mackova
20.10.07,13:49
caute, chcela bz som sa spytat ako mam zapisat reklamaciu do DP DPH.
vedeime JU, do dennika som dala s minuskom.
Ale neviem kam mam dat jednu tuto polozku do priznania.
Rozalka
20.10.07,11:59
caute, chcela bz som sa spytat ako mam zapisat reklamaciu do DP DPH.
vedeime JU, do dennika som dala s minuskom.
Ale neviem kam mam dat jednu tuto polozku do priznania.
AK si dobropis vystavila Ty pre odberateľa, potom v r.23 základ dane a v r. 24 daň, ak Ti ten dobropis prišiel od dodávateľa, potom daň v r. 25. Toto neplatí pre nové priznania platné od 1.okt. 2007 (prvýkrát sa použije za október 2007)
evina
20.10.07,11:59
caute, chcela bz som sa spytat ako mam zapisat reklamaciu do DP DPH.
vedeime JU, do dennika som dala s minuskom.
Ale neviem kam mam dat jednu tuto polozku do priznania.
Ide o opravu ZD podľa §25 zákona - riadky 23,24. /predpokladám, že ste vyhotovili aj doklad podľa §75 odst. 7 zákona o DPH.
7/ Každý doklad, ktorý mení alebo dopĺňa pôvodnú faktúru a výslovne a jednoznačne sa na ňu vzťahuje, sa považuje za faktúru. Tento doklad musí okrem povinných údajov obsahovať aj poradové číslo pôvodnej faktúry. Dokladom, ktorý mení alebo dopĺňa pôvodnú faktúru, môže byť aj súhrnná faktúra vystavená podľa odseku 1.
situ
20.10.07,12:07
Predpokladám, že ide o dobropis vystavený v mesiaci október a od 01.10.2007 sú nové tlačivá daňových priznaní na DPH. V týchto daňových priznaniach už nie sú samostatné riadky na opravu základu dane a opravu odpočítanej dane, takže tvoj dobropis uvediem v klasickom súhrnnom riadku medzi ostatnými plneniami buď za mesiac október 2007 alebo za IV. Q.2007.