macte
20.10.07,19:26
Dobrý deň, v súčastnosti robím účtovníctvo jednému živnostníkovi, ktorý plánuje od budúceho roku prejsť na s.r.o.
Bude musiet prejsť na PU s ktorým nemám praktické skúsenosti. Našla som si na internete Pohodu PU - ktorú ako som si všimla na tejto stránke dost prihlásených odporúča. Pzrela som ti tento program a nie je mi jasné ako sa v s.r.o. - v PÚ účtuje , ak je to možné účtovat, osobný vklad podnikatela. Je to totižto firma ktorá začína takže do nej musia vložit dost svojich financií na začiatok. Našla som možnost - vklad do pokladnice v hotovosti - je tam doklad bez zaúčtovania. Neviem či je to tá pravá možnost. Chcela by tom radu ako to zaúčtovat a taktiež osobný vklad na účet v banke.
Ďakujem a dúfam že v budúcnosti nájdem u vás veľa užitočných rád.

macte.
Danila
20.10.07,17:34
Dobrý deň, v súčastnosti robím účtovníctvo jednému živnostníkovi, ktorý plánuje od budúceho roku prejsť na s.r.o.
Bude musiet prejsť na PU s ktorým nemám praktické skúsenosti. Našla som si na internete Pohodu PU - ktorú ako som si všimla na tejto stránke dost prihlásených odporúča. Pzrela som ti tento program a nie je mi jasné ako sa v s.r.o. - v PÚ účtuje , ak je to možné účtovat, osobný vklad podnikatela. Je to totižto firma ktorá začína takže do nej musia vložit dost svojich financií na začiatok. Našla som možnost - vklad do pokladnice v hotovosti - je tam doklad bez zaúčtovania. Neviem či je to tá pravá možnost. Chcela by tom radu ako to zaúčtovat a taktiež osobný vklad na účet v banke.
Ďakujem a dúfam že v budúcnosti nájdem u vás veľa užitočných rád.

macte.Moja rada pre začiatok - preštuduj všetko o s.r.o. - založenie, o prvých dokladoch z ktorých budeš učtovať prvé účtovné zápisy. A začni základným imaním. Ak prelúskaš toto, potom vklad do pokladne, prípadne na BÚ nebude žiaden problém. Cez vyhľadávanie nájdeš všetky príslušné témy.
Monika Kováčová
21.10.07,08:10
a Richard nám pripravuje Draka na Podvojné účtovníctvo.... sleduj poradu a naberaj vedomosti...

Osobný vklad do podnikania v PÚ pri S.r.o. neexistuje, len pôžička spoločníka...
evina
21.10.07,08:37
Monika Kováčová
21.10.07,08:39