Rozalka
22.10.07,19:09
Môj klient si otvoril predajňu v BB, firma s názvom nášho kontinentu prenajíma predajné priestory. Nemôžem nahliadnuť do zmluvy, lebo ju nosí majiteľ so sebou. Podľa faktúr platí nájomné podľa plochy, nájomné podľa obratu a marketingový poplatok. Bystričanky a Bystričania, určite máte nejakého zákazníka v tejto budove. O čo ide v tejto zmluve, čo sa myslí tým marketingovým poplatkom? Môžem si uplatniť DPH? Poraďte, termín sa blíži. Ďakujem
Rozalka
22.10.07,18:02
Prosim pekne aj Poraďákov mimo BB, nemáte skúsenosti s marketingovým poplatkom?
betka
22.10.07,18:10
Rozalka, skús sa pozrieť na túto stránku:

http://www.inforum.cz/inforum2004/pdf/Sebejova_Katarina.pdf

Poslednú skupinu predstavujú informačné zdroje, z ktorých možno získať marketingové informácie. Tento druh informácií okrem zahraničných informačných kancelárií poskytuje v SR spoločnosť Mediatel (www.mediatel.sk), ktorá vydáva v tlačenej podobe telefónny zoznam Zlaté stránky pre všetky regióny Slovenska.
Verejné informačné zdroje a komerčné databázy otvárajú podnikateľské prostredie, umožňujú nadviazať obchodné kontakty a preveriť obchodného partnera. Neverejné zdroje slúžia na špecifické evidenčné účely, ale aj ako nástroj znižovania rizika. On-line dostupnosť verejných zdrojov cez Internet, často zdarma, ako aj rozširujúca sa ponuka produktov na trhu komerčných zdrojov, vytvorených v SR prispievajú k vyššej transparentnosti podnikateľského prostredia, ktorá je predpokladom na príchod zahraničných investorov i na nadväzovanie obchodných vzťahov s firmami z nielen krajín Európskej únie, ale i z iných teritórií.
Rozalka
22.10.07,18:20
Vďaka Ti Betka, si veľmi promptná. Obávam sa, že spomenutá firma si účtuje marketingový poplatok len tak. Preto som oslovila Bystričanky, predpokladám, že v tej budove majú klientov a budú mať info konkrétne. Nemám k dispozícii zmluvu, neviem čo tým myslia.
Zita5
22.10.07,18:22
Vďaka Ti Betka, si veľmi promptná. Obávam sa, že spomenutá firma si účtuje marketingový poplatok len tak. Preto som oslovila Bystričanky, predpokladám, že v tej budove majú klientov a budú mať info konkrétne. Nemám k dispozícii zmluvu, neviem čo tým myslia.

Rozalka , ale však je tam majiteľ , treba ho požiadať o objasnenie , čo podpísal akú zmluvu , resp, nech Ti ju dá k nahliadnutiu .
Rozalka
22.10.07,18:25
Rozalka , ale však je tam majiteľ , treba ho požiadať o objasnenie , čo podpísal akú zmluvu , resp, nech Ti ju dá k nahliadnutiu .
Zmluvu nosí so sebou a neviem, kadiaľ sa túla (ten majiteľ). Som z neho zúfalá.
Zita5
22.10.07,18:26
Zmluvu nosí so sebou a neviem, kadiaľ sa túla (ten majiteľ). Som z neho zúfalá.

A telefón je k čomu , však mu treba zatelofonovať , alebo mu napíš SS že súrne potrebuješ s ním hovoriť .
Rozalka
23.10.07,07:41
Môj klient si otvoril predajňu v BB, firma s názvom nášho kontinentu prenajíma predajné priestory. Podľa faktúr platí nájomné podľa plochy, nájomné podľa obratu a marketingový poplatok. Bystričanky a Bystričania, určite máte nejakého zákazníka v tejto budove. O čo ide v tejto zmluve, čo sa myslí tým marketingovým poplatkom? Môžem si uplatniť DPH? Poraďte, termín sa blíži. Ďakujem

V zmluve sa píše len toľko, že okrem nájomného podľa plochy a nájomného podľa obratu, sa bude fakturovať spotreba energie,r éžia a marketingový poplatok, žiadna zmienka o tom, aké služby za tento poplatok poskytne.

Máte niekto nájomné podobné ako v tomto Shoping Centre BB?
misomiso
23.10.07,07:57
Pre mna je to jasne, ide urcite o aktivity na ziskavanie zakaznikov do nakupneho centra na ktorom sa musia jednotlivi najomcovia podielat. Inymi slovami - reklama. Reklama je casto hovorovo zamenana s marketingom, aj ked je to hlupost, tak plati, ze reklama se skutocne sucastou marketingu.

Teda o to asi ide. Aj ine nakupne centra robia casto masivnu reklamu na pritiahnutie zakaznikov do ich priestorov (Aupark, Polus)
Rozalka
23.10.07,08:25
Pre mna je to jasne, ide urcite o aktivity na ziskavanie zakaznikov do nakupneho centra na ktorom sa musia jednotlivi najomcovia podielat. Inymi slovami - reklama. Reklama je casto hovorovo zamenana s marketingom, aj ked je to hlupost, tak plati, ze reklama se skutocne sucastou marketingu.

