EkoMax
20.10.07,10:29
Mám problém, kúpila som peknú látku, krajčírka mi ušila perfektnú sukňu.

Všetko bolo fajn, kým som ju dnes prvýkrát nevyprala. Prala som ju na tridsiatke na vlne a aj tak sa zbehla cca o 2 cm.

Mám vôbec šancu reklamovať? Ak áno tak kde? V obchode s látkami alebo u krajčírky? Majú v obchode povinnosť upozorniť, že treba látku predprať ?
stankakac
24.10.07,20:39
Nechcem sklamať, ale to ti už asi nikto nereklamuje, a už vôbec nie krajčírka, ale zase aby som nebola pesimista, skús si pozrieť práva spotrebiteľa niekde na na internetovej stránke. Možno nájdeš podobné prípady.
lenka632
25.10.07,04:00
....je to na reklamáciu v obchode ale aj s lístkom z pokladne, inak reklamácia sa nebude dať uplatniť. Obchod by môhol dať k látke návod na pranie.
VladoaKatka
25.10.07,05:51
Je to veľmi ťažká otázka, nakoľko si myslím, že v obchode ku každému odstrihnutému kusu látky nedávajú symboly ako daný materiál sa má ošetrovať. Dobrý obchodník, by mal mať rozmnožené pokyny na ošetrovanie jednotlivých látok a prikládať to k pokladničnému bloku tak, ako to dávajú napr. ku koženým výrobkom.
Sú látky ktoré sa nemôžu prať alebo chemicky čistiť. Pravdepodobne sa jedná o takú látku, ktorá sa má len v rukách prať, s tým, že si prala v pračke - predpokladám, keď si uviedla,že si prala na vlne. Ak obsahuje vlnu, tak sa zrazila preto, že po teplej vode sa na ňu dostala studená voda.

Pochybujem, že budeš úspešná v obchode pri reklamácií.

Krajčírka s tým nič nemá, ona tiež nevidela materiálové zloženie látky, u nej si objednala len ušitie a s tým si bola spokojná.
EkoMax
26.10.07,14:31
Ďakujem za odpoveďe, ale našťastie mám dobrú krajčírku. Sukňa sa zbehla len na dĺžku, tak mi zo zvyšnej látky vykúzlila ešte krajšiu sukňu ako pôvodne bola. :)
PS: Odteraz vždy najskôr látku preperiem, až potom dám krajčírke.