48912
22.10.07,10:39
Dobry den , chcela by som od vas radu. Prevadzkujeme restauraciu a na jednu akciu sme prenajali cast priestorov restauracie. Vyfakturovali sme obcerstvenie + prenajom. Obcerstvenie s DPH a prenajom ako oslobodene plnenie. Je to spravne??? Nasa firma a aj firme ktorej sme fakturovali - su platitelia DPH.
emgeton
22.10.07,08:46
Dobry den , chcela by som od vas radu. Prevadzkujeme restauraciu a na jednu akciu sme prenajali cast priestorov restauracie. Vyfakturovali sme obcerstvenie + prenajom. Obcerstvenie s DPH a prenajom ako oslobodene plnenie. Je to spravne??? Nasa firma a aj firme ktorej sme fakturovali - su platitelia DPH.


Pri prenájme ste mohli faktúrovať s DPH, nakoľko v zmysle §38 sa môžete rozhodnúť, že prenájom nebude oslobodený od dane, pokiaľ odberateľ je platiteľom DPH. Doporučil by som Vám dofakturovať túto DPH, aby ste sa vyhli uplatňovaniu koeficientu.
48912
22.10.07,10:03
Dakujem za nazor. Koeficient budeme aj tak na konci roka pocitat, lebo uz sme fakturovali prenajom neplatiteľom DPH.
Vladimír Ozimý
22.10.07,10:11
Dakujem za nazor. Koeficient budeme aj tak na konci roka pocitat, lebo uz sme fakturovali prenajom neplatiteľom DPH.

to je všetko pekné ale koeficient by ste si mali nechať odsúhlasiť správcom dane podľa par. 50 ods 3 keďže ste začali dodávať plnenia oslobodená DPH tak by ste si mali určiť výšku koeficientu a nechať si to odsúhlasiť daňovým úradom. Na konci roka potom zúčtovať s ročným koeficientom platným pre daný rok pričom ten už bude platiť aj pre nasledujúci rok...