MilanH
21.10.07,09:33
Dobry den, otec je invalidny dochdca a prednedavnom sa zamestnal ako pracovnik SBS. Zatial robi ako brigadnik, ale ponukli mu bud dohodu alebo riadny pracovny pomer. Co je prenho vyhodnejsie? Ide mi hlavne o odvody, narok na danovy bonus a tak. Vraj pri Inv.D je bonus len okolo 350. Ak by bolo treba otec ma 57rokov.

Vopred vdaka.
Zoltán Kovács
21.10.07,07:41
Dobry den, otec je invalidny dochdca a prednedavnom sa zamestnal ako pracovnik SBS. Zatial robi ako brigadnik, ale ponukli mu bud dohodu alebo riadny pracovny pomer. Co je prenho vyhodnejsie? Ide mi hlavne o odvody, narok na danovy bonus a tak. Vraj pri Inv.D je bonus len okolo 350. Ak by bolo treba otec ma 57rokov.

Vopred vdaka.

Pri uzavretí dohody o pracovnej činnosti, resp. dohody o vykonaní práce tak isto sa dá uplatniť daňový bonus na nezaopatrené dieťa. Výška daňového bonusu je 555,- Sk, táto suma je nemenná. Na to aby si zamestnanec mohol uplatniť DB, ale aj nezdaniteľnú čiastku treba podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti. Na posúdenie výšky odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovne je potrebné poznať mieru poklesu práceschopnosti.
Zoltán Kovács
21.10.07,09:17
Ešte dodám, že tohto času sa nedá určiť či je výhodnejšie invalidnému dôchodcovi zamestnať na hlavný prac.pomer, alebo na dohodu, lebo práve prebieha rokovanie v parlamente o veľkej novele zákona o sociálnom poistení. Takže asi sa prekvapíme. :D
MilanH
09.02.08,10:54
K tejto teme mam este jednu otazku. Tyka sa tentoraz mojej mami. Ako invalidna dochodkina sa zamestnala na dohodu. Od mesiacov 9 - 12/2007 zarobila zhruba 40000 a preddavky na dan boli dakych 8000. Otazka je ma narok na daku odpocitatelnu polozku na osobu? Lebo v tych podkladoch na rocne zuctovanie nic take nieje. Vopred vdaka za odpoved. Ak by tu nahodou bola podobna tema bol by som rad keby mi dal niekto odkaz na nu.
Anja111
09.02.08,11:17
K tejto teme mam este jednu otazku. Tyka sa tentoraz mojej mami. Ako invalidna dochodkina sa zamestnala na dohodu. Od mesiacov 9 - 12/2007 zarobila zhruba 40000 a preddavky na dan boli dakych 8000. Otazka je ma narok na daku odpocitatelnu polozku na osobu? Lebo v tych podkladoch na rocne zuctovanie nic take nieje. Vopred vdaka za odpoved. Ak by tu nahodou bola podobna tema bol by som rad keby mi dal niekto odkaz na nu.
Invalidný dôchodca má nárok na celú odpočítateľnú položku...