idaret
22.10.07,09:57
Ahojte poradaci!
Prosim Vas, napiste mi nieco na prechladnutie, lebo ma boli hlava, hrdlo a citim sa pod psa :-( Ak niekto vie mi poradit nejaky domaci recept, alebo nieco ucinne,co si mozem kupit v lekarni, budem rada. Dakujem..
Tweety
22.10.07,07:59
Ahojte poradaci!
Prosim Vas, napiste mi nieco na prechladnutie, lebo ma boli hlava, hrdlo a citim sa pod psa :-( Ak niekto vie mi poradit nejaky domaci recept, alebo nieco ucinne,co si mozem kupit v lekarni, budem rada. Dakujem..Čaj s medom a Par...plus.
duves
22.10.07,08:47
Varené víno, chlieb s cibuľou.
zanetth
22.10.07,08:52
Teplý, čaj s medom, posteľ a mne vždy zabral coldrex.
g-vision.sk
22.10.07,08:57
Paralen, vypotit sa a ak pali hrdlo, tak Tantum Verde (ale forte - je to ucinnejsie). Oplati sa dat si na jazyk obycajne C-vitamin a nechat to rozpusti a aby stekal po hrdle.
Kloktat: 1 liter prevarenej vody a 2 lyzicky soli. Po vychladnuti je to najlepsie kloktadlo.
Prajem rychle uzdravenie.
FTS
Levčík Ivan
22.10.07,11:19
Ten coldrex je super a mozes kloktat tento osvedceny recept na hrdlo:
uvar si salviovy caj - 2dcl a nechaj 10 min.vyluhovat, potom do toho nalej malu lyzicku medu a malu lyzicku octu,zamiesaj a kloktaj vlazne viackrat za den, pomaha to, tak prajem skore uzdravenie. mili:eek: :)
ivako
22.10.07,11:30
Paralen, vypotit sa a ak pali hrdlo, tak Tantum Verde (ale forte - je to ucinnejsie). Oplati sa dat si na jazyk obycajne C-vitamin a nechat to rozpusti a aby stekal po hrdle.
Kloktat: 1 liter prevarenej vody a 2 lyzicky soli. Po vychladnuti je to najlepsie kloktadlo.
Prajem rychle uzdravenie.
FTS
Súhlasím so soľou, ale ja dávam menej vody a nepreváram. A ešte je dobre zohriať 2 kg soli v rúre a vložiť do nej nohy. Pozor na popáleniny:)
yoyka
22.10.07,14:11
uvariť repíkový čaj a ten piť vlažný a takisto odporúčam naparovať sa nad repíkom. Ja to robím aj takto vo viacerých nádobách si uvarím repík, všetky tie hrnce si nasťahujem do izby, tam sa zatvorím a cez noc spím v tých výparoch, určite sa uľaví
ali_m
22.10.07,14:26
uvariť repíkový čaj a ten piť vlažný a takisto odporúčam naparovať sa nad repíkom. Ja to robím aj takto vo viacerých nádobách si uvarím repík, všetky tie hrnce si nasťahujem do izby, tam sa zatvorím a cez noc spím v tých výparoch, určite sa uľaví
...mne pomáha naparovanie sa nad vriacou vodou s trochou alpy(naliata po zavarení) prípadne aj sa na noc natriet po čele, pod očami a na spánkoch alpovou masťou - uľaví sa na dutiny a lepšie sa spí. Ale aj ten repík nemusí byť zlý, snáď vyskúšam, ale hádam to nebude tak skoro ;)
g-vision.sk
22.10.07,14:54
uvariť repíkový čaj a ten piť vlažný a takisto odporúčam naparovať sa nad repíkom. Ja to robím aj takto vo viacerých nádobách si uvarím repík, všetky tie hrnce si nasťahujem do izby, tam sa zatvorím a cez noc spím v tých výparoch, určite sa uľaví

Repíkový čaj je tiež dobrá voľba. V podstate repík sa vo všeobecnosti odporúča na zápaly v hrdle. Len sa nesmie užívať dlho, lebo dosť to hrdlo vysušuje.
FTS