... takéto nedostatky ....:mad:
Melnick
19.10.07,13:12
Nemohla ,lebo neviem :D . Vlastne som doteraz nad tým ani nerozmýšľala. Mne len bolo smiešne ako tie tlačivá počítala ...môj prváčik bol celý happy, on má okienkové papiere ako hračku :--- .
Aj ja sa s nimi občas pohrám.:--- :cool:
Melnick
19.10.07,13:15
Ja už veru do štvrtka polohu nezmením http://www.gify.nou.cz/lid_dovolena_soubory/oddech%203.gif

No Elenka, o Tebe a tejto polohe pár Poraďákov vie svoje. A že Ťa odtiaľ tak ľahko nedostaneme , ani na dobrý grilovaný steak to si nám už tiež predviedla.:D :D :D
Johanka
19.10.07,13:21
Nehnevaj sa Johanka,tiež si ma sklamala,že ho nevieš citovať , lebo na Teba bol doteraz ,podotýkam doteraz ,vždy spoľah. :D :D

Takže ja to vidím takto:
Zákon o správe daní a poplatkov
§ 38
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.

§ 39 Opravné a dodatočné DP sa odovoláva na podávanie spôsobom podľa § 38 ods.2.




Opatrenie

Ministerstva financií Slovenskej republiky

z 1. septembra 2007,

ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty



Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 38 ods. 3 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov ustanovuje:
....


§ 2

Vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty podľa doterajšieho predpisu sa použije pri podávaní daňových priznaní za obdobia, ktoré končia najneskôr 30. septembra 2007, a pri podávaní daňových priznaní podľa § 78 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty (ďalej len „zákon“), ak daňová povinnosť vznikla najneskôr 30. septembra 2007.

;) :) :D
Monika Kováčová
19.10.07,13:23
presne takáto suchá by mala byť každá odpoveď na porade...???? ou maj god!
abel
19.10.07,13:31
Opatrenie





Ešte zopár opatrení sem prilep v piatok poobede a nech nás pánboh opatruje.
Johanka
19.10.07,13:33
presne takáto suchá by mala byť každá odpoveď na porade...???? ou maj god!
Dobre, že si ma nesprdla, že mimotemy :D :D :D .
Johanka
19.10.07,13:34
Ešte zopár opatrení sem prilep v piatok poobede a nech nás pánboh opatruje.
To bolo vyžiadané ;) , už nebudem :) .
Monika Kováčová
19.10.07,13:40
A všimli ste si?

odpočítateľná položka na daňovníka je 95616 KSENP :D tak je to PSČ Nitrianska Streda.... :)
Monika Kováčová
19.10.07,13:43
A keď na otázku? Koľko je odpočítateľná položka (príp. odpis) na daňovníka odpoviem : Nitrianska Streda

BUDEM Pochopená???
Johanka
19.10.07,13:43
... všimla , a na to KSENP som najprv čumela ako struna z gauča :D .
Melnick
19.10.07,13:45
mimotemy
Melnick prekoročil kvótu na súkromné správy a nemôže naďalej príjmať správy až kým si presunom, alebo vymazaním nevytvorí priestor.mimotemy

Už si vymazal a aj presunul. :D :D :D :D
Richard
19.10.07,13:46
všetkým zúčastneným želám príjemný víkend :D :D :D
Richard
19.10.07,13:48
Ja osobne očakávam žiadosť o zmenu užívateľského mena :)
Monika Kováčová
19.10.07,13:50
Ja osobne očakávam žiadosť o zmenu užívateľského mena :):D:D:D:D:D:D:D:D:D
evina
19.10.07,14:05
... všimla , a na to KSENP som najprv čumela ako struna z gauča :D .

No Johanka takú svetovú skratku si nepamätať:D
ekopo
19.10.07,14:21
Mám taký dojem, že ste pri tejto družnej debate vôbec nepostrehli, že konečne bol dnes publikovaný v zbierke zákonov pod čiastkou č.474/2007 dlho očakávaný zákon roka : Zákon o obchodovaní s tovarom, ktorý možno použiť na vykonanie trestu smrti, mučenie alebo iné kruté, neľudské alebo ponižujúce zaobchádzanie alebo trestanie. V prílohe sú vymenované "tovary a prostriedky" ktoré podliehajú tomuto režimu. Zbežne som to pozrel, ale Porada tam nebola. Môžete kľudne spať.
abel
19.10.07,14:39
Po krátkom štúdiu uvedeného nariadenia nie som si istá. Dúfam že pod tým kódom "Prenosné zariadenia skonštruované na potláčanie nepokojov" nie sú náhodou nejako zanomenklatúrované tzv. marcové igelitky, lebo to by som sa musela asi dovolávať spravodlivosti až v Haagu.
Pepa
19.10.07,15:09
:D:D:D jáááááááj mrnníček to je moje :D
JankaO
19.10.07,16:15
... všimla , a na to KSENP som najprv čumela ako struna z gauča :D .

Ešte, že je tu mrník, tak sa môžem spýtať. :confused:Som asi debil, ale nevie mi niekto polopate vysvetliť, čo je to KSENP? Srdečná vďaka.
evina
19.10.07,16:19
Ešte, že je tu mrník, tak sa môžem spýtať. :confused:Som asi debil, ale nevie mi niekto polopate vysvetliť, čo je to KSENP? Srdečná vďaka.

