Monet
22.10.07,14:56
Dobry den,chcela by som vas poprosit o radu .Ospravedlnujem sa,mozno som zle zaradila otazku,ale chcela by som vediet ci zamestnavatel si moze dat diety ked ide na zahranicnu jazdu. Myslim tym ci je to uctovne spravne ked si narokuje a uplatni diety.Chodi odviest nejake zásielky po celej EU.myslim tym aj rok 2006
liba2
22.10.07,12:59
Dobry den,chcela by som vas poprosit o radu .Ospravedlnujem sa,mozno som zle zaradila otazku,ale chcela by som vediet ci zamestnavatel si moze dat diety ked ide na zahranicnu jazdu. Myslim tym ci je to uctovne spravne ked si narokuje a uplatni diety.Chodi odviest nejake zásielky po celej EU.myslim tym aj rok 2006
zamestnávateľ ? SZČO ? upresni
Monet
22.10.07,13:07
zamestnávateľ,je majiteľom firmy,Živnostnik
Chobot
22.10.07,13:09
Dobry den,chcela by som vas poprosit o radu .Ospravedlnujem sa,mozno som zle zaradila otazku,ale chcela by som vediet ci zamestnavatel si moze dat diety ked ide na zahranicnu jazdu. Myslim tym ci je to uctovne spravne ked si narokuje a uplatni diety.Chodi odviest nejake zásielky po celej EU.myslim tym aj rok 2006

Pokiaľ ide o služobnú cestu, môže si dať do nákladov cestovné náhrady - stravné, vreckové,...
Monet
22.10.07,13:50
dakujem a vedeli by ste mi prosim poradit kde najdem nieco dobre pisané o dietach a o stravnych listkoch.ze kedy maju narok atd.
Chobot
22.10.07,13:59
dakujem a vedeli by ste mi prosim poradit kde najdem nieco dobre pisané o dietach a o stravnych listkoch.ze kedy maju narok atd.

To je dosť obsiahle štúdium, tu na porade je toho neúrekom. Ale diety - to nie je definícia podľa zákona. Zákon hovorí o cestovných náhradách, ktoré sú stravné, vreckové, iné vedľajšie cest. náhrady.

Aké stravné lístky máš na mysli? Lebo to je zase úplne iná téma.

Treba si to všetko vyhľadať.