paulix
21.10.07,12:40
Zdravim Vas...

V najblizsich dnoch musime (spolu s priatelkou) vybavit uver vo vyske 1,4 mil.
Mame vsak problem so zalozenim nehnutelnosti..Totiz dal by sa zalozit napr.byt, v ktorom teraz byvam s rodicmi, ale cena posudena znalcom bude zaiste mensia, ako je vyska uveru...
Pocul som vsak o tom, ze je mozne zalozit aj nehnutelnost, ktora sa prave stavia...

V nasom pripade ide o 3.izb byt... z bytovky je vsak zatial polozena len platna. Mame pislubene, ze bytovy dom bude kolaudovany zaciatkom roka 2009.

Bolo mi povedane, ze zalozenie stavanej nehnutelnosti je mozne v pripade, ak existuje nejaka oficialna dohoda (zmluva) medzi bankou a stavebnou firmou a ak je stavba byt. domu predmetom nejakeho DEVELOPERSKEHO PROJEKTU...

Prosim, ak vie hocikto nieco o moznostiach zalozenia stavanej nehnutelnosti..napise
vdaka:)
duves
21.10.07,13:50
Zdravim Vas...
V najblizsich dnoch musime (spolu s priatelkou) vybavit uver vo vyske 1,4 mil.
Mame vsak problem so zalozenim nehnutelnosti..Totiz dal by sa zalozit napr.byt, v ktorom teraz byvam s rodicmi, ale cena posudena znalcom bude zaiste mensia, ako je vyska uveru...
Pocul som vsak o tom, ze je mozne zalozit aj nehnutelnost, ktora sa prave stavia...
Pri rozostavanych rodinnych domoch nie je problem. Bytovky su iny problem. Napokon, tusenie mas spravne....vysvetlenie nizsie.


V nasom pripade ide o 3.izb byt... z bytovky je vsak zatial polozena len platna....
Byt, aj ked je to stale neskoladovane, uz musi byt zapisany na LV. To ale nie je váš prípad.


Mame pislubene, ze bytovy dom bude kolaudovany zaciatkom roka 2009.
....
Pozor na tie sluby a prisluby. Co je na papieri, platí!


Bolo mi povedane, ze zalozenie stavanej nehnutelnosti je mozne v pripade, ak existuje nejaka oficialna dohoda (zmluva) medzi bankou a stavebnou firmou a ak je stavba byt. domu predmetom nejakeho DEVELOPERSKEHO PROJEKTU...
To je uz lepsie. Firma, ktora v podstate je garantom projektu sa standartne neobide bez pomoci banky. Cize potrebuje úver. U vas je dobrým riesenim to realizovať (hypoteku) cez banku, ktora financuje developera. V principe sa poskytnuty uver vyplati v ramci banky, avsak na umorenie časti dlhu developerskej firmy.
S developerom uzatvorte zmluvu o výstavbe, resp.Zmluvu o dielo. Bude tam splatkovy kalendar a sankcie za nedodržanie. Cize ziadne "máme prislubene" a pod. Drzim palce.
paulix
21.10.07,14:10
P
S developerom uzatvorte zmluvu o výstavbe, resp.Zmluvu o dielo. Bude tam splatkovy kalendar a sankcie za nedodržanie. Cize ziadne "máme prislubene" a pod. Drzim palce.

zdravim Ta, vyzera to vsak tak, ze co sa tyka stavby nasho bytu- bytoveho domu, tak nejde o developer. projekt... a prave preto sa pokusam zistit, ako inak mozeme zalozit nieco, co sa este len stavia (ma polozenu len platnu).
vdaka
katarina.j
21.10.07,14:20
zdravim Ta, vyzera to vsak tak, ze co sa tyka stavby nasho bytu- bytoveho domu, tak nejde o developer. projekt... a prave preto sa pokusam zistit, ako inak mozeme zalozit nieco, co sa este len stavia (ma polozenu len platnu).
vdaka
Ahoj Paulix, viem,že sa na mňa nahneváš teraz, ale myslím, že to záložné právo na tú stavanú bytovku nevybavíš...
Je tam strašne veľa neuralgických bodov pre banku a ja si myslím, že to nebudu akceptovať...
Ešte raz prepáč za túto odpoveď, ale je to tak
duves
21.10.07,15:43
Ano je to tak ako pise katarina.j
paulix
22.10.07,12:22
Ahoj Paulix, viem,že sa na mňa nahneváš teraz, ale myslím, že to záložné právo na tú stavanú bytovku nevybavíš...
Je tam strašne veľa neuralgických bodov pre banku a ja si myslím, že to nebudu akceptovať...
Ešte raz prepáč za túto odpoveď, ale je to tak

v pohode:) vdaka za rady