Keby sa ešte niekto pýtal
abel
19.10.07,16:22
Janka, tiež som nevedela. Tak som si to dala do vyhľadávača a stále mi to nedochádzalo, lebo všade sa vyskytovala len skratka. Ale keď som sa zamyslela nad názvami tých tém, kde sa KSENP nachádzal, vtedy mi svitlo :D :D :D
evina
19.10.07,16:25
Janka, tiež som nevedela. Tak som si to dala do vyhľadávača a stále mi to nedochádzalo, lebo všade sa vyskytovala len skratka. Ale keď som sa zamyslela nad názvami tých tém, kde sa KSENP nachádzal, vtedy mi svitlo :D :D :D

Pokúšam sa nájsť vznik skratky - bolo to na neutíchajúce sa otázky ohľadom výšky nezdaniteľnej časti počas daňových priznaní...
JankaO
19.10.07,16:28
Keby sa ešte niekto pýtal

Ďakujem. Na porade je fakt všetko...
( konečne mi to docvaklo, čakala som ešte, či sa niekto opýta - taký istý neznalý debil ako ja, aby som sa dočkala odpovede... a nakoniec som zistila, že vlastne je to odpoveď:D.Najskôr som nechápala, prečo, keď sa ja konečne niečo opýtam, musím čakať na ďalšieho, ktorý sa opýta tú istú otázku)
A potom vraj na Porade by sa nemalo po lopate písať, Šak treba...
Pepa
19.10.07,16:35
:D:D:D:D:D:D
evina
19.10.07,16:35
Počas spracovania DP padla táto otázka asi 500 tis. krát a hľa tu je odpoveď::), preto sme si veľmi túto skratku obľúbili a používame ju:)

http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html
TOKY
19.10.07,16:37
Ďakujem. Na porade je fakt všetko...
( konečne mi to docvaklo, čakala som ešte, či sa niekto opýta - taký istý neznalý debil ako ja, aby som sa dočkala odpovede... a nakoniec som zistila, že vlastne je to odpoveď:D.Najskôr som nechápala, keď sa ja konečne niečo opýtam, musím čakať na ďalšieho, ktorý sa opýta tú istú otázku)
A potom vraj na Porade by sa nemalo po lopate písať, Šak treba...


Asi tam chýbala odvolávka na príslušný zákon:D
Zita5
19.10.07,16:38
:D:D:D:D:D:D

To tiež je len zhoda náhod Erika :--- :--- :---


http://www.porada.sk/378329-post7.html
Pepa
19.10.07,16:42
Asi tam chýbala odvolávka na príslušný zákon:D
No nieže asi, ale určite - dlho som držala hubu, no nebudem zo seba blbú robiť - lúštila som a lúštila, nič nevylúštila a opýtala som sa potichúčky medzi štyrmi očami :D:D
abel
19.10.07,16:45
evina
19.10.07,16:47
http://www.porada.sk/t52897-keby-sa-este-niekto-pytal-rzzp.html
neuhádnete, kto založil tému

Áno, ale autorom výroku a z toho vyplývajcej skratky KSENP je bezpochyby ERMON - pozor na autorský zákon :rolleyes:

P.s. som sa dobre zas po čase dobre zabavila na tom istom :D - odpis daňovníka, nehovoriac, že sa už kvôli DPH cítim odpísaná :D
Zita5
19.10.07,16:48
Ale aj tu ekopo
http://www.porada.sk/t46398-keby-sa-este-niekto-pytal.html?highlight=Keby+e%B9te+niekto+p%FDtal

Ale myslím, že autorské právo na skratku KSENP má ermon , nie ?;) :---
evina
19.10.07,16:51
Ale aj tu ekopo
http://www.porada.sk/t46398-keby-sa-este-niekto-pytal.html?highlight=Keby+e%B9te+niekto+p%FDtal

Ale myslím, že autorské právo na skratku KSENP má ermon , nie ?;) :---

Určite Ermon a dúfam, že s jej dovolením sme ju použili snáď už všetci :D
JankaO
19.10.07,16:55
No nieže asi, ale určite - dlho som držala hubu, no nebudem zo seba blbú robiť - lúštila som a lúštila, nič nevylúštila a opýtala som sa potichúčky medzi štyrmi očami :D:D


Ktorý je to bod Etikety??(Čísla a poriadky mi vždy robili problémy) Nepýtam sa súkromnou správou na veci, ktoré zaujímajú aj ďalších???:D:D:D Už som mohla byť dááávno poučenáááá.:D:D:D
Pepa
19.10.07,16:57
Ktorý je to bod Etikety??(Čísla a poriadky mi vždy robili problémy) Nepýtam sa súkromnou správou na veci, ktoré zaujímajú aj ďalších???:D:D:D Už som mohla byť dááávno poučenáááá.:D:D:D
Očuj Janka, ná neni si ty z mojej fajty - blondína? :D:D Medzi štyrmi očami znamená zoči-voči. :---
JankaO
19.10.07,17:02
Očuj Janka, ná neni si ty z mojej fajty - blondína? :D:D Medzi štyrmi očami znamená zoči-voči. :---

Ja som vedela, že sa nemám prefarbit! O jedného inteligenta by bolo viac. Som nevedela, že sa to aj tak dááá zoči-voči...:D
Heni
19.10.07,17:02
Počas spracovania DP padla táto otázka asi 500 tis. krát a hľa tu je odpoveď::), preto sme si veľmi túto skratku obľúbili a používame ju:)

http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html

v čase, ked sa táto "odpisovo - ksenp" téma založila, som nemala času a tuším som ju onehdá prehliadla... teraz som ju čítala v premiére... no, tiež mi trebalo stierač na monitor :D :D :D
mimotemy a tuším budem teraz čítavať všetko doradu - či potrebujem či nie, aby mi niečo takéto neušlo... :---
betka
19.10.07,17:06
:D :D :D čaute, páni táto téma má riadne široký záber..:rolleyes:

Možno som " mimotemy ":D , čítam, ešte raz zadanie témy (naznačil to už Smith) na začiatku, ....po prečítaní si zadania témy iným, jemnejším tónom, je to tak trochu varovanie, upozornenie v globále pre všetkých , alebo nie? 17-ka teta si to užila, :mee: ;)
Pepa
19.10.07,17:06
Ja som vedela, že sa nemám prefarbit! O jedného inteligenta by bolo viac. Som nevedela, že sa to aj tak dááá zoči-voči...:D
:D:D darmo - je to jasné - blondína.
evina
19.10.07,17:09
v čase, ked sa táto "odpisovo - ksenp" téma založila, som nemala času a tuším som ju onehdá prehliadla... teraz som ju čítala v premiére... no, tiež mi trebalo stierač na monitor :D :D :D
mimotemy a tuším budem teraz čítavať všetko doradu - či potrebujem či nie, aby mi niečo takéto neušlo... :---

Oplatilo sa hľadať:D
betka
19.10.07,17:11
Ale aj tu ekopo
http://www.porada.sk/t46398-keby-sa-este-niekto-pytal.html?highlight=Keby+e%B9te+niekto+p%FDtal

Ale myslím, že autorské právo na skratku KSENP má ermon , nie ?;) :---

No som ja tiež blbec, prvýkrát to tiež vidím, že KSENP. Napísala som si to na papier, a začala som lúštiť. Začala som od konca (P - položka) to E mi nedávalo v ničom logiku...:D Baby bláznivé :D:D:D
betka
19.10.07,17:14
A čo tak, UTVMM.
evina
19.10.07,17:15
No dievčence myslím, že ja vyslovím tri písmená a hneď sa ukľudníte :D:D

DPH
Melnick
19.10.07,17:17
Žeby: UTVMM = Už To Viem Mé Mé ????:D
Zita5
19.10.07,17:18
A čo tak, UTVMM.


