Luboso
21.10.07,17:48
Vedel by mi niekto poradiť manželka má problémy so žalúdkom, silné grganie bez vracania,ťažoba na žalúdku, užíva lieky na žalúdok 3 krát denne pred jedlom a je to bez zlepšenia a tiež má problémy s chrbticou, pri spánku na chrbte jej tŕpnu nohy a na boku ju bolí krížová časť chrbtice.
zanetth
21.10.07,15:59
Bola už u lekára. Nemusí to byť žalúdok, mohli by to byť aj žlčníkové kamene, odporúčam vyšetrenie u gastroenterológa.
Stefan2005
21.10.07,16:34
V každom prípade absolvovať i vyšetrenia u neurológa (ortopéda) na chrbticu. Do absolvovania vyšetrenia pripadné gastro-problémy aj cez internet, viď : http://www.gastroenterolog.com/
Nika
21.10.07,17:13
To grganie mal aj môj manžel. Tiež si dával kadečo na žalúdok a po vyšetrení sme sa dozvedeli, že nemá problém so žalúdkom, ale s ľadvinami.
g-vision.sk
21.10.07,17:34
Na žalúdok je skutočne najlepšie riešenie navštíviť gastroenterológa. Môžu urobiť endoskopiu, kolnoskopiu atď. Môže to byť hocičo. Aj napr. netolerancia laktózy, ... Mám totiž s gastrom tiež problémy :(
Nech skúsi prísnu diétu a uvidí, či to bude pretrvávať. A potom u%z len pridávať .... systém pokus-omyl.
FTS
BXLmiami
22.10.07,06:56
Co sa týka žalúdka,myslím že bez vyšetrenia to nepôjde,veľmi často sa takto prejavuje Helicobacter pylori alebo iné zápaly žal,sliznice.Treba na Gastroenterologickú ambulanciu.Trpnutie nôh a bolesti chrbtice zase patria k neurologovi,treba vyšetrenie.Je možné,že jedno s druhým súvisí,hlavne ak manželka má nadváhu a málo pohybu.Nedoporučujem experimentovať doma bez dôkladného vyšetrenia,mohla by na to doplatiť.
informatik
07.05.10,06:12
Už nejaký čas sa mi stáva,že po najedení sa mi grgá po rybacine,pričom ryby nemusím vôbec jesť.Aj dnes sa mi to stalo,keď som si na raňajky dala lekvárový závin.Čo by to mohlo signalizovať?
piggos
08.05.10,18:47
Už nejaký čas sa mi stáva,že po najedení sa mi grgá po rybacine,pričom ryby nemusím vôbec jesť.Aj dnes sa mi to stalo,keď som si na raňajky dala lekvárový závin.Čo by to mohlo signalizovať?

možno ti lekvár(alebo niečo iné po čom sa ti tak grgá) nerobí dobre a tak ti zaťaží žalúdok mne sa to tiež stane ked zjem niečo čo my nerobí dobre..mne potom zvykne zdvihnúť kyselinu a už musím brať tabletku...možno je to aj tvoj prípad...možno :) ak to trvá príliš dlho tak sa daj vyšetriť na gastro...
58vlasta
09.05.10,13:42
Už nejaký čas sa mi stáva,že po najedení sa mi grgá po rybacine,pričom ryby nemusím vôbec jesť.Aj dnes sa mi to stalo,keď som si na raňajky dala lekvárový závin.Čo by to mohlo signalizovať?

Niekde som čítala, že je dobré vypiť ráno pohár vody s lyžičkou sódy bicarbony... Treba vyskúšať.