Teda o to asi ide. Aj ine nakupne centra robia casto masivnu reklamu na pritiahnutie zakaznikov do ich priestorov (Aupark, Polus)

Misomiso, ďakujem, dúfam, že to je tak, ako hovoríš. Zmluva totiž nič nešpecifikuje, tak neviem, čo si mám o tom myslieť.
Zita5
23.10.07,08:46
Čo je marketing?
Napr aj ekonomický výskum trhu z hľadiska potrieb výroby a obchodu; usmerňovanie hospodárskej činnosti podľa potrieb trhu;

Podľa mňa pri dodržaní ustanovení Zákona o dani z pridanej hodnoty konkrétne § 49 odst.2 a, § 51 odst.1a,b ,na základe došlej FA môžeš uplatniť právo na odpočítanie DPH .
Batovka
14.11.07,21:00
Mám prenájom pravdepodobne v tej istej budove a neviem, čo s marketingovým poplatkom. Úprimne, ani neviem, čo nám za to poskytujú - vlastne nič. My musíme na našich letákoch uvádzať ich logo - de facto oni by mali platiť nám, ale platíme my im - a to za nič. Neviem, či si môžem uplatniť DPH a či ide o daňový náklad.
Rozalka
15.11.07,18:29
Mám prenájom pravdepodobne v tej istej budove a neviem, čo s marketingovým poplatkom. Úprimne, ani neviem, čo nám za to poskytujú - vlastne nič. My musíme na našich letákoch uvádzať ich logo - de facto oni by mali platiť nám, ale platíme my im - a to za nič. Neviem, či si môžem uplatniť DPH a či ide o daňový náklad.
ak môžeš, dať podrobnejšie info zo zmluvy
Zoltán Kovács
15.11.07,18:46
Účtoval som spoločnosť,ktorá dodávala tovar do Hypern..., Jedn.... a tak isto platili za marketingové služby. Tieto reťazce pod touto činnosťou rozmejú svoje reklamy, ktoré dávajú do rôznych novín, tlač letákov atď..... A dávajú si to "preplácať" svojím nájomníkom, resp. dodávateľom. Vysvetlujú tým, že ak oni investovaním do masívnej reklami umožnia aj nájomníkom získať viac zákazníkov, tak sa majú podielať aj na nákladoch.
KOnzultoval som to na našom DÚ, a tam uznali tieto náklady ako daňové (samozrejme systémom jedna pani povedala, žiadne potvrdenie, nič), takže aký bude dopad pri kontrole to veru neviem.
Batovka
19.11.07,17:26
ak môžeš, dať podrobnejšie info zo zmluvy
Info zo zmluvy:

Poplatok za marketing

Nájomca sa zaväzuje platiť prenajímateľovi poplatok za marketing v sume 1€ /1m2 prenajatého nebytového priestoru mesačne, t.j. sumu 45 €/mesiac
Poplatok za marketing stanovený podľa bodu 1) bude každý rok zvýšený o index spotrebiteľských cien v EÚ vyjadrenej indexom tak, že základom pre výpočet je suma rovnajúca sa poplatku na marketing určená v bode 1), ku ktorej bude pripočítaná suma rovnajúca sa násobku 1/100 poplatku na marketing a výšky indexu spotrebiteľských cien v EÚ vyjadrenej indexom Harmonised Index of Consumer Prices pre príslušný kalendárny rok. Základom pre zvýšenie v každom roku je poplatok za marketing platný v roku predchádzajúcom.Ostatné body pojednávajú o lehote splatnosti, platení na základe faktúry a sankciách pri prípadnom neplatení poplatku za marketing
Batovka
24.11.07,09:52
Prosím Vás, má niekto nejaké nápady, ako naložiť s týmto poplatkom? Okrem toho sme museli zaplatiť aj poistenie časti budovy - pričom nie je naša. Môžem to dať do daňových výdavkov?
KEJKA
24.11.07,09:55
poistenie NIE
marketing ÁNO
armaturka
24.11.07,09:56
Prosím Vás, má niekto nejaké nápady, ako naložiť s týmto poplatkom? Okrem toho sme museli zaplatiť aj poistenie časti budovy - pričom nie je naša. Môžem to dať do daňových výdavkov?
Bol tu jeden cas prispevok od spickovej poradacky, ze po precitani zmuvy doplni svoju odpoved, teraz to neviem najst, asi to bolo v inej teme. :(
armaturka
24.11.07,16:08
Bol tu jeden cas prispevok od spickovej poradacky, ze po precitani zmuvy doplni svoju odpoved, teraz to neviem najst, asi to bolo v inej teme. :(
Prehľadala som mnohé príspevky, neviem to nájsť, už ani neviem, v ktorej to bolo téme.
Danila
24.11.07,16:25
Prehľadala som mnohé príspevky, neviem to nájsť, už ani neviem, v ktorej to bolo téme.Nelám si nad tým hlavu, možno myslíš na príspevok č. 13 v tejto téme. Kejka a ostatní Ti poradili správne. Ja mám do špičkového poraďáka veľmi ďaleko, ale marketingový poplatok spĺňa podmienky daňového výdavku, takže s ostatnými príspevkami, ktoré to tvrdia súhlasím. Celkom určite nebude daňovým