A to je čo ?:eek:
JankaO
19.10.07,17:18
A čo tak, UTVMM.
??? no sem s tým..(budú autorské práva:D)
Zita5
19.10.07,17:19
Ja s dovolením ERMON ,skratku KSENP začnem používať aj doma :rolleyes: ;)
JankaO
19.10.07,17:20
No dievčence myslím, že ja vyslovím tri písmená a hneď sa ukľudníte :D:D

DPH
Po večerníčku sa už strašiť nemá!
Melnick
19.10.07,17:22
Po večerníčku sa už strašiť nemá! Strašiť sa nemá vôbec.:mee: :D
betka
19.10.07,17:23
Dievčence, KSENP:


A čo tak, UTVMM.

Ulej trošku vína muž môj. :D:D:D
evina
19.10.07,17:24
Dievčence, KSENP:



Ulej trošku vína muž môj. :D:D:D
Utópia...:D:D:D
Melnick
19.10.07,17:27
Dievčence, KSENP:



Ulej trošku vína muž môj. :D:D:D
A ulial? :D Lebo ak áno, idem za tým mojim a budem donekonečna omieľať: UTVMM. Len aby sa nezľakol, že už mi z tej DPH poriadne zaharašilo.:D :D
abel
19.10.07,17:41
Ja s dovolením ERMON ,skratku KSENP začnem používať aj doma :rolleyes: ;)
pche, a ja ju budem používať aj bez dovolenia :cool:
Melnick
19.10.07,17:54
No dievčence myslím, že ja vyslovím tri písmená a hneď sa ukľudníte :D:D

DPH
akosi na tento rozšantený babinec nepôsobí žiadne bububu.
Uvidíme ako budeme tento čas hľadať vo štvrtok.:D :D :D :D
betka
19.10.07,18:04
akosi na tento rozšantený babinec nepôsobí žiadne bububu.
Uvidíme ako budeme tento čas hľadať vo štvrtok.:D :D :D :D

Ale práve ju robím, nejak sa mi krížia oči, číslice poskakujú, diskalkúlia pôsobí, a vôbec, ešte je čas...:rolleyes:
evina
19.10.07,18:15
akosi na tento rozšantený babinec nepôsobí žiadne bububu.
Uvidíme ako budeme tento čas hľadať vo štvrtok.:D :D :D :D

Ja už som sa zľakla sama seba a pracujem :D Sedím na posteli a rozhadzujem bloky - júl, august , september ...
Danila
19.10.07,18:19
Spodniaková, Spodniaková. Daj si na stôl žiacku knižku. Si u nás v triede prvý deň a všetko je tu hore nohami......:)
Melnick
19.10.07,18:27
Elenka -abel a čo tvoja skratka?
Dočasne Postihnuté Humorom,tiež trefná do tejto témy, kde sa nám Danilka zahrala dokonca na učiteľku. Pekným divadlom to tu ukončíme.:D :D :D
Melnick
19.10.07,18:29
Ale práve ju robím, nejak sa mi krížia oči, číslice poskakujú, diskalkúlia pôsobí, a vôbec, ešte je čas...:rolleyes:
Jani,žeby už to vínko účinkovalo?:D :D :D Ná , a o ulicu vyššie by si neposlala za pohár. Ten môj nevie čo je to UTVMM.:eek:
Monika Kováčová
19.10.07,18:30
Kto tu končí???? :eek:
evina
19.10.07,18:31
KSENP, tak treba robiť DPH :D-tak šup šup...najmä Tí, ktorí už máte doklady :D:D
abel
19.10.07,18:33
Elenka -abel a čo tvoja skratka?
Dočasne Postihnuté Humorom,tiež trefná do tejto témy, kde sa nám Danilka zahrala dokonca na učiteľku. Pekným divadlom to tu ukončíme.:D :D :D
Majka, ale všetko je relatívne. Záleží od termínu. Teraz je to ešte DPH ale v stredu to už bude DPH.
TOKY
19.10.07,18:34
KSENP, tak treba robiť DPH :D-tak šup šup...najmä Tí, ktorí už máte doklady :D:D
No veď:mee: ja by som aj robila, ale keď mi ešte pán podnikateľ nedodal doklady... a pritom je štvrťročným platcom....budem mať čo robiť, aby som to stihla
abel
19.10.07,18:35
Teda KSENP. Teraz je to ešte Dočasne Postihnuté Humorom, ale v stredu to už bude Dôvod Pre Hospitalizáciu. Toto by sa dalo používať pri vysvetľovaní Einsteinovej teórie relativity. Vtedy som ju nepochopila (mala som tuším 17, keď sme sa ju učili).
M3G
19.10.07,18:38
Spodniaková, Spodniaková. Daj si na stôl žiacku knižku. Si u nás v triede prvý deň a všetko je tu hore nohami......:)

V tejto téme to skôr vyzerá, že porota sa už zhodla. Tak ako milá porota, je obžalovaná vinná alebo nevinná?
Melnick
19.10.07,18:42
Cha,cha a z toho súhlasu si vyber sám, čo chceš.:D :D :D
Danila
19.10.07,18:44
V tejto téme to skôr vyzerá, že porota sa už zhodla. Tak ako milá porota, je obžalovaná vinná alebo nevinná?Je to zlaté žieňa. Mne sa tu dnes mimoriadne páčilo.A hlavne rekordérka. No ale v závese za Tebou. Pozri sa koľkých zaujala... ničím.:) :) :)
M3G
19.10.07,18:44
Cha,cha a z toho súhlasu si vyber sám, čo chceš.:D :D :D

Aj by som vybral, ale neviem podľa akého paragrafu. :D
abel
19.10.07,18:46
Ja by som jej to dala podmienečne. Vidím tam ešte možnosť nápravy. Vzhľadom na to, že je to už postaršia osôbka (30 rokov praxe), mohli by sme my 17-ky jedno očko prižmúriť ;)
Melnick
19.10.07,18:48
Ja v najbližších dňoch očakávam na Porade nick "Vrchniaková"
abel
19.10.07,18:56
Ja v najbližších dňoch očakávam na Porade nick "Vrchniaková"
Zimomila
M3G
19.10.07,18:57
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .

