dareckova
27.02.05,13:24
Môžem živnostníkovi odčítať platbu za sociálne a zdravotné, ak neboli platené z jeho účtu ale z účtu inej osoby? Boli platené ebankingom a ako doklad má vytlačenú túto platbu, kde je napísané kedy, koľko, kam bolo zaplatené s variabilným symbolom, ktoré mu boli socpoist-ovňou pridelené.
juko
27.02.05,12:39
Môžeš. Ja osobne by som to urobil výberom z pokladne cez výdavkový doklad na toho dotyčného s tým, že on to uhradí. K tomuto dokladu si potom pripneš výpis z účtu, kde platba prebehla a malo by to byť v poriadku. Veď kľudne môže nastať prípad, že ty sa z nejakých príčin dlhšiu dobu nezdržiavaš doma a príspevky treba platiť. Tak čo !!!???
dareckova
27.02.05,14:25
Veľmi pekne ďakujem!!!!!!
deha
14.03.05,08:24
Ja mam zas prípad 2 podnikatelov, ktorí sa v zavere roka trochu nepohodli a jeden z nich,povedzme, že hlavný platil druhemu poistne SP a ZP a teraz uvažujem, či u toho čo to uhrádzal-hlavného
nedám platbu za kolegu do nakladov, refakturujem to tomu druhému a úhradu
nauctovat v denníku hlavného podnikateľa ako minus.položka k tým k poistném,ktoré je predmet refakturácie. Ale problem je tiez s trzbou , vystavovali OF na jedného a druhy
sa podielal 50% prácou na zákazke, nemali zmluvu o združení, neviem či tiež možem vystavit OF a príjmový u druhého živnostníka a ten hlavný si úhradou tejto jeho DF môže znížiť tržbu 50 % ?
Je to komplikované a neviem , či som to jasne podala.
Ak by ste sa niekto k tomu mohli vyjadriť, veľmi by mi pomohol, každý iný uhol pohľadu, resp. skúsenosť s takými kompl. situáciami.
SOME
14.03.05,08:48
Prosím poradiť : kolegyni - SZČO popri zamestn. robím daňové priznanie,môžem jej uplatniť do nákladov platby za telefón a pod., keď to neplatila z firemného účtu, ale z osobného účtu písaného na jej manžela?
Ďakujem
via
14.03.05,14:13
a telefon je pisany na nu? ak ano, tak by som postupovala ako napisal juko