Bodena
19.10.07,16:01
Prosím poraďte. Ak je na bločku z RP uvedená kamera v hodnote 28 563,- Sk bez DPH, kabel, kazety, taška na kameru a iné príslušenstvo ku kamere (sandisk) všetko v celkovej hodnote aj s kamerou - 32 090,- Sk, tak je to potrebné v tejto obstarávacej cene zaradiť do DHM a odpisovať?
Zoltán Kovács
19.10.07,14:11
Prosím poraďte. Ak je na bločku z RP uvedená kamera v hodnote 28 563,- Sk bez DPH, kabel, kazety, taška na kameru a iné príslušenstvo ku kamere (sandisk) všetko v celkovej hodnote aj s kamerou - 32 090,- Sk, tak je to potrebné v tejto obstarávacej cene zaradiť do DHM a odpisovať?

Je to technický celok, alebo to príslušenstvo ku kamere vieš použiť aj bez tej kamery? Takže zaradiť a odpisovať.
atka4
14.01.08,20:17
Je to technický celok, alebo to príslušenstvo ku kamere vieš použiť aj bez tej kamery? Takže zaradiť a odpisovať.
Môžte zaradiť aj ako zásoby (OC je do 30.000,- Sk bez DPH-teda ak ste platiteľ DPH a doba použiteľnosti dlhšia ako 1 rok)
prípadne zaradiť a stanoviť si odpisy, ale minimálne na 13 mesiacov

Vzhľadom na OC nad 30.000,- bez DPH (moja nepozornosť) je potrebné postupovať podľa príspevku 2 od Smith.
Zoltán Kovács
14.01.08,20:21
Prosím poraďte. Ak je na bločku z RP uvedená kamera v hodnote 28 563,- Sk bez DPH, kabel, kazety, taška na kameru a iné príslušenstvo ku kamere (sandisk) všetko v celkovej hodnote aj s kamerou - 32 090,- Sk, tak je to potrebné v tejto obstarávacej cene zaradiť do DHM a odpisovať?


Môžte zaradiť aj ako zásoby (OC je do 30.000,- Sk bez DPH-teda ak ste platiteľ DPH a doba použiteľnosti dlhšia ako 1 rok)
prípadne zaradiť a stanoviť si odpisy, ale minimálne na 13 mesiacov

Spolu to je 32 090,- podľa zadania, tak nemôžno jednorázovo odpísať.

Tých 13 mesiacov máš odkiaľ?
andrej_rv
14.01.08,20:41
Tých 13 mesiacov máš odkiaľ?
Hmotný majetok, ktorého ocenenie je nižšie ako 30 tis. Sk a doba použiteľnosti je dlhšia ako rok, môže účtovná jednotka v zmysle § 13 ods. 6 Postupov PÚ tiež odpisovať ako dlhodobý hmotný majetok. Dobu odpisovania takéhoto majetku si určí podľa platných zásad (predpokladaná doba použiteľnosti, rýchlosť opotrebovania atď...). Doba účtovného odpisovania sa udáva spravidla v mesiacoch. A minimálny počet mesiacov nato, aby bola splnená podmienka pre zaradenie do dlhodobého majetku (použiteľnosť nad 1 rok) je 13 mesiacov.
Účtovné odpisy zaúčtované v tomto prípade na účte 551 sú v náväznosti na znenie § 17 ods. 1 písm. b) ZoDP zároveň aj daňovými odpismi (ako súčasť HV vykázaného v účtovníctve).
Zoltán Kovács
14.01.08,20:45
atka4
14.01.08,20:46
Spolu to je 32 090,- podľa zadania, tak nemôžno jednorázovo odpísať.

Tých 13 mesiacov máš odkiaľ?
Letmo som prebehla sumy a myslela som, že tých 28563 je suma bez DPH a 32090 je s DPH, nechtiac som uviedla do omylu, tak upravím svoj príspevok.
K tvojej 2. otázke už stihol pripnúť odpoveď andrej rv, č.5
Zoltán Kovács
14.01.08,20:48
Letmo som prebehla sumy a myslela som, že tých 28563 je suma bez DPH a 32090 je s DPH, nechtiac som uviedla do omylu, tak upravím svoj príspevok.
K tvojej 2. otázke už stihol pripnúť odpoveď andrej rv, č.5

To je v pohode. Aj som to ocenil. A našiel som aj tú tému, ktorú si nevedela pripojiť a potom si to zmazala.