Pani bola zaregistrovaná 1.10.2007, prvý a jediný príspevok sa odvážila umiestniť až dnes t.j. 19.10.2007. 19 dní robila analýzu porady a dospela k horeuvedenému záveru. Podľa mňa by sme si mali ešte vypočuť záverečnú reč predtým, ako bude vynesený rozsudok. Len či bude chcieť?!

Že pani Spodniaková? ;)
abel
19.10.07,19:05
Spodniaková Jarmila
Junior Member
Posledná návšteva: Dnes 08:20 AM


Žeby ani netušila, čo tu rozpútala svojim fundovaným príspevkom?
Rozalka
19.10.07,19:06
Ruku na srdce, kto z náš mal doteraz takú obrovskú čítanosť. Chudiatko Spodniaková. Tak som si teraz spomenula na moju nebohú babičku, deduško pozeral hokej, babička štrikovala a občas ponad okuliare si vzdychla: "Chudiatko pani Bodyčeková, stále toho jej syna spomínajú"
Melnick
19.10.07,19:09
Už sa idem kajať k mojim 4 DPH-čkam, lebo ak si raz mňa niekto vezme na paškál ,tak ani hlavu medzi dvere Porady viac nestrčím.:cool: :) :--- :D
ali_m
20.10.07,06:01
No niekto proste zjavne nepotrebuje rozdávať svoje skúsenosti a o to viac nechať si aj takto poradiť. ...zákon je nad zákon, a 30 rokov žiť zákonom, to nie je sranda :D
mysimis
20.10.07,14:16
Ako vidím pani Spodniaková sa od napísania svojho príspevku vôbec neozvala a pravdepodobne sa už ani neozve. Ticho sleduje čo tu rozpútala a nemá v sebe toľko, aby sa k obhajobe svojho príspevku ozvala. Predpokladám, že pod nickom Spodniaková Jarmila viac ani neozve. Škoda, možno by sme si podiskutovali o odbornosti.
Eulalia
20.10.07,18:20
Vec: Otvorený list

Vážená pani Jarmila Spodniaková,
dovoľte mi srdečne sa Vám poďakovať za Vašu konštruktívnu kritiku, ktorou ste zahájili túto podnetnú diskusiu. Váš príspevok poukázal na mnohé nedostatky, ktoré sa nám, bohužiaľ, zatiaľ nepodarilo odstrániť. Napriek tomu Vás chcem uistiť, že na ich odstraňovaní už pracujeme. Dôkazom toho je napríklad založenie hnutia MRNÍK, rozvíjajúca sa aktivita našich členov v oblasti KSENP a v neposlednom rade zvyšujúca sa odbornosť našich členov v oblasti DPH.
Sme si vedomí toho, že máme ešte rezervy. Ich odstránenie sme už zaradili do nášho mesačného plánu, a to na termín po 25. v každom mesiaci.
Zároveň sa Vám chcem ospravedlniť, že na Váš podnet reagujem s určitým oneskorením. Bolo zapríčinené jednak objektívnymi dôvodmi - viď už vyššie spomínané aktivity, predovšetkým DPH - a jednak subjektívnymi dôvodmi, ktoré sa, samozrejme, budem snažiť čo najskôr odstrániť.
S pozdravom
Za trvalý mier na Porade!


P.S. Pre ostatných - chcetákov si doplňte sami, to tu má jeden oddrieť za všetkých?:eek: A mimochodom, v tých chcetákoch ste aj tak lepší ako ja:D
VladoaKatka
21.10.07,09:10
Každý potrebuje poradiť. Mne sa však zdá, že odpovede sú neprofesionálne.Odpoveď ja si myslím, a ja to robím takto a neviem či správne, sa mi zdá čudná. Každému by pomohli odpovede typu: v tom a v tom zákone a § a odstavci sa o tomto píše tak a tak a musí sa to robiť tak. Robím účtovníctvo 30 rokov. Samozrejme , že to musím vedieť. Ani sa nečudujem, keď niečo nevieme. Čudujem sa len odvážnym, čo nepochopili aké je to vážne a aké to má dôsledky. A nevedieť ani priebežné položky v JÚ, alebo odpisy to už hraničí s veľkým sebavedomím a žiadnymi znalosťami. Možno sa niekto urazí, ale múdry sa chytí zákonov a bude študovať a študovať .
Milá pani Jarmila, Váš príspevok mi pripomenul môj nástup do zamestnania po skončení školy. Vtedy staršie "spolupracovníčky" reagovali takisto na naše neznalosti čerstvých absolventov,-veď ste sa to učili, a to nevieš že sú to anlitické účty atď.- boli múdre ako rádio, žiadny argument neprijali.

Ja teraz patrím asi medzi tie, ktoré obdivujete, verte či neverte ja ako nie professionálny účtovník, som živnostník a musím ako-tak poznať môžno všetky zákony, ktoré sa to rozoberajú.Musím poznať zákon o daniach, o účtovníctve, o DPH, o mzdách, BOZP, živnostenský zákon, zákony ktoré sa zaoberajú predajom tovaru, všetky nezmysli, ktoré sa niekedy len okrajovo dotknú žinostníkov. Nemôžem všetko vedieť a ani neviem. Nato, aby som mohla čítať len zákony a §, musela by som absolvovať právnickú fakultu. Mne viac vyhovuje vysvetlenie"po lopate", ako nejaké suché citovanie zákonov. Verím tomu, že 90% prihlásených to myslí tiež/ak nie viac/. Preto touto cestou by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorý to vedia vysvetliť jednoducho, rozumiteľne a potom nám napíšu aj zákon aj § kde si to môžeme pozrieť.
Zoltán Kovács
21.10.07,09:33
Myslím si, že ideálna odpoveď (ktorá podľa mňa neexistuje) by mala vyzerať asi tak, že na nastolenú otázku prispievateľ odpovie ľudskou rečou (rozumej po lopate), a na argumentáciu svojho výkladu by mal uvádzať odvolávku na konkrétné znenie toho-ktorého zákona, paragrafu.....

