EkoMax
19.10.07,19:25
Zamestanci predložili bloky zo služ. ciest. Pokiaľ ide o bloky na PHM, tie zaúčtujem a uplatním DPH, pretože používajú firemné vozidlo.
Mám problém s ostatnými výdavkymi.

1. Parkovné. Môže zaúčtovať do nákladov a uplatniť DPH ? Aký je tam predpis, ide o ostatné služby ?

2. Nákupy minerálky. Je možné v rámci zabezpečenia pitného režimu na služ. ceste uplatniť do nákladov. Ako je to v tomto prípade s DPH ?

Nejde o veľké množstvo blokov, len neviem, ako ich zaúčtovať.:confused:
liba2
19.10.07,19:35
Zamestanci predložili bloky zo služ. ciest. Pokiaľ ide o bloky na PHM, tie zaúčtujem a uplatním DPH, pretože používajú firemné vozidlo.
Mám problém s ostatnými výdavkymi.

1. Parkovné. Môže zaúčtovať do nákladov a uplatniť DPH ? Aký je tam predpis, ide o ostatné služby ?

2. Nákupy minerálky. Je možné v rámci zabezpečenia pitného režimu na služ. ceste uplatniť do nákladov. Ako je to v tomto prípade s DPH ?

Nejde o veľké množstvo blokov, len neviem, ako ich zaúčtovať.:confused:
1.: Parkovné na PC je daňovo uznateľný náklad. Je to služba 518.
2.: skúsim len vyhľadať tému: pitný režim
bui
19.10.07,20:01
A je to 518 aj ked to bol naklad na sluzobnej ceste..parkovne? Pani pise ze ide o bloky zo sluzobnych ciest..nie je to cestovna nahrada na 512?
EkoMax
20.10.07,05:17
Vyše hodinu som študovala tému pitný režim, ale nikde som nenašla odpoveď.
Ide vlastne o to, že cca 5 zamestnanci vozia zamestnancov a robia koordinátorov. V aute vodovod nemajú a tak si kupujú minerálky. Nejde o veľké nákupy. Keďže chodia na firemných autách vyúčtujú bloky PHM, predložia evidenciu prevádzky mot. vozidla a predkladajú niekoľko blokov o zaplatení parkovného a nákupe minerálky. A práve o tieto bloky mi ide.

1. Ak som dobre pochopila , parkovné uplatniť môžem. Aj DPH ak je doklad obsahuje všetky náležitosti podľa zákona.

2. Minerálku môžem uplatniť ak mám vypracovanú internú smernicu. Nie som si istá, či ju účtovať na 501 alebo na 527 a uplatniť DPH.

Budem rada ak sa mi k tomu niekto vyjadrí. Po preštudovaní príspevkov už sama neviem, či ich nemusím účtovať na 513.:confused:
EkoMax
22.10.07,03:46
Nikto mi neporadí ?:confused:
betka
22.10.07,18:22
Nikto mi neporadí ?:confused:

Ak je s tým taký problém, prečo potom nevyriešiš minerálku cez SF
Chobot
22.10.07,19:41
Vyše hodinu som študovala tému pitný režim, ale nikde som nenašla odpoveď.
Ide vlastne o to, že cca 5 zamestnanci vozia zamestnancov a robia koordinátorov. V aute vodovod nemajú a tak si kupujú minerálky. Nejde o veľké nákupy. Keďže chodia na firemných autách vyúčtujú bloky PHM, predložia evidenciu prevádzky mot. vozidla a predkladajú niekoľko blokov o zaplatení parkovného a nákupe minerálky. A práve o tieto bloky mi ide.

1. Ak som dobre pochopila , parkovné uplatniť môžem. Aj DPH ak je doklad obsahuje všetky náležitosti podľa zákona.

2. Minerálku môžem uplatniť ak mám vypracovanú internú smernicu. Nie som si istá, či ju účtovať na 501 alebo na 527 a uplatniť DPH.

Budem rada ak sa mi k tomu niekto vyjadrí. Po preštudovaní príspevkov už sama neviem, či ich nemusím účtovať na 513.:confused:

Myslím, že minerálku na služobnej ceste si ako cestovnú náhradu uplatniť nemôžu, pretože na ten účel dostáva stravné a v prípade zahraničnej cesty aj vreckové.

Ak to chcete dať ako pitný režim, nakúpte do firmy minerálky a nech si na pracovnú cestu zoberú so sebou fľašu alebo dve. Ale ako cestovnú náhradu by som ako kontrola neuznal. Načo to komplikujete?
EkoMax
22.10.07,20:22
Ja by som to tak nekomplikovala, ale oni to chcú mať zúčtované na jednotlivých zamestnancov a z blokov si uplatniť DPH. Takže dnes som to zisťovala na DÚ a vraj musím o sumu pitného režimu krátiť diety.