ivab
22.10.07,11:34
Spoločnosť A (platca DPH) ako majiteľ nehnuteľnosti fakturuje spoločnosti B (platca DPH) nájom nehnuteľnosti vo výške napr. 1000+19% = 1190.
Spoločnosť B má zmluvu o prenájme predmetnej nehnuteľnosti so spoločnosťou C (neplatca DPH) na sumu 1.190,- Sk.
Je v poriadku takáto cena, teda spoločnosť B prefakutováva sumu aj s DPH spoločnosti C (DPH nevyčísluje). Potom DPH na vstupe uplatňuje spoločnosť B koeficientom?
Rozalka
22.10.07,09:42
Cena je v poriadku, pretože na túto DPH nárok zaniká. DPH na vstupe koeficientom sa uplatňuje na nákupy, ktoré súvisia s činnosťou zdaňovanou a aj nezdaňovanou. Na DPH z nákupov vzťahujúcich sa výlučne k činnosti oslobodenej nie je nárok, napr. energie vzťahujúce sa len k tejto nehnuteľnosti.
Vladimír Ozimý
22.10.07,10:19
Spoločnosť A (platca DPH) ako majiteľ nehnuteľnosti fakturuje spoločnosti B (platca DPH) nájom nehnuteľnosti vo výške napr. 1000+19% = 1190.
Spoločnosť B má zmluvu o prenájme predmetnej nehnuteľnosti so spoločnosťou C (neplatca DPH) na sumu 1.190,- Sk.
Je v poriadku takáto cena, teda spoločnosť B prefakutováva sumu aj s DPH spoločnosti C (DPH nevyčísluje). Potom DPH na vstupe uplatňuje spoločnosť B koeficientom?

hm ak im chce len prefaktúrovať nevidím dôvod prečo aj DPH pretože tú si uplatní na vstupe no ale každopádne firme B to vstupy do tržieb pričom samzorejme ak poskytuje služby oslobodené od dph kde nájom patrí ak sa tak rozhodne podľa par. 38 tak potom to vstupuje do koeficientu
ivab
22.10.07,10:47
Je tak bohužiaľ postavená zmluva. To znamená, že faktúra spoločnosti C sa mi objaví na riadku 6 priznania DPH (teda suma 1190,-) a sumu DPH faktúry od spoločnosti A budem krátiť koeficientom? Dobre som to pochopila?
Vladimír Ozimý
22.10.07,11:51
Je tak bohužiaľ postavená zmluva. To znamená, že faktúra spoločnosti C sa mi objaví na riadku 6 priznania DPH (teda suma 1190,-) a sumu DPH faktúry od spoločnosti A budem krátiť koeficientom? Dobre som to pochopila?

ano vaša faktúra pôjde na riadok 6 a plnenia voči prenájmu budú krátené buď koeficientom alebo ak sú v plnej výške využívané v prospech tohoto prenájmu, potom vám nevzniká nárok na uplatnenie dph na vstupe...
ALBO
22.10.07,13:32
s tej vstupnej fa za nájom , nebudete mať nárok vôbec.lebo ako píšete, celý ten náklad použijete na oslobodenú činnosť.(preto to aj refakturujete v sume 1190 a nie 1000)