Deni
27.02.05,02:35
Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť ako to bolo s oznamovacou povinnosťou pre rok 2003? Viem, že bola chvíľu aj zrušená, ale neviem v ktorom roku. Aké boli podmienky pre túto oznam.povinnosť ?
Pomôžte prosím!
ingi
27.02.05,10:38
Deni, mohol (-a) by si napísať konkrétnejšie o akú oznamovaciu povinnosť sa jedná?
Oznamovacie povinnosti totiž vyplývajú z mnohých zákonov.
Deni
28.02.05,03:04
Myslím tým oznamovaciu povinnosť - § 32 ods.5 zákona o správe daní, to znamená oznamovanie uskutočnených platieb fyzickým osobám daňovému úradu, vždy v
terníne do 31.01.
Nová právna úprava priniesla pre rok 2004 výraznú zmenu a to že suma 10 000,- sa zvýšila na 100 000,- Sk. Ja si už ale nepamätám ako to bolo pre rok 2003. Ak vieš tak mi prosím ťa poraď.
ingi
28.02.05,04:57
Pre platby FO uskutočnené v roku 2003 v zmysle citovaného §, za ktoré sa podávalo oznámenie do 30.01.2004, platila hranica ako píšeš, t.j. 10 000,- Sk.
mv66
15.03.05,10:34
Kedze zmena nastala 1.1.2005 je skutocne hranica pre rok 2004 100.000,- a nie povodnych 10.000,-? Ved nastavenie softveru cely rok 2004 sledovali sucty sum a porovnavali ich s hranicou 10.000,- no nie? Rok 2003 mi je jasny, ale rok 2004 nie.
via
15.03.05,12:38
platna bola hranica 100.000,-sk pre rok 2004 urcite
lenkak
15.03.05,12:39
2004 - hranica 100 000sk.
BEATA7777
06.11.05,11:13
tak teraz tomu nerozumiem koľko je vlastne oznamovacia povinnosť 10000,- či 100000,- ak niekomu vyplatim v hotovosti za tovar alebo službu a neprejde to cez RP a ani cez učet. Prosím vystvetlite mi to. Ja som aj za r.2004 oznamovla každého nad 10000,-- Sk. A teraz mám z toho chaos
Paula
06.11.05,11:20
tak teraz tomu nerozumiem koľko je vlastne oznamovacia povinnosť 10000,- či 100000,- ak niekomu vyplatim v hotovosti za tovar alebo službu a neprejde to cez RP a ani cez učet. Prosím vystvetlite mi to. Ja som aj za r.2004 oznamovla každého nad 10000,-- Sk. A teraz mám z toho chaosAk máš doklady, že si zaplatila FO v r.2004 v hotovosti úhrnom (príjmový doklad nemusí byť vždy z RP) nad 100 tis., vznikla ti oznamovacia povinnosť.
lenkak
06.11.05,11:21
Už za rok 2004 keď si v januári 2005 oznamovala platby DU bola hranica posunutá na sumu 100tis Sk.
BEATA7777
06.11.05,11:44
Paula a Lenka veľmi pekne ďakujem
gbt
06.11.05,16:26
Oznamovacia povinnost sa nevztahuje iba na jednorazovu platbu v hotovosti FO. Zahrna vsetky platby uhradene v hotovosti tej istej FO v priebehu predchadzajuceho celeho kalendarneho roka. Treba ich spocitat....