Občas aj ja obpovedám stroho, citovaním (nakopírovaním) príslušnej časti zákona, ale nie je to najlepšie riešenie. Toto riešenie väčšinou použijem, ak ide o otázku, ktorá už bola do podrobna rozpitvaná, preto si myslím, že nie je potrebné odpovedať po lopate. Dotazujúci by si mal dať tú námahu a vyhladať príbuzné témy, v ktorých si nájde možno odpoveď aj na svoju otázku.
Na takéto príspevky dostávam aj pozitívne, ale aj negatívne reakcie. Takže niet zlatej strednej cesty.
Sme predsa len ľudia, a z otázky nie je možné usúdiť, či dotazujúci potrebuje iba citáciu konkrétneho §§, alebo širšie rozoberanie problému "po lopate".

A práve táto rôznorodosť príspevkov robí poradu živým fórumom ľudí, ktorých problematika účtovníctva, daní, podnikania, a ešte ani neviem čo všetko zaujíma, lebo porada má taký široký záber.

Životnosť takej diskusie, kde by sa uvádzali suché §§ a nebolo k tomu pridané trošku z ľudskej duše, by nemala dlhú životnosť. A dôkazom toho, že tento spôsob diskusie vyhovuje väčšine členov je aj rozrastanie RODINY porady, ktorá už teraz má viac ako 63 tisíc členov. Niektorý sa tu objavujú iba sporadicky, iný zase "prepadli" porade, ako nejakej droge, a väčšinu svojho času trávia bezplatným radením, pomocou.....

Ale dosť už reči (písma) nejako som sa rozšupol v písaní.:D

P.S. A horsa späť k DPH priznaniam..............:mee:
Melnick
21.10.07,09:39
iní zase "prepadli" porade, ako nejakej droge, a väčšinu svojho času trávia bezplatným radením, pomocou.....

Ale dosť už reči (písma) nejako som sa rozšupol v písaní.:D

P.S. A horsa späť k DPH priznaniam..............:mee:
Veru ,veru smith-ko tak sme dopadli.;) :cool: :cool:
Monika Kováčová
21.10.07,09:41
... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???
Zoltán Kovács
21.10.07,09:45
... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???

Mám tri možnosti:

a) do kávy
b) do polievky
c) netrafila si do šálky a cukor skončil na stole

Vidíš, vidíš to je z toho "prepadnutia" porade, a samozrejme, že pracovnej zaneprázdnenosti z DPH.

P.S. Môj typ je b :D
Monika Kováčová
21.10.07,09:46
zoli dobrý tip!!!

Fuj, či je tá káva horká.... :mad:
Zoltán Kovács
21.10.07,09:47
... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???

To až tak cukríš? Nemáš dostatočne sladký život? Sice je pravda, že rýchlosť zmien zákonov nám skôr osolí život. :D :D :D
Melnick
21.10.07,09:49
Ja viem, ja viem Monika, ja som prvá uhádla .:D :D :D Lebo práve jem ocukrené kuriatko . Manžel sa tvári:eek: takto a ja, aby som to "zaklincovala"
som mu nastriekala ešte smotanu zo spraya a tvrdím mu ,že takto to "musí" byť. Ja sa tvárim,že mi to úžasne chutí. Fuj.:D Ale dnes som ospravedlniteľná......:D :D :D robím samé hova...y:D
Zoltán Kovács
21.10.07,09:52
zoli dobrý tip!!!

Fuj, či je tá káva horká.... :mad:

mimotemy A čo polievka? Ešte si nejedla sladkú polievku? Ja som mal tú možnosť v Poľsku, keď som mal asi 13-14 rokov v pionierskom tábore. Tak to bolo niečo.... A také špeciality, že morské ryby na rôzny spôsob s práškovým cukrom......

P.S. Ani neviem prečo som si vyvesil tabulku mimo témy, veď toto celé je mimo, alebo mi sme mimo z toho DPH:D
Eulalia
21.10.07,09:53
To až tak cukríš? Nemáš dostatočne sladký život? Sice je pravda, že rýchlosť zmien zákonov nám skôr osolí život. :D :D :D

Cukor predstavuje energiu, ktorú každý účtovník potrebuje, hoci aj v polievke:--- .

Zoli, máš úplnú pravdu, súhlasím s Tvojim príspevkom. Ja zatiaľ patrím k tým, ktorí poradu viac využívajú, ako radia. A práve preto sa mi zdá, že ten prvý príspevok akosi znevážil ochotu a ľudskosť mnohých dobrých ľudí z tej veľkej poraďáckej rodiny. A ja si rodinu nedám;)
Zoltán Kovács
21.10.07,09:57
Cukor predstavuje energiu, ktorú každý účtovník potrebuje, hoci aj v polievke:--- .

Zoli, máš úplnú pravdu, súhlasím s Tvojim príspevkom. Ja zatiaľ patrím k tým, ktorí poradu viac využívajú, ako radia. A práve preto sa mi zdá, že ten prvý príspevok akosi znevážil ochotu a ľudskosť mnohých dobrých ľudí z tej veľkej poraďáckej rodiny. A ja si rodinu nedám;)

