Titlak
18.06.04,07:21
Zdravim poradu,

mam nasledovny pripad, moja znama je zamestnana a chcela by odist. Zamestnavatel ju nechce pustit okamzite, iba dvojmesacnou vyp. lehotou. A dohoda o vypovedi nepripada k uvahe tak ako 2mes. vyp. lehota.

A neche spravit to, ze nenastupi na druhy den do zamestnania. Existuje nejaka efektivna klucka, porusenie moralky .... alebo nejaka efektivna paka na zamestnavatela?

Dakujem
nanybany
03.04.06,09:09
Poradiť neviem,lebo aj ja mám ten problém,chvem čo najskôr ukončiť pracovný pomer.No naše zákonny umožňujú najkratšiu výp.lehotu 2 mesiace. A porušenie -teda neprísť do práce?Môj zamestnávateľ by mohol súdnou cestou žiadať ušlý zisk!A dohodnúť sa s ním?To ani náhodou.Ak nájdeš dáku fintu,poraď.Je to na škodu,lebo ak ja nie som spokojná so svojim zamestnávateľom,prečo sa tu mám trápiť?Pekný deň
Ingrid G.
03.04.06,09:36
Je pravda, že ak chce zamestnanec ukončiť PP nemá naozaj veľa možností. Ak nie je v skúšobnej dobe, zostáva mu len ukončenie PP dohodou, ak s tým však zamestnávateľ nesúhlasí - zostáva už len výpoveď zo strany zamestnanca a výpovedná doba. Opustiť zamestnávateľa sa však neopláca - môže mať zamestnanec nepríjemnosti (spôsobenie škody,...) A nový zamestnanec spravidla pýta aj zápočtový list a ten Ti zamestnávateľ asi nevydá ak to budeš riešiť A.
Doporučujem cez vyhľadávač popozerať príbuzné témy, na stránkach porady už k tejto téme bolo napísaných veľa príspevkov.
Chobot
03.04.06,09:40
Zdravim poradu,

mam nasledovny pripad, moja znama je zamestnana a chcela by odist. Zamestnavatel ju nechce pustit okamzite, iba dvojmesacnou vyp. lehotou. A dohoda o vypovedi nepripada k uvahe tak ako 2mes. vyp. lehota.

A neche spravit to, ze nenastupi na druhy den do zamestnania. Existuje nejaka efektivna klucka, porusenie moralky .... alebo nejaka efektivna paka na zamestnavatela?

Dakujem

Nie, v rámci možností zákonníka práce to nie je možné, pokiaľ nemáš zákonný dôvod na okamžité ukončenie prac. pomeru.

Ak chceš vedieť, aké konzekvencie môžu vyplýnúť z nezákonného skončenia PP tým, že neprídeš do práce, daj si vyhľadať témy ohľadne okamžitého skončenia alebo okamžitej výpovede alebo podľa podobných hesiel.