Obchod
27.02.05,13:13
Dobrý deň,

rád by som začal podnikať na živnosť. Mám v pláne zariadiť kaderníctvo
a prenajímať ho. Nie som si istý aký druh živnosti si mám zriadiť. Som v
prenajatých priestoroch a "zamestnanci" budú pracovať tiež na živnosť.
Tiež som si nie istý aká prax je potrebná na túto činnosť.

Ďakujem
Naďa
27.02.05,14:25
Živnostenský zákon uvádza, že podmienkou pre získanie ŽL na prácu kaderníka sú okrem požadovaného vzdelania 3 roky praxe. Ja som však Tvoju otázku pochopila tak, že nechceš pracovať ako kaderník, ale budeš vystupovať len ako majiteľ kaderníckeho salónu a tí, ktorí budú pracovať, Ti budú svoje výkony fakturovať. Doporučujem preštudovať živn. zákon, resp. prvotné informácie získať na Okresnom úrade.
Obchod
27.02.05,15:49
Ďakujem za tvoju radu.

Zo živnostenského zákona som si prečítal druhy živností (remeselné, viazané,
voľné + ich obsah) ale nijako sa mi nepodarilo identifikovať o aký druh by išlo v
mojom prípade.

Bolo mi povedané, že v prevádzke-kaderníctva stačí jedna osoba, kt. má 3 ročnú prax. Nie som si istý či je to pravda, pretože ak tam napríklad pracujú 4 osoby a každá má živnosť mala by mať 3 ročnú prax každá. To by mohol byť v mojom prípade problém, pretože dievčatá ktoré by chceli u mňa pracovať práve končia
strednú obornú školu s kaderníckim zameraním. Rád by som sa teda dozvedel ako je to s tou praxou naozaj.

Ďakujem
sway
27.02.05,16:30
Ďakujem za tvoju radu.

Zo živnostenského zákona som si prečítal druhy živností (remeselné, viazané,
voľné + ich obsah) ale nijako sa mi nepodarilo identifikovať o aký druh by išlo v
mojom prípade.

Bolo mi povedané, že v prevádzke-kaderníctva stačí jedna osoba, kt. má 3 ročnú prax. Nie som si istý či je to pravda, pretože ak tam napríklad pracujú 4 osoby a každá má živnosť mala by mať 3 ročnú prax každá. To by mohol byť v mojom prípade problém, pretože dievčatá ktoré by chceli u mňa pracovať práve končia
strednú obornú školu s kaderníckim zameraním. Rád by som sa teda dozvedel ako je to s tou praxou naozaj.

ĎakujemK tvojej činnosti potrebuješ 1 osobu - pracovnoprávny vzťah musí byť - tá bude odborným garantom a tie ostetné čo robia u Teba na živnosť - to nech ťa netrápi, ak majú ŽL je to ich záležitosť...:p
ak nemajú živnosti a ešte doštudovávajú - tak utekaj na úrad práce a určite vybavíš zamestnanie absolventiek sú tam príspevky, dokonca som mala jednu kaderníčku a tá mala refundované mzdy až 1 rok. Čiže budú u Teba pracovať a ÚP Ti preplatí ich mzdy.... super! - len to musíš pozisťovať...:)
Obchod
27.02.05,16:53
Pre sway:

Z tvoje odpovede som usúdil, že máš s týmto druho podnikania skúsenosti.
Ak by si si našiel čas mal by som pár konkrétnych otázok.
sway
27.02.05,18:01
Pre sway:

Z tvoje odpovede som usúdil, že máš s týmto druho podnikania skúsenosti.
Ak by si si našiel čas mal by som pár konkrétnych otázok.
kľudne sa pýtaj, ak bude čas rada pomôžem...:p
Obchod
28.02.05,06:31
Pre sway

OK, rád by som sa teda opýtal: (pre začiatok také všeobecné keďže začínam :))
Čo presne máš uvedené v živnosti ako druh podnikania a čo podľa
teba bol najväčší problém pri otváraní tvojho salónu.
sway
28.02.05,06:44
Pre sway

OK, rád by som sa teda opýtal: (pre začiatok také všeobecné keďže začínam :))
Čo presne máš uvedené v živnosti ako druh podnikania a čo podľa
teba bol najväčší problém pri otváraní tvojho salónu.
To teda berieš ozaj od Adama... , v živnosti kadernícke a kozmetické služby, problém? - ko sa to vezme, miesto - aby to išlo, prenájom, pracovníci..., - nerobím to ja, moja kamoška - ja jej robím ekonóma a poradcu...., už si začal, albo len rozmýšlaš?:p ? - ak nie, tak aj Ty si môžeš požiadať o príspevok z úradu práce ak si nezamestnaný - evidovaný na ÚP, uspeješ!, napíš o čo Ti presne ide....
Obchod
28.02.05,08:50
Pre sway:

Adam bez skúseností..:) Ešte som nezačal. Mám vybavených len pár základných
vecí - prisľúbené priestory, vybavenie a pracovníkov (vyššie som sa zmienil že ešte študujú, radila si mi brať ich ako zamestnancov a požiadať ÚP o príspevok, len mať zamestnancov je myslím zložitejšie ??) Viem aj o príspevku pre živnostníkov, kt. poskytuje ÚP ale pracujem a niesom si istý či by mi ho dali. :( Prečítal som si náležitosti týkajúce sa živnosti a mám aj pár známich živnostníkov, možno pomôžu.
Nemám len dobrý pocit z účtovníctva a tých "náležitostí" kt. sa objavia.