Tak toto nebudem brať vážne. Veď máš viac ako 1,5 tisíca príspevkov, a k tomu si aj VIP. Koľko ľudí je tu, ktorí sú zaregistrovaní viac ako 2 roky, a nemajú ani jeden príspevok. Je ich nespočetne veľa.
Pepa
21.10.07,10:03
... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???
:D:D:D :D:D:D
to nie je škodoradosť, ja som si osolila čaj :D:D:D.
Eulalia
21.10.07,10:09
Tak toto nebudem brať vážne. Veď máš viac ako 1,5 tisíca príspevkov, a k tomu si aj VIP. Koľko ľudí je tu, ktorí sú zaregistrovaní viac ako 2 roky, a nemajú ani jeden príspevok. Je ich nespočetne veľa.
Zoli, tie bodíky som nazbierala v prvých mesiacoch účasti na Porade, kedy som mala viacej času a bolo to najmä v témach, kde som mohla využiť svoje právnické skúsenosti. Čo sa týka účta, vrátila som sa k nemu po niekoľkoročnej prestávke. A či chcem alebo nechcem, predpisy sa tak rýchlo menia, že som zase začiatočník:---
Rozalka
21.10.07,10:11
[quote=ermon;553501]... práve som si uvarila kávičku a instantnú polievku... Hádajte, do ktorej šálky som si dala 3 lyžičky cukru???[/quote
Máš najlepšiu možnosť naučiť sa na nesladenú kávu. Škoda, že si tak ďaleko, pozvala by som ťa na takú dobrú mäskovú polievku s domácimi rezančekmi (alebo slížikmi?), obrovskými okami na vrchu- to aby si nemusela tú instantnú. Práve som ju dopapkala.
A vôbec: prečo mám citát niekedy v rámčeku a niekedy nie?
Rozalka
21.10.07,10:15
mimotemy A čo polievka? Ešte si nejedla sladkú polievku? Ja som mal tú možnosť v Poľsku, keď som mal asi 13-14 rokov v pionierskom tábore. Tak to bolo niečo.... A také špeciality, že morské ryby na rôzny spôsob s práškovým cukrom......

P.S. Ani neviem prečo som si vyvesil tabulku mimo témy, veď toto celé je mimo, alebo mi sme mimo z toho DPH:D

Aj moja babička varievala sladkú polievku - čerešňovú. Bola mňam.... alebo to tá nostalgia?
Zoltán Kovács
21.10.07,10:21
A narobili sme tu poriadný MRNÍK.... Posledné príspevky sú od témy ďaleko asi 4-5 svetelných rokov.

Ale snáď budeme mať odpustené, keď už aj v nedelu namiesto odpočinku sa trápime s DPH a všeličím iným, a snažime si odlahčiť situáciu mrníkovaní. ;)
Rozalka
21.10.07,10:29
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: mimotemy viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.
VladoaKatka
21.10.07,10:30
Niektorý sa tu objavujú iba sporadicky, iný zase "prepadli" porade, ako nejakej droge, a väčšinu svojho času trávia bezplatným radením, pomocou.....

Ale dosť už reči (písma) nejako som sa rozšupol v písaní.:D

P.S. A horsa späť k DPH priznaniam..............:mee:

:D Veru, veru už sa mi robia mozole na pravej ruke, čo stou myšou toľko klikám:D

DPH, štvrťročné prehľady,pracovné zdravotné služby... a čo ja viem ešte čo všetko musím stíhnuť do konca mesiaca či roka.:confused: :confused: :confused:
liba2
21.10.07,10:30
Úvod tejto témy si nezaslúži nič iné, len narobiť tu poriadny mrník a čo najrýchlejšie ju zavrieť. :---
liba2
21.10.07,10:32
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: mimotemy viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.
Rozalka, prekročila si počet 100 príspevkov :---
Zoltán Kovács
21.10.07,10:33
Úvod tejto témy si nezaslúži nič iné, len narobiť tu poriadny mrník a čo najrýchlejšie ju zavrieť. :---

Libuška prečo zavrieť, veď sa bavíme. A občas aj to treba. Človek je živí ne len prácou, ale aj oddychom. ;)
Eulalia
21.10.07,10:34
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: mimotemy viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.
Rozálka, ten SENIOR si nie podľa veku, ale podľa počtu príspevkov. Noví členovia sú najprv Junior Member. No a postupne sa takto prepracuješ k poraďákovi;)
liba2
21.10.07,10:34
A vôbec: prečo mám citát niekedy v rámčeku a niekedy nie?
Rozalka, nesmieš si vymazať z citovaného príspevku žiadnu hranatú zátvorku, potom budeš mať citát v rámčeku :---
Zoltán Kovács
21.10.07,10:36
Keď už sme túto stránku tatko domršili, pýtam sa Vás všetkých služobne starších členov: mimotemy viem, že nie som najmladšia, ale odkiaľ to vie PORADA.SK? Teraz som si všimla, že som zrazu SENIOR member.

mimotemy Koho tatko, môj nie.... :D :D :D Perfektný preklep.

A dnes mne ani internet nepraje, je pomalý ako slimák, ktorý trpí artroskopickou chorobou klbov, alebo reumou. mimotemy
Monika Kováčová
21.10.07,10:39
Rozalka, nesmieš si vymazať z citovaného príspevku žiadnu hranatú zátvorku, potom budeš mať citát v rámčeku :---

Libuška, čo na nás stále jazýček vymršťuješ???? Takto v nedeľu, v každom tvojom príspevku? :--- :--- :---
liba2
21.10.07,10:44
Libuška, čo na nás stále jazýček vymršťuješ???? Takto v nedeľu, v každom tvojom príspevku? :--- :--- :---... a vieš že som si to ani nevšimla :) , ja som to doteraz považovala za "medziúsmev" = medzi žltým a zeleným zubáčom :D , tak od teraz len zelených budem používať, nech to stojí zato :D .
Danila
21.10.07,10:47
Jarmilka šak sa neondej....:) my sa fakt na teba Tešíme.....:D
Rozalka
21.10.07,10:47
Rozálka, ten SENIOR si nie podľa veku, ale podľa počtu príspevkov. Noví členovia sú najprv Junior Member. No a postupne sa takto prepracuješ k poraďákovi;)
Najprv som si myslela, že je to dĺžkou členstva, ale aj dávnejší majú len Junior, potom som myslela, že to je bodmi, ale porovnaním s inými členmi som zistila, že som na omyle. Do počtu príspevkov by sa mali započítavať len odborné témy, inak pravidelný prispievateľ receptov sa stane tiež poraďákom. Naša Vrchniaková sa môže tiež stať poraďákom?
symona
21.10.07,11:09
Nedá mi nezapojiť sa do tejto debaty. Robíme v oblasti, v ktorej panuje zmätok a občas aj panika. Zákony sú také,aké sú, častokrát sa krútime na troch paragrafoch a nevieme sa pohnúť ďalej a tak hľadáme pomoc. Úplnou náhodou som pred nejakou dobou objavila pomocníka - Poradu. Trávila som na nej úžasné množstvo času, konfrontovala som svoje znalosti s odpovdeďami a názormi iných. Častokrát sa mi stalo, že som s odpoveďou niekoho nesúhlasila a pre vlastný kľud a svedomie som sa snažila overiť si aktuálny právny stav. Nedovolím si nikoho len tak "z fléku" znevážiť, hlavne keď v dobrej viere sa dotyčný snažiť poradiť. Preto ma zaráža postoj pani, ktorá vlastne začala celú túto debatu a znevážila tým ľudí, ktorí sú ochotní za vatikánsku menu podeliť sa o svoje skúsenosti, názory a rady. Je najjednoduchšie niekoho kritizovať, ale niečo vymyslieť, navrhnúť a vytvoriť, tak na to treba trošku inú odvahu. Keď som dostala svoj prvý bodík za moju odpoveď, resp. názor na riešenie nejakého problému, verte, či neverte, potešilo ma to. Momentálne nemám toľko času venovať sa písaniu odpovedí, pretože prednostne riešim problémy mojej 16-mesačnej Paulínky. Nedajme, alebo radšej nedajte sa znechutiť takými kecalmi. Dokážu iba zneužívať ostatných a kaziť im náladu. Týmto pozdravujem všetkých dobrých ľudí na Porade a želám dobrú chuť k poobednej nedeľňajšej kávičke so sladkým zákuskom.
evina
21.10.07,11:17
... a vieš že som si to ani nevšimla :) , ja som to doteraz považovala za "medziúsmev" = medzi žltým a zeleným zubáčom :D , tak od teraz len zelených budem používať, nech to stojí zato :D .

