Mickya
19.10.07,11:05
:mee: :mee: :mee: prosím, poraďte kto môže..:mee: :mee: :mee:

podnikateľ je živnostník, ale všetko začal presúvať do svojej novozaloženej s.r.o., ktorú časom zruší.
podnikáme v službách podľa § 15ods. 7,8 Z.o DPH. sme štvrťroč. platcovia DPH v s.r.o., v živnosti mesačný
problém mám v tom, že ako sa začali služby, aj fakturácia presúvať, vznikol problém:
došlé faktúry od dodávateľa nám boli vystavené na živnosť (tam už bolo urobené samozdanenie:mee: ), ale uhradili sme ich zo s.r.o., túto službu mi zas fakturujeme ďalej - zákazníkom (pre nich sme dodávateľom). zákazníci nám však našu faktúru uhradili do s.r.o.,
nám už faktúru dodávateľ neopraví..:mee:

prosím, pomôžte ako sa to dá riešiť :mee: :mee: :mee: :mee:
ďakujem
Erika 1982
19.10.07,09:20
Asi by mal živnostík "refakturovať" tie služby do s.r.o., ale mám pocit, že tam sa už bude jednať o podanie dodatočného DP (ak to nie je čerstvá vec)
Mickya
19.10.07,09:56
Erika, Ďakujem za veľmi promptnú odpoveď !!!
ja som to tuším prefakturovávala, ale s.r.o. to fakturovala živnostníkovi :-(
pozriem to... lebo teraz som vo veľkom strese... :mee: :( :mee:
ekopo
19.10.07,10:15
no ten stres vidieť na počte 14 plačkov v dvoch príspevkoch
Sarah
19.10.07,11:24
:mee: :mee: :mee: prosím, poraďte kto môže..:mee: :mee: :mee:

podnikateľ je živnostník, ale všetko začal presúvať do svojej novozaloženej s.r.o., ktorú časom zruší.
podnikáme v službách podľa § 15ods. 7,8 Z.o DPH. sme štvrťroč. platcovia DPH v s.r.o., v živnosti mesačný
problém mám v tom, že ako sa začali služby, aj fakturácia presúvať, vznikol problém:
došlé faktúry od dodávateľa nám boli vystavené na živnosť (tam už bolo urobené samozdanenie:mee: ), ale uhradili sme ich zo s.r.o., túto službu mi zas fakturujeme ďalej - zákazníkom (pre nich sme dodávateľom). zákazníci nám však našu faktúru uhradili do s.r.o.,
nám už faktúru dodávateľ neopraví..:mee:

prosím, pomôžte ako sa to dá riešiť :mee: :mee: :mee: :mee:
ďakujem

Nakoľko som presne v tej iste situácii ako ty, spravila som tú istú chybu. Riešila som to tak, že som jednoducho uhradila zo živnosti tú istú sumu aká bola na faktúre aj s V.S. do s.r.o. V živnosti som si to zaúčtovala ako úhradu faktúry (veď dodávateľovi je to jedno z akého účtu mu bola faktúra uhradená). V s.r.o. sa mi to + a - vynulovalo a účtovala som to ako mylné platby. :)
Orsz
19.10.07,20:26
Nakoľko som presne v tej iste situácii ako ty, spravila som tú istú chybu. Riešila som to tak, že som jednoducho uhradila zo živnosti tú istú sumu aká bola na faktúre aj s V.S. do s.r.o. V živnosti som si to zaúčtovala ako úhradu faktúry (veď dodávateľovi je to jedno z akého účtu mu bola faktúra uhradená). V s.r.o. sa mi to + a - vynulovalo a účtovala som to ako mylné platby. :)

Je to možné riešenie, ale len dočasné. Treba živnostníka upovedomiť, aby sa nehral ako v "materskej škôlke" a dozrel čo, pre koho, a kde :cool: .
olio
20.10.07,03:00
Je to možné riešenie, ale len dočasné. Treba živnostníka upovedomiť, aby sa nehral ako v "materskej škôlke" a dozrel čo, pre koho, a kde :cool: .

Súhlasím v plnom rozsahu... V tejto situácii treba rozposlať všetkým svojim obchodným partnerom avízo o transformácii subjektu s novými iniciálami, aby nemali z toho aj oni guláš... :)