Jano PP
22.10.07,06:53
Ahojte, ideme objednávať plastové okná na novostavbu RD. Potreboval by som poradiť firmu z okresu Poprad. Poprípade odporučiť výrobcu profilov. Zatiaľ uvažujeme o profiloch Salamander alebo Rehau. Uvažujeme o 5 alebo 6 komorových profiloch. Má niekto skúsenosť s použitím trojskiel v plastových oknách?

ďik
aduliak
22.10.07,05:11
Ahoj, my mame na dome okna Salamander, dvojsklo, 5-komorove a su perfektne!krasne snehobiele a ziadne problemy...
bulnova
22.10.07,14:54
Aj my máme Salamander 5 k..Som spokojná. Tiež dobré referencie sú na Rehau.
5 komorové úplne postačujú.
220870
23.10.07,17:52
Rehau a Salamander je asi to najlepšie čo sa dá na trhu zohnať.Ak nepotrebujete zvíšiť o 7% zvukovú izoláciu tak trojsklá sú vám nanič.Tepelnú izoláciu majú len o jednu desatinu lepšiu ako dvojsklá,teda k=1,1 3sklo a k=1,2 2sklo.Obrovský pozor si dajte na výrobnú a montážnu firmu.V tomto sektore stavebníctva je obrovská konkurencia ktorá tlačí ceny nadol.Drtivá väčšina firiem v rámci úspor financií zamestnáva lacných montérov okien ,čo sa prejavuje na kvalite montáže.To čo v poslednom čase sledujem po stavbách je hotová kalamita. To nie sú murári ale kadejaký bratranci opilci čo makajú za pár chechtákov na pivo atd ktorý tomu prd rozumejú a dokážu len drístať a všetko sku...ť.Darmo sa firma vystatuje že má vyškolených pracovníkov , keď vieme že ich školila dve hodiny v sobotu doobeda.A to mi verte ,viem o čom píšem.Dobrý murár vám dnes za 120SKK na hodinu robiť nebude.
misomiso
23.10.07,18:38
Asi sa tu mena robit reklama, ale ked uz sa pytas, na jar sme davali v PP plastove okna. Vybral som firmu Fenestra - boli najlacnejsi zo vsetkych slovenskych vyrobcov, resp. z tych slovenskych, co pouzivaju kvalitne dvojskla. Fenestra je sice z ZM, ale v PP ma pobocku.

Teda - dali dobru cenu, nebol problem s terminom, s kvalitou ani s kvalitou montaze. Jedny balokonove dvre, ktore prisli trocha poskodene bez debaty vymenili za nove. Okna funguju super, navyse kedze sme brali okna, dali velmi dobru cenu (v podstate polovicnu) aj na prislusenstvo - zaluzie a sietky, ktore som bral teraz na jesen. Co viac so zelat?
12spidy
26.10.07,06:45
Ja mám INTERNOVU 6-komorovú od NCHZ Novaky s kovaním Winkhaus tiež som nad mieru spokojný. Len si musíš dávať pozor na montáž ako bolo uvedené hore, že teraz nie je problem okno dobre vyrobiť ale je problém okno dobre namontovať.
bony-p
28.10.07,09:24
ja som dával dve okná z trojsklom kôli hluku od cesty a okná od dvora mám z dvojskla ,ak môžem odporučiť tak trojsklo , vôbec sa nerosí aj keď sa pod ním sušia šaty a okná z dvojskla bývajú zarosené
Iva123
29.10.07,08:37
Nechcem robiť reklamu, ale ak si dáš do vyhľadávača salamander kežmarok, zobrazí sa Ti výrobca z profilu Salamander.