:D:D:D:D
Ajuška
21.10.07,11:21
Jarmilka šak sa neondej....:) my sa fakt na teba Tešíme.....:D

...táto téma je skvostným školením pre samého ministra obrany...:rolleyes:... tak rýchle a účinné ťaženie celý jeho štáb ani za celý rok nezorganizuje...:cool:... márna vec... čo je srdcom sa oklamať nedá...
...Akosi vekom "nemusím" ľudí čo majú potrebu si čo-to dokazovať... aj preto BEZ Vás poraďáci nemôžem... že to tu z jadra "človečinou" smrdí...:D :D :D
evina
21.10.07,11:21
Už tu zas mrníkujete a nedepeháčkujete?:D
Zoltán Kovács
21.10.07,11:31
Už tu zas mrníkujete a nedepeháčkujete?:D

Už aj ja som na to upozornil v prísp. č. 146, ale asi nikomu nechce robiť. Na čele so mnou. Teraz asi som najväčší mrníkovač v tejto téme. :D :D
symona
21.10.07,11:37
Prepáčte teraz za škaredú odpoveď, ale nič výstižnejšie ma nenapadá: Veď od roboty aj kone dochnú, tak prečo nemrníkovať?????????? A navyše robota nie je zajac, neujde. A ozaj, čo to znamená, keď niekto mrníkuje? Nasmerujte ma niekam, kde si to preštudujem. To nepoznám, ale výraz mi páči. (Slovíčko "sa" nehľadajte, nepatrí tam.)
Rozalka
21.10.07,11:38
Už aj ja som na to upozornil v prísp. č. 146, ale asi nikomu nechce robiť. Na čele so mnou. Teraz asi som najväčší mrníkovač v tejto téme. :D :D

A čo nikomu nechce robiť? :confused:
A vôbec, v nedeľu sa "nedělá".
Zoltán Kovács
21.10.07,11:55
Prepáčte teraz za škaredú odpoveď, ale nič výstižnejšie ma nenapadá: Veď od roboty aj kone dochnú, tak prečo nemrníkovať?????????? A navyše robota nie je zajac, neujde. A ozaj, čo to znamená, keď niekto mrníkuje? Nasmerujte ma niekam, kde si to preštudujem. To nepoznám, ale výraz mi páči. (Slovíčko "sa" nehľadajte, nepatrí tam.)

Mrníkovať znamená pridávať príspevky mimotemy až v takej miere, že uplne odbočíš od pôvodnej otázky, zadania. MRNÍK = BORDEL v mojom ponímaní.
evina
21.10.07,11:56
Prepáčte teraz za škaredú odpoveď, ale nič výstižnejšie ma nenapadá: Veď od roboty aj kone dochnú, tak prečo nemrníkovať?????????? A navyše robota nie je zajac, neujde. A ozaj, čo to znamená, keď niekto mrníkuje? Nasmerujte ma niekam, kde si to preštudujem. To nepoznám, ale výraz mi páči. (Slovíčko "sa" nehľadajte, nepatrí tam.)

