PeTrusHca
20.10.07,10:20
Potrebovala by som nejaké informácie ohľadne oceňovania majetku a záväzkov v cudzej mene podľa národnej aj nadnárodnej úpravy. Hľavne tú nadnárodnú, myslím, žeby to mohlo byť IAS 37 ale nie som si istá, keďže nemám k dispozícií Medzinárodné účtovné štandardy.
lucia85
30.10.07,13:16
ahoj, myslím, že skôr IAS 39. Máš nejaký konkrétny problém?
Prepočet majetku a záväzkov v cudzej mene na slovenskú ku dňu, ku ktorému sa zostavuje ÚZ - prepočítať kurzom NBS. Výpočet a účtovanie kurzových rozdielov sa uskutočňuje preto, aby sa zreálnilo ocenenie majetku a záväzkov a zabezpečilo sa tak ich verné a pravdivé zobrazenie v ÚZ. Kurzové rozdiely vyčíslené ku dňu, ku ktorému sa zostavuje ÚZ sú nerealizované kurzové rozdiely a nespôsobujú tok peňažných prostriedkov, účtujú sa buď s vplyvom na VH, t.j. účty 56x,66x alebo s vplyvom na vlastné imanie - účet 414 - oceňovacie rozdiely z precenenia majetku a záväzkov
4326
21.12.07,09:00
V rámci tejto témy sa chcem opytať: je možné účtovať o kurzových rozdieloch z neuhradených pohľadávok a záväzkov v priebehu účtovného obdobia? Teda napríklad ku koncu každého mesiaca, s tým, že prvý deň následujúceho mesiaca sa tieto kurzové rozdiely stornuju? ďakujem
csillus
26.10.08,09:48
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať k tejto téme.. Potrebovala by som pomôcť s vypracovaním jedného zadania ktoré sa týka tejto témy. Úlohou je vypracovať zadanie, v ktorom mám zosumarizovať ustanovenia upravujúce problematiku oceňovania majetku a záväzkov v cudzej mene a mám vychádzať z národnej a nadnárodnej úpravy. Ďakujem moc..