miriam.1
20.10.07,12:38
Mám pred sebou faktúru, resp. daňový doklad platený v hotovosti za nákup tovaru z Maďarska. Cena za tova je vyčíslená s DPH. Pravdepodobne predávajúci nemal naše IČ DPH, takže tovar predal s daňou. Ako mám postupovať v daňovom priznaní? Na faktúre je uvedená jednotková cena s daňou. Mám to samozdaniť, keď to bolo predané s daňou?
miriam.1
20.10.07,11:03
Nevie mi s tým niekto pomôcť?
cactus
20.10.07,11:17
faktura zo zahranicia

skús sa sem pozrieť a tiež si daj do vyhľadávača "zahraničná faktúra"
cactus
20.10.07,11:19
a ešte doplním, mala by si požiadať o vystavenie fa z Maďarska bez DPH a túto im vrátiť
Heni
21.10.07,05:46
Mám pred sebou faktúru, resp. daňový doklad platený v hotovosti za nákup tovaru z Maďarska. Cena za tova je vyčíslená s DPH. Pravdepodobne predávajúci nemal naše IČ DPH, takže tovar predal s daňou. Ako mám postupovať v daňovom priznaní? Na faktúre je uvedená jednotková cena s daňou. Mám to samozdaniť, keď to bolo predané s daňou?
ja by som postupovala asi takto:
- ak sa jedná o nejakú vysokú čiastku DPH, tak by som im vrátila faktúru na opravu;
- ale ak je to pre vás zanedbateľná suma, tak by som samozdanila len základ dane a DPH zaúčtovala do daňovo uznaných nákladov za predpokladu, že nepožiadate o jej vrátenie podľa maďarských predpisov (zákon umožňuje žiadať o vrátenie, ale striktne to neprikazuje)