Ja som posadnutá DPH-čkou preto tak rada pracujem v nedeľu ...:D:D
P.s. Treba si preložiť pôvodný výraz, ak je niekde neporiadok...už to máš?:D ... no a taký výraz sa na Poradu predsa nehodí:D...
cloe
21.10.07,12:03
U nás na Záhorí sa hovorí trochu škaredšie. Nie "mrník" ale "mr.ník":D Namiesto bodky v slove si doplňte potrebné písmenko;)
symona
21.10.07,12:07
Prepáčte moju neohrabanosť, ale po vašom skvelom vysvetlení ma osvietilo, len u nás sa to používa v trošku pozmenenej podobe. To viete, dane, dane, dane a ešte tá choroba, ktorá má čosi podobné so sklom. Vražedná kombinácia. Aj z toho vyplýva, že oddych je už absolútne nevyhnutný. Ale táto debata ma aspoň trochu preberá k životu.
Monika Kováčová
21.10.07,12:15
pokiaľ mám správne info tak slovo MRNÍK je copyright od Silviky Hlinkovx. Písmeno "d" je zámerne vynechávané tu na porade...
cloe
21.10.07,12:41
Aháááááááá;)
Kazu
21.10.07,12:45
No :mad: , múdremu napovedz, sprostého kopni. :---
Aj keď si myslím že je so mňa roduverný záhoračisko, neprišla som na to, že tam chýba písmenko "d". :) Ja som si tam vo svojej odbornej nevedomosti dopľňala "v" :--- . Možno je to tým, že v príspevku nebola žiadna odvolávka na príslušný zákon, paragraf, odstavec ani písmeno. :D A možno, že cloe je z opačného konca Záhoria. :--- :--- :---
evina
21.10.07,12:56
No vidíte, aspoň sa mnohí vďaka Jarmilke čo to dozvedia o frazeológii Porady:), ktorá je, najmä smerom od šuťáku, omnoho širšia:rolleyes:
Pepa
21.10.07,13:15
No :mad: , múdremu napovedz, sprostého kopni. :---
Aj keď si myslím že je so mňa roduverný záhoračisko, neprišla som na to, že tam chýba písmenko "d". :) Ja som si tam vo svojej odbornej nevedomosti dopľňala "v" :--- . Možno je to tým, že v príspevku nebola žiadna odvolávka na príslušný zákon, paragraf, odstavec ani písmeno. :D A možno, že cloe je z opačného konca Záhoria. :--- :--- :---
:D:D:D prepáč - ale pasovala by tam odvolávka na šuťák - aj tam je sem-tam nejaký paragraf - najmä par. 52 :D
Heni
21.10.07,13:17
a nehodilo by sa do mr.níka radšej z?
ako ked vonku mrZne? :---
Monika Kováčová
21.10.07,13:18
A nebude Jarmila Spodniaková nejaký nový TÉRY????
Pepa
21.10.07,13:21
a nehodilo by sa do mr.níka radšej z?
ako ked vonku mrZne? :---
Mrnnnník si nedáme :D:D:D
Jozef Mihál
21.10.07,13:50
A nebude Jarmila Spodniaková nejaký nový TÉRY????
Monika, ako vlastník ochrannej známky "Téry" si podobné prirovnania vyprosujem.
Jozef Mihál
21.10.07,14:18
P.S. Kto nevie, tomu pripomeniem, že v príspevkoch nepoužívam smajlíky - inak by v tom vyššom bola kopa tých zelenozubých.
sway
21.10.07,14:36
Mrníkovať znamená pridávať príspevky mimotemy až v takej miere, že uplne odbočíš od pôvodnej otázky, zadania. MRNÍK = BORDEL v mojom ponímaní.

krásne - toto slovíčko by sme si mali dať patentovať - je bohové a PC mi ho podčiarkuje ako chybu, tada nie je registrované.
:D:D:D

a:--- toto som tiež považovala za medziúsmev, dokelu kooooľko som ho naťukala, šak si mohli mysleiť....;)
abel
21.10.07,15:05
P.S. Kto nevie, tomu pripomeniem, že v príspevkoch nepoužívam smajlíky - inak by v tom vyššom bola kopa tých zelenozubých.
Zrejme by nezaškodilo pozrieť si bod 8 Etikety ;) :D :) :--- :cool:
Kto to len bol jej tvorcom? :---
sway
21.10.07,15:32
Zrejme by nezaškodilo pozrieť si bod 8 Etikety ;) :D :) :--- :cool:
Kto to len bol jej tvorcom? :---

bod 8 som si schválne kukla. ale mne sa páčia a vyjadrujú moju náladu :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
cactus
21.10.07,15:35
A dnes mne ani internet nepraje, je pomalý ako slimák, ktorý trpí artroskopickou chorobou klbov, alebo reumou. mimotemy

Zolle, povedala by som, že nie internet je pomalý, ale porada je dnes akási pomalá, pretože iné stránky naskakujú ostošeť. Nebude to tou Richardovou úpravou serveru?
mimotemy fakt plodná diskusia. Spodniaková by mala dostať vyznamenianie za to odľahčenie okolo DPH-čky:D:D:D

doplním, pretože som objavila Richardovú založenú tému Pomala Porada a už viem, prečo je pomalá etc. ......
symona
21.10.07,16:07
Vrátila som sa k Porade po viac ako troch hodinách a zistila som, že svojou nevedomosťou som rozprúdila celkom živú debatu o význame slovíčok a dopĺňaní vhodných písmeniek a verte mi, že som sa naozaj dobre pobavila. Aj keď sa veľa z nás nepozná zoči-voči, myslím si, že veľa nás je rovnakej krvnej skupiny. A to ma teší. A najviac zo všetkého sa mi páči ten mrnnnnník. To bolo naozaj super.
Monika Kováčová
21.10.07,17:13
kto je toto?

Spodniakovci
Junior Member

08:09 PM Spodniakovci (http://www.porada.sk/member.php?u=51481) Pozerá archív

(http://www.porada.sk/archive/index.php/t-12250.html)
Eulalia
21.10.07,17:18
kto je toto?

Spodniakovci
Junior Member

08:09 PM Spodniakovci (http://www.porada.sk/member.php?u=51481) Pozerá archív

(http://www.porada.sk/archive/index.php/t-12250.html)
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Monika, možno hľadajú tie paragrafované znenia:D Ak je to len zhoda mien, tak sa úprimne ospravedlňujem.:)

Dopĺňam - člen od 25.5.07 - možno to moje ospravedllnenie bude v tomto prípade namieste?
cactus
22.10.07,04:33
kto je toto?

Spodniakovci
Junior Member

08:09 PM Spodniakovci (http://www.porada.sk/member.php?u=51481) Pozerá archív

(http://www.porada.sk/archive/index.php/t-12250.html)


žeby to bola Jarmila & company?
ali_m
22.10.07,14:12
Predsalen pani Jarmilka dosť uškodila tomu menu a je možné, že si to ešte za ňu niekto "zlízne"... ;)
Viera Klimentová
15.11.07,09:30
Áno , Jarmilka napísala svoj názor. Nepýtala radu a ani ju nedávala. Preto si tiež myslím, že to do porady nepatrí. Keď som ja potrebovala poradiť, napísala som aj svoj postup a svoje riešenie. V odpovedi poraďáka som som dostala odpoveď, ktorá sa zhodovala s mojim postupom. Veď napr. Zákonník práce je tak zložitý, zakladá skutočne pracovno-právne vzťahy, ktoré je treba dokázať profesionálne riešiť a nie všetci personalisti sú právnici so špecializáciou na pracovné právo..... Preto oceňujem myšlienku "porady" a budem ju využívať, rovnako aj ja , pokiaľ budem vedieť poradiť ,v budúcnosti určite poradím - možno len vlastným názorom, skúsenosťou alebo aj profesionálne.