berry
22.10.07,09:00
Pekný deň. Mám tu taký problém a neviem si s ním rady.
Prišla mi fa na 50 000,- Ale hneď na to mi prišla opravná fa na 30 000,- (mínusom). Takže mám zaplatiť iba 20 000,- .Ako to mám započítať v omege. Keď idem cez ID a vzor zápočet tak mi to nejde. Lebo mi to všetko dáva na stranu Mal dať.A potom mi to nechce uložiť, lebo je porušená podvojnosť. Kde robím chybu? Alebo ako to mám správne započítať aby som to mala správne? Ďakujem za odpovede.
liba2
22.10.07,07:04
Pekný deň. Mám tu taký problém a neviem si s ním rady.
Prišla mi fa na 50 000,- Ale hneď na to mi prišla opravná fa na 30 000,- (mínusom). Takže mám zaplatiť iba 20 000,- .Ako to mám započítať v omege. Keď idem cez ID a vzor zápočet tak mi to nejde. Lebo mi to všetko dáva na stranu Mal dať.A potom mi to nechce uložiť, lebo je porušená podvojnosť. Kde robím chybu? Alebo ako to mám správne započítať aby som to mala správne? Ďakujem za odpovede.
Nevidím síce čo ti ponúka Omega, ale: všimni si, v účtovných zápisoch ti pravdepodobne účtuje len 1 stranu ; ty musíš dopísať číslo účtu na druhú stranu, tým budeš mať podvojnosť v poriadku.
ivako
22.10.07,08:58
Môžeš to hneď započítať pri nahadzovaní dobropisu, nemusíš ísť cez interné doklady. Pri dobropise- suma celkom /typ sumy S/ zadáš č.fa, ktorá sa má uhradiť. Potom ti bude v evidencii ukazovať pôvodnu fa poníženú o 30 tis. a opravná fa /dobropis/ bude vyrovnaný.
LubenaK
22.10.07,17:37
Došlú FA na -30000 zaúčtuj ako došlý dobropis riadne s plusom. Potom môžeš urobiť aj zápočet cez ID
Asmína
15.04.08,19:22
Začínam v Omege a snažím sa prísť na to ako správne zaúčtovať preddavkovú zahraničnú faktúru v EUR, ktorá bola uhradená z bankového účtu v Sk. Ostrá faktúra je taktiež v Eur a tam mi to nejak nejde. Preddavkovú fa som zaevidovala, uhradila, zaúčtovala zDF a pri úhrade faktúry preddavkom v okruhu zID sa bortím, ktorý kurz zadať, či ten ktorým bola úhrada preddavku, alebo zaúčtovaná faktúra. A ešte keď pozriem na 314 cez prehľady, tak preddavok je v Sk a úhradu preddavkom tam vidím len keď zadám cudziu menu. Ako účtujete vy?
liba2
16.04.08,04:05
Začínam v Omege a snažím sa prísť na to ako správne zaúčtovať preddavkovú zahraničnú faktúru v EUR, ktorá bola uhradená z bankového účtu v Sk. Ostrá faktúra je taktiež v Eur a tam mi to nejak nejde. Preddavkovú fa som zaevidovala, uhradila, zaúčtovala zDF a pri úhrade faktúry preddavkom v okruhu zID sa bortím, ktorý kurz zadať, či ten ktorým bola úhrada preddavku, alebo zaúčtovaná faktúra. A ešte keď pozriem na 314 cez prehľady, tak preddavok je v Sk a úhradu preddavkom tam vidím len keď zadám cudziu menu. Ako účtujete vy?
Pred pár dňami sme riešili podobný prípad. Čítaj príspevky od č. 47 a skús to podľa toho urobiť. Ak ti to nepôjde, tak sa opäť spýtaj na detail.
http://www.porada.sk/t1362-p5-omega-zacinam.html#post704519