Pohar
19.10.07,17:03
Dobrý deň, prosím poradte, viem že máte tu mnohí skúsenosti....Dnes som bola u očnej na očnom pozadí. Poslala ma na endokrinologiu, že sa jej zdá že mám len trošku vacsie oči. Idem na endokrinologiu na krv. prosím napíšte mi, či sa mám báť. zvýšenú činnosť ŠŽ máme v rodine. Prosím chcem ešte dieťa? Budem ho môcť mať???? Aj poprípade s liekmi???Prosím odpovedzte mi, trápim sa.
Danila
19.10.07,15:07
Dobrý deň, prosím poradte, viem že máte tu mnohí skúsenosti....Dnes som bola u očnej na očnom pozadí. Poslala ma na endokrinologiu, že sa jej zdá že mám len trošku vacsie oči. Idem na endokrinologiu na krv. prosím napíšte mi, či sa mám báť. zvýšenú činnosť ŠŽ máme v rodine. Prosím chcem ešte dieťa? Budem ho môcť mať???? Aj poprípade s liekmi???Prosím odpovedzte mi, trápim sa.Tak sa skľudni, buď v pohode a vyčkaj na výsledok. Nič horibilné sa na endokrinológii nedeje. A je pekné, že chceš dieťa. Tak sa teš a radšej sa venuj tejto myšlienke. Po vyšetrení zistíš zbytočnosť Tvojho strachu.:)
Pohar
19.10.07,15:18
a budem moct mat ešte druhe dieta, ak budem mat trochu zvyšenú činnost? nebude to vadit? neodzrkadlí sa to an dietati?
veronikasad
19.10.07,15:23
a budem moct mat ešte druhe dieta, ak budem mat trochu zvyšenú činnost? nebude to vadit? neodzrkadlí sa to an dietati?
Pohár, naozaj nemá význam, aby si sa trápila skôr ako sa dozvieš výsledky odberu krvi. Podľa nich ti ďalšie tehotenstvo odporučí alebo neodporučí gynekolog. Vyšetrenie na endokorinologii je v pohode, urobia ti sono krku a priprav sa na množstvo otázok od lekára. Zväčšené /vypúlené/ oči sú naozaj jedným z príznakov nesprávnej činnosti štítnej žľazy.

-------
Veronika
lenkak
19.10.07,18:57
kľudne môžeš mať ďalšie dieťa, ak by si mala problém so ŠŽ stači nastaviť jej funkciu a potom nie je žiadny problém čo sa týka ŠŽ.
Pohar
20.10.07,05:51
kľudne môžeš mať ďalšie dieťa, ak by si mala problém so ŠŽ stači nastaviť jej funkciu a potom nie je žiadny problém čo sa týka ŠŽ.
Lenka dakujem toto som potrebovala pocut......
hladala som niekoho kto to ma za sebou
a nie aby mi tu v predoslych prispevku napisala že musim pockat na lekara..ja viem že musim, ake určité rady už možem dostať aj teraz.
Zoltán Kovács
20.10.07,06:04
Lenka dakujem toto som potrebovala pocut......
hladala som niekoho kto to ma za sebou
a nie aby mi tu v predoslych prispevku napisala že musim pockat na lekara..ja viem že musim, ake určité rady už možem dostať aj teraz.

