vladox
21.10.07,11:20
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať či musím mať na svojej prevádzke uložené všetky došlé faktúry, dodacie listy (alebo ich fotokópie kôli kontrole pretože ich odo mňa vyžadovali) k tovaru ktorý predávam, alebo majú byť uložené (archivované) v mieste podnikania ? Ide o to, že miesto podnikania mám v živ. liste uvedené iné ako je sídlo prevádzky a tie faktúry na prevádzke vlastne ani nemám kam uložiť, ďakujem za radu
Zita5
21.10.07,09:30
Bolo by vhodné si to zabezpečiť tak , aby ste pri prípadnej kontrole napr. zo ŽÚa DÚ mohli preukázať nadobudnutie tovaru . Ak by ste nadobúdací doklad nemali náhodu u seba , tak Vás vyzve príslušný kontrolný inštitút , aby ste tento nadobúdací doklad preukázali dodatočne do stanoveného termínu na príslušnom úrade .

Napríklad


Živnostenský zákon§ 62
(6) Podnikateľ a osoba zodpovedná za činnosť prevádzkarne sú povinní poskytovať súčinnosť pri kontrole dodržiavania povinností a podmienok vyplývajúcich z tohto zákona, najmä preukázať kontrolórom svoju totožnosť, umožniť im vstup do prevádzkarní a do priestorov súvisiacich s prevádzkovaním živnosti, poskytnúť im potrebné doklady, informácie a vysvetlenia.

Zákon neukladá povinnosť mať túto FA na danom mieste , kde sa tovar nachádza, ale úrad môže požiadať o predloženie a Vy ste povinný preukázať nadobudnutie .
vladox
21.10.07,11:45
dík za odpoveď, pomohla mi