fedora
22.10.07,11:17
Dobrý deň.
Potrebovala by som ujasniť jednu vec. Sme platci DPH a dodávame zariadenie do EU platcovi DPH. Jedná sa teda o dodanie podľa § 43 s možnosťou odpočtu DPH. MAteriál na toto zariadenie nakupujeme jednak v tuzemsku a jednak v rámci EU vždy od platiteľov DPH. Dodávatelia v rámci EU nám faktúrujú bez DPH - intrakomunitárne dodanie - my ako platci daný materiál samozdaníme a na výstupe danú daň odpočítame, ako aj daň od tuzemských dodávateľov. Tento materiál je použitý v danom zariadení a v rámci neho ako jeho súčasť dodaný odberateľovi do EU, ktorý ako som uviedla je platcom DPH. Je to správne?Ďakujem
emgeton
22.10.07,09:55
Dobrý deň.
Potrebovala by som ujasniť jednu vec. Sme platci DPH a dodávame zariadenie do EU platcovi DPH. Jedná sa teda o dodanie podľa § 43 s možnosťou odpočtu DPH. MAteriál na toto zariadenie nakupujeme jednak v tuzemsku a jednak v rámci EU vždy od platiteľov DPH. Dodávatelia v rámci EU nám faktúrujú bez DPH - intrakomunitárne dodanie - my ako platci daný materiál samozdaníme a na výstupe danú daň odpočítame, ako aj daň od tuzemských dodávateľov. Tento materiál je použitý v danom zariadení a v rámci neho ako jeho súčasť dodaný odberateľovi do EU, ktorý ako som uviedla je platcom DPH. Je to správne?Ďakujem

Na prvý pohľad je to OK. Bolo by však dobré popísať viac info o tom zariadení. Sú všetky súčasti (dodávky materiálu z EU) dodávané na Slovensko a potom zariadenie ako celok dodaný do EU ?
Vladimír Ozimý
22.10.07,10:02
Dobrý deň.
Potrebovala by som ujasniť jednu vec. Sme platci DPH a dodávame zariadenie do EU platcovi DPH. Jedná sa teda o dodanie podľa § 43 s možnosťou odpočtu DPH. MAteriál na toto zariadenie nakupujeme jednak v tuzemsku a jednak v rámci EU vždy od platiteľov DPH. Dodávatelia v rámci EU nám faktúrujú bez DPH - intrakomunitárne dodanie - my ako platci daný materiál samozdaníme a na výstupe danú daň odpočítame, ako aj daň od tuzemských dodávateľov. Tento materiál je použitý v danom zariadení a v rámci neho ako jeho súčasť dodaný odberateľovi do EU, ktorý ako som uviedla je platcom DPH. Je to správne?Ďakujem

hm ja nevidím v tom problém a to čo píšete mi príde správne...
fedora
22.10.07,10:07
Áno. Všetok materiál je dodaný na Slovensko ( napr. dosky z PP, kt.sa ďalej spracovávajú, čerpadlá, motory, filtre...) Toto všetko potom tvorí jeden celok - zariadenie, box na výrobu niečoho. Bez všetkého tohoto pre nás materiálu by dané zariadenie nebolo funkčné.
emgeton
22.10.07,10:16
Je to OK.