rrenata007
21.10.07,20:41
Dobry den,
chcela by som zistit vlastnika parcely v roku 1974, mam meno aj den narodenia. Na katasterportal.sk maju len terajsich vlastnikov. Bolo mi povedane, ze v Banovciach nad Bebravou je archiv. Vie niekto ako sa k tym informaciam dostanem?
Dakujem za pomoc
bulnova
22.10.07,14:56
Musíš ísť na kataster osobne a žiadaj nahliadnutie do pozemkovej knihy (za poplatok). Tam máš všetky zápisy - prevody , dedenie...
rrenata007
22.10.07,16:44
Dakujem za odpoved, ale ja som sa trosku zle opytala. Na katastri sme boli, ale tam nie je ziadny predchadzajuci majitel napisany. A nas sused tvrdi, ze on to kupil. Ale odkial? Od nas nie, a my mame list, ze cast tej parcely vlastnime, ale on si vybavil nejaky novy papier, o ktorom sme my nevedeli ze existuje. Teraz sa chceme dopatrat na toho predchadzajuceho vlastnika a nijako to nie je mozne. Co vy na to ?
Zita5
22.10.07,17:42
Dakujem za odpoved, ale ja som sa trosku zle opytala. Na katastri sme boli, ale tam nie je ziadny predchadzajuci majitel napisany. A nas sused tvrdi, ze on to kupil. Ale odkial? Od nas nie, a my mame list, ze cast tej parcely vlastnime, ale on si vybavil nejaky novy papier, o ktorom sme my nevedeli ze existuje. Teraz sa chceme dopatrat na toho predchadzajuceho vlastnika a nijako to nie je mozne. Co vy na to ?

My na to asi ťažko môžeme prispieť odpoveďou , nakoľko nevieme o čo konkrétne sa jedná , vieme len to , že sused niečo vlastní ....má nový papier ......a bývalý vlastník neexistuje ...no uznáte ,že tu nie je sa čoho chytiť .
bulnova
23.10.07,17:26
Ty si asi bola vyžiadať si aktuálny list vlastníctva na katastri. Tam sa nedozvieš o predchádzajúcich majiteľoch. Musíš nazrieť do "Pozemkovej knihy". Tam sú všetky prevody od nepamäti. V niektorých mestách (Košice) nesídli priamo v budove katastra.
bulnova
23.10.07,17:28
Možno tú Vašu časť "vydržal" . Ak áno, musíte to riešiť súdnou cestou.