sire
21.10.07,14:17
Ahoj poraďáci, potrebujem pomoc. Chcem začať podnikať v oblasti nákup a predaj plastových a drevených okien a ich montáž. Ďalej predaj dverí, zárubní a nábytku na mieru a ich montáž. Všetok tovar by som dal zhotoviť firme ktorá má na to oprávnenie. Ja by som to od nich nakupoval a predával. Aký predmet podnikania mám dať pri ohlasení živnosti. Ďakujem Sire:)
Zoltán Kovács
21.10.07,12:55
Ahoj poraďáci, potrebujem pomoc. Chcem začať podnikať v oblasti nákup a predaj plastových a drevených okien a ich montáž. Ďalej predaj dverí, zárubní a nábytku na mieru a ich montáž. Všetok tovar by som dal zhotoviť firme ktorá má na to oprávnenie. Ja by som to od nich nakupoval a predával. Aký predmet podnikania mám dať pri ohlasení živnosti. Ďakujem Sire:)

Je to klasický nákup - predaj, teda malo-, resp. veľkoobchod.

Kúpa tovaru za účelom je ďalšieho predaja v nezmenenom stave konečnému spotrebiteľovi (maloobchod).
Kúpa tovaru za účelom je ďalšieho predaja v nezmenenom stave inému prevádzkovateľovi živnosti (veľkoobchod).
sire
22.10.07,08:01
ďakujem Smith ja som na to tiež myslel.
ekopo
22.10.07,08:17
Ale treba tam "zamontovať" aj montáž okien, dverí, nábytku.
Bastian
22.10.07,08:41
Mozno by si mal porozmyslat aj nad dalsimi cinnostami, co sa Ti v buducnosti mozu hodit:
- murarske prace (vyspravovanie)
- upratovacie sluzby (umyvanie okien)
a na fakturovanie dopravy asi nepotrebujes zvlast cinnost.

Este jedna rada: "Kup si prak a vecer si v okoli sidla Tvojej firmy zajdi na polovacku" :D :D :D .
TinkiDinki
22.10.07,09:26
Bastian nože kde bývaš...:D
Bastian
22.10.07,09:40
Bastian nože kde bývaš...:D
Dufam, ze Sire nie je moj sused... :D
sire
23.10.07,11:50
s