Samozrejme, že môžeš mať dieťa, aj keď ŠŽ má nejakú disfunkciu (buď hyperfunkciu, alebo naopak málo funkčné). Tieto poruchy sa korigujú nasadením liekov. Ja, síce som chlap, som liečený na ŠŽ od svojich 15 rokoch. Po 7 ročnej liečbe funkcia ŠŽ sa napravila, a som bez liekov. Mám veľmi dobrú endokrinologičku, ktorej aj účtujem, tak máme trošku bližšie vzťahy, a ona potvrdila, že nesprávna funkcia ŠŽ nie je dôvodom na obavy o deti.
Pohar
20.10.07,06:22
Samozrejme, že môžeš mať dieťa, aj keď ŠŽ má nejakú disfunkciu (buď hyperfunkciu, alebo naopak málo funkčné). Tieto poruchy sa korigujú nasadením liekov. Ja, síce som chlap, som liečený na ŠŽ od svojich 15 rokoch. Po 7 ročnej liečbe funkcia ŠŽ sa napravila, a som bez liekov. Mám veľmi dobrú endokrinologičku, ktorej aj účtujem, tak máme trošku bližšie vzťahy, a ona potvrdila, že nesprávna funkcia ŠŽ nie je dôvodom na obavy o deti.
vdaka si zlaty.
ja si myslim že to nebudem mat az tak zle........urcite mi nejak pracuje....mozno ma malu odchylku........vdaka
veronikasad
20.10.07,06:57
Lenka dakujem toto som potrebovala pocut......
hladala som niekoho kto to ma za sebou
a nie aby mi tu v predoslych prispevku napisala že musim pockat na lekara..ja viem že musim, ake určité rady už možem dostať aj teraz.
Ahoj Pohar,
ospravedlňujem sa, ak si zle pochopila môj príspevok. Poruchu ŠŽ mi zistili pred viac ako 8 rokmi. úspešnosť liečby závisí od pravidelného užívania liekov a vo veľkej miere aj od odbúrania stresov. Dnes som už na minimálnej udržiavacej dávke, stav sa mi podstatne zlepšil aj vďaka zmene zamestnania. Každý prípad je iný, tak sa zbytočne nestresuj a počkaj si na výsledky krvi a sono, ak sa zistí porucha, treba začať s liečbou.

------
Veronika
Pohar
20.10.07,07:21
Ahoj Pohar,
ospravedlňujem sa, ak si zle pochopila môj príspevok. Poruchu ŠŽ mi zistili pred viac ako 8 rokmi. úspešnosť liečby závisí od pravidelného užívania liekov a vo veľkej miere aj od odbúrania stresov. Dnes som už na minimálnej udržiavacej dávke, stav sa mi podstatne zlepšil aj vďaka zmene zamestnania. Každý prípad je iný, tak sa zbytočne nestresuj a počkaj si na výsledky krvi a sono, ak sa zistí porucha, treba začať s liečbou.