Mrkni či uvažujem dobre - dohodnem sa s kaderníčkou, kt. má potrebnú prax aby vystupovala v mojom kaderníctve ako garant (na papiery) a zamestnám tam absolventov ako živnostníkov. Viem že na zamestnacov by som dostal príspevok od ÚP ale neviem či by to nebolo moc zložité, keďže začínam.

Píšeš, že robíš pre kamošku poradcu ?? Sú nejaký poradcovia okrem Vás "webangels" s ktorímy by som sa mohol stretnúť osobne a prebrať tento môj zámer ? Napr. na ÚP ?
adam
28.02.05,09:19
"webangels"

veeeeeeeeeeeľmi dobré, .....http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Luckasari
28.02.05,15:09
Pre sway:

Píšeš, že robíš pre kamošku poradcu ?? Sú nejaký poradcovia okrem Vás "webangels" s ktorímy by som sa mohol stretnúť osobne a prebrať tento môj zámer ? Napr. na ÚP ?
bolo by však treba napísať mesto, z ktorého pochádzate ...
sway
28.02.05,15:12
"webangels"

veeeeeeeeeeeľmi dobré, .....http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

...........sa ti smeje....:D :D - skúšame poradiť..., no né? hihihi:o
Obchod
28.02.05,16:28
ona mala na mysli tých "webangels" myslela to dobre :)
Obchod
28.02.05,16:29
dobrý deň,

okres je LM
sway
28.02.05,16:53
dobrý deň,

okres je LM
ja som dosť ďaleko - TA.

ale takto poradíme čo budeme vedieť.:o
takže, ten odborný garant musí byť u teba v hlavnom prac.pomere, stačí na 3 hodiny... o tom tu bola dlhá debata - vyhľadaj si pod vyhľadávačom daj odborný garant..., ja odporúčam brať si dotácie z ÚP na zamestnancov - refundujú mzdu 12 mesiacov ale pozor musíš ich zamestnávať aspoň 2 roky! Zložité to je len do tej miery, že musíš im odovzdávať mesačne kópie výkazov - mzdových a faktúru 3x. Oni Ti potom poukážu korunky. Nevidím v tom problém, avšak musíš mať niekoho na mzdy - bez toho to nepôjde, tiež odporúčam účtovníčku - kým toho budeš mať málo, nebude to nejako drahé - myslím. určite sa mi ráta, že sa zauímaš a nejdeš bezhlavo do toho - treba odborníka!! - na tom nešetri, lebo prerobíš aj ga....:)
Tiež môžu robiť u teba na živnosť - ale ak sú ešte len študentky, nik im ju nedá, tak vezia predošlá.

takže zatiaľ toľko. veľa zdaru!:o
drozdik
28.02.05,17:11
ahoj.ja sa učím za kaderníčku.zadali nám maturitnu tému,urobiť podnikateľský plán.pomaly ho budem mať aj urobený,ale chýba mi segmentácia trhu.ak by ste o niecom vedeli,dajte vediť.potrebovala by som už na príkladoch.Dakujem
Obchod
28.02.05,17:24
Pre sway:

Ďakujem za užitočné rady,
uvidím ako ďaleko sa dostanem s týmito informáciami.
Poznáš to nový deň nové problémy :)) určite sa ešte ozvem.

s pozdravom
Obchod
01.03.05,06:08
Pre drozdík:

Ahoj,
možno si si všimla, že som tu spomínal ten podnikateľský
zámerík, otvoriť si kaderníctvo a zamestnať tam baby,
ktoré práve končia tvoj odbor. Ako by sa ti ako absolventke
pozdávalo niečo také. (myslím skôr tak všeobecný názor napr. v triede)
kritiku vítam

dík
drozdik
01.03.05,16:38
[QUOTE=Obchod]Pre drozdík:

Ahoj,ano vsimla som si.Podla mna to je fajin napad.A kde to ma byt?Mas robit aj ty pdnik.plan? Isla by som do toho,urcite ano. :o
Obchod
02.03.05,07:03
Pre drozdík:
Ahoj,
bude to v LM. Pokiaľ budem spolupracovať s ÚP, tak podnik. plán robiť budem.
Tu na PORADE som dal do vyhľadávača "podnikateľský plán" - našiel som tri odkazy,
sú dobré, úplne stačia na jeho vypracovanie.
drozdik
02.03.05,18:58
ja som hladala cez kadejake vyhladavece,naslo mi nieco,ale potrebovala by som na priklade.viem,co to ma obsahovat,ale nejak to neviem dat dokopy.chyba mi segmentacia trhu a hlavne financny plan.toho sa asi najviac bojim.
o mesiac to mam odovzdat.ak by si nieco nasiel,poslal by si mi to? tak diki.
Obchod
02.03.05,20:30
pre drozdík:

Našiel som ti tu na porade vzorový podnikatelský plán (poradila sway:)). Je spracovaný vo worde, môžem ti ho poslať mailom.
sway
02.03.05,20:44
díííííííííík, milé!!
drozdik
04.03.05,07:35
pre Obchod:

Dakujem,jasna vec,že môžeš.budem len rada.Diki
amater
04.03.05,17:43
...kadernictvo je jedno z najproblematickejsich bussinesov. Preco prave kadernictvo? Este nikto na tom nezbohatol..., myslim na Slovensku. No ako vravi sway mozes lahko prist aj o gate, ja vravim aj o slipy.
Jan Ondrej
12.02.06,11:47
Dobry
Priatelka terau maturuje a ma vypracovat podnikatelsky plan na kadernictvo a nevie ako nato mohli by ste mi pradit dakujem
Zita5
12.02.06,11:53
Dobry
Priatelka terau maturuje a ma vypracovat podnikatelsky plan na kadernictvo a nevie ako nato mohli by ste mi pradit dakujem


Pozri toto , môžeš použiť ako východzí bod spracovania zámeru.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=5386&highlight=podnikate%B5sk%FD+z%E1mer

aleb

http://www.porada.sk/showthread.php?t=6298&highlight=podnikate%B5sk%FD+z%E1mer
Jan Ondrej
12.02.06,11:57
Ahoj pisala si ze mozes poslat podnikatelsky plan na kasdernictvo ak by si bola tak dobra velmi by mi to pomohla potrebujem ho pre priatelku dakujem
Zita5
12.02.06,11:59
Ahoj pisala si ze mozes poslat podnikatelsky plan na kasdernictvo ak by si bola tak dobra velmi by mi to pomohla potrebujem ho pre priatelku dakujem

;) ;)
Veď som Ti ho pripojila do linku - klikni -otvor a vytlač si ho ak môžeš .:)
sway
12.02.06,15:47
Ahoj pisala si ze mozes poslat podnikatelsky plan na kasdernictvo ak by si bola tak dobra velmi by mi to pomohla potrebujem ho pre priatelku dakujem

pošli mi na SS tvoju mailovú adresu, nechce sa mi z neho mazať nacionále, pošlem ti ho na tvoj mail :)
Nikeee
08.03.06,18:01
ahojte...pišem za sestru..ide si otvoriť kadernictvo...z UP dostane dotaciu..a prišla za mnou..že jej treba žiadosť o súhlas k prevadzke...to na RUVZ...ďalej hygienika..povolenie..a okrem toho ma napisať prevadzkový poriadok....možete mi prosím v par bodoch napisať...čo taký prevadzkový poriadok ma obsahovať?...ďakujem
sarinka22
20.02.09,12:50
Ahojte,
potrebovala by som od niekoho rozpracovaný podnikateľský plán na kaderníctvo. Všetky informácie ako to má vyzerať - štruktúra - nám dali v škole. Ale aj tak je to zložité
dakujem
jana32
31.10.11,04:49
Dobrý deň, prosím o radu, podnikateľka, ktorá ma živnostenský list len na kadernícke služby a podniká vo vlastných priestoroch, by chcela poskytovať cez zamestnankyňu, ktorá má vzdelanie aj prax v kozmetike poskytovať aj túto službu. Je to možné? Ďakujem
jana32
31.10.11,13:07
Dobrý deň, prosím o radu, podnikateľka, ktorá ma živnostenský list len na kadernícke služby a podniká vo vlastných priestoroch, by chcela poskytovať cez zamestnankyňu, ktorá má vzdelanie aj prax v kozmetike poskytovať aj túto službu. Je to možné? Ďakujem

Dobrý deň, skúsi mi niekto poradiť?
blavaciko
31.10.11,14:39
Dobrý deň, prosím o radu, podnikateľka, ktorá ma živnostenský list len na kadernícke služby a podniká vo vlastných priestoroch, by chcela poskytovať cez zamestnankyňu, ktorá má vzdelanie aj prax v kozmetike poskytovať aj túto službu. Je to možné? Ďakujem

Teoreticky ma dve moznosti...
Bud si kozmeticka vybavi zivnost a bude ponukat sluzby v jej prevadzke, alebo si kadernicka vybavi zivnost aj na kozmetiku s tym, ze kadernicka kozmeticka bude figurovat ako zodpovedny zastupca, avsak musi byt na pracovnu zmluvu a ak odide, tak sa rusi aj zivnost...
pipjak
04.02.13,16:33
Dobry den, viete mi poradit v akych urovniach sa pohybuje mzda garanta v kadernictve a od coho zavisi? Dakujem.