------
Veronika
ok, jasne, vdaka, ja sa len bojim,..........najhorsie je ked vas zacnu posielat po lekaroch......mam z toho stres, že kde mi čo zistia! ale prežijem.
Jagelkova Olga
20.10.07,07:28
neboj sa mala som to tiez a mam 4 zdrave deti . Su vzdelane a l je dokonca lekarka. V Lubochni ta daju do poriadku . drzim palce
Pohar
20.10.07,08:02
neboj sa mala som to tiez a mam 4 zdrave deti . Su vzdelane a l je dokonca lekarka. V Lubochni ta daju do poriadku . drzim palce
a čo si mala? aký problém? ked ja ešte neviem ani aký problém by som mala mať, necítim sa byť nejaká zničená. prosím aj keby som mala málo odchýlené hodnoty, môžem ostať tehotná? ja si myslím že niektoré ženy ani nevedia, a nemajú úplne v norme hodnoty a sú tehotné.......
lenkak
20.10.07,14:29
ak by si mala odchýlené hodnoty, tak Ti ich upravia liekmi. Ale záleží od odchýlky, dá sa otehotnieť aj s odchýlkami, ale pre Teba je lepšie, keď teraz zistia, či máš nejakú poruchu a nastavia Ti pracovanie ŠŽ. Ak je problém so ŠŽ, tak počas tehotenstva ju častejšie kontrolujú, a nastavujú podľa výsledkov aj liečbu. Ale ako píšem záleží od typu odchýlky.
Pohar
20.10.07,14:32
ak by si mala odchýlené hodnoty, tak Ti ich upravia liekmi. Ale záleží od odchýlky, dá sa otehotnieť aj s odchýlkami, ale pre Teba je lepšie, keď teraz zistia, či máš nejakú poruchu a nastavia Ti pracovanie ŠŽ. Ak je problém so ŠŽ, tak počas tehotenstva ju častejšie kontrolujú, a nastavujú podľa výsledkov aj liečbu. Ale ako píšem záleží od typu odchýlky.
vdaka, kazdopadne som asi radsej ked budem chodit na kontroly aj pocas tehotenstva. v pripade zorsenia ma aspon doliecia.....
Pohar
24.10.07,16:17
Tak vás zdravím, dnes mi zobrali na endokrinologii krv. doktorka mi dala termín, ale zhruba ma prehliadla i dnes, a povedala že to nevyzerá na veľký problém. Ludia celkom sa teším, a povedala že kludne môžme pracovať na 2 dietati, že ak sa niečo zistí tak ma vykompenzuje liekmi........a že to nie je žiadna tragédia. celkom fajn doktorka aj mobil si zobrala že zavolajú ked budú zlé výsledky........
Elena Navrátilová
24.10.07,16:19
Tak vás zdravím, dnes mi zobrali na endokrinologii krv. doktorka mi dala termín, ale zhruba ma prehliadla i dnes, a povedala že to nevyzerá na veľký problém. Ludia celkom sa teším, a povedala že kludne môžme pracovať na 2 dietati, že ak sa niečo zistí tak ma vykompenzuje liekmi........a že to nie je žiadna tragédia. celkom fajn doktorka aj mobil si zobrala že zavolajú ked budú zlé výsledky........ Sa teším s Tebou... ;)
Pohar
24.10.07,19:00
ludia vdaka. ono naozaj vela robí lekár. ked nadabíte na dobrého aj diagnoza sa lepšie zoberie....doktorka bola úplne super, asi už ma svoje skúsenosti. mala nad sebou nástenku plnú detí...asi možno deti jej pacientiek......ono naozaj lekár ktorý chcel byť lekárom tak potom robí toto povolanie super. bodaj by ich bolo viacej....aj ludia by boli kľudnejší, a v pohode a nie v strese.všetkým prajem všetko naj............
pracovisko
25.10.07,05:24
Myslím si, že aj očná lekárka, ktorá Vás poslala na endokrinologické vyšetrenie bola zodpovedná a uvažovala v širších súvislostiach. Je pravda, že Vás možno vyľakala, ale vždy je lepšie problémom predchádzať, ako ich potom , keď sa zväčšia, hasiť. Pokiaľ endokrinologička zistí predpokladané odchylky v činnosti štítnej žľazy, nastaví Vás na lieky a Vy budete môcť fungovať naďalej ako zdravý človek, predpokladá to však následne pravideľné kontroly u endokrinologičky, ako Vám to určí ona sama. Keď nezistí odchylku, budete určite šťastná a za tú trochu strachu to určite stojí , než sa zbytočne trápiť. Podeliť sa so svojím trápením tiež človeku pomôže.
veronikasad
28.10.07,07:10
Dnes som našla zaujímavý článok v Bleskovkách :
http://www.bleskovky.sk/cl/100225/178264/Ked-strajkuje-stitna-zlaza---

------
Veronika
sponkajeny
31.10.07,14:58
ahojte,práve čítam vaše príspevky. aj ja mám problem so ŠŽ..mam juu zvýšenú..chcem sa opýtať,či niekto fajčí..pretože ja áno..ale nikto mi nepovedal,žeby to bolo zlé..chcela by som poznať človeka,ktorrý ma tiež probnlém so šž a či fajčí a či mu to nesposobuje niečo. Dakujem
Zoltán Kovács
31.10.07,15:12
ahojte,práve čítam vaše príspevky. aj ja mám problem so ŠŽ..mam juu zvýšenú..chcem sa opýtať,či niekto fajčí..pretože ja áno..ale nikto mi nepovedal,žeby to bolo zlé..chcela by som poznať človeka,ktorrý ma tiež probnlém so šž a či fajčí a či mu to nesposobuje niečo. Dakujem

Tak fajčenie samo o sebe je škodlivé. Som fajčiar, a mal som zväčšenú ŠŽ (ale nie v dôsledku fajčenia).
sponkajeny
31.10.07,15:14
ale mna zaujima,či to viac napomaha k jej zhoršeniu
Zoltán Kovács
31.10.07,15:24
ale mna zaujima,či to viac napomaha k jej zhoršeniu

Osobne si myslím, že áno. Aj keď ja už asi 10 rokov som bez liekov na ŠŽ, lekárka vždy prizvukovala prestaňte fajčiť.
olio
31.10.07,15:24
ale mna zaujima,či to viac napomaha k jej zhoršeniu
moja skúsenosť je taká, že hlavnú úlohu tu hrá genetika. Moja babka, mama, sestra aj ja máme diagnostikovanú určitú poruchu ŠŽ a sme nefajčiarky.
Desať rokov každé ráno zjem tabletku a pohoda... raz za rok kontrola a zase pohoda... Chvíľu ale trvalo správne nastavenie dávky tyroxínu a teraz to beriem spolu s rannou kávou ako bežný rituál...;)
sponkajeny
31.10.07,15:59
dakujem velmi pekne za pomoc..teraz ma caka opat vysetrenie,tak dufam,ze vsetko dopadne dobre..este raz dakujem
Pohar
30.11.07,08:47
Zdravím všetkých, tak dnes som bola na kontrole. Krv aj sono je ok.
Všetkým vďaka za príspevky a povzbudenie. ešte mi doktorka poradila že ked budem 2 krát tehotná treba prísť v 16 týždni preventívne na odber krvi. Majte saaaaaaaaaaaaaaaaa.:)
Robina
30.11.07,12:32
Ohľadne toho dieťaťa ti môžem povedať, že 17 rokov sa liečim na zníženú činnosť ŠŽ a mám 5 ročného syna. Čiže je to normálne, je krásny, zdravý . Počas tehotenstva len ťa musia sledovať a v mojom prípade som mala zvýšenú dávku tabletiek. Ináč všetko v pohode. Žiadne stresy. ŠŽ nie je prekážkou. Aj ja som žila 12 rokov v strese, že kvôli ŠŽ nemôžem mať druhé dieťa a bol to omyl.
wayan
30.11.07,12:41
Dakujeme za povzbudenie,je mam tiez znizenu cinnost SZ,ala k tomu aj trocha vyssi prolaktin,planujeme tehotenstvo,dufam,ze sa podari
lenkak
30.11.07,17:34
Wayan
pokiaľ si sledovaná na zníženú činnosť ŠŽ, potom ŠŽ neprekáža v otehotnení.
lukacka
02.12.07,15:11
Prajem pekný večer všetkým.
Liečim sa na hypo.... už 16 rokov a momentálne čakám svoje druhé dieťatko.
Pokiaľ nemusia žľazu odstrániť celú, príp.nemá žiadne zhubné príznaky, tak sa pri tabletkách žije ako hocijakému inému zdravému človeku.
Tabletky totiž nahrádzajú jej činnosť, takže pokiaľ sa berú pravidelne a kontroly sa robia aspoň raz za rok, tak až na raňajší rituál s braním tabletky človek nepociťuje žiadny rozdiel.
Škoda,že poniektorí nemajú šťastie na ošetr.lekárov, ktorí ich o všetkom riadne informujú.
Týmto pozdravujem MUDr.Orlovskú;)
karaa1
20.04.08,11:17
Prosim vas, poradte mi dobreho endokrinologa v BA.
holubička1
21.04.08,10:08
Prosim vas, poradte mi dobreho endokrinologa v BA..
Na Heydukovej je Doc. Podoba, ale neviem či sa dá k nemu dostať, lebo má veľa onko pacientov. Ale aj jeho žena robí Mudr. Podobová myslím, že bola na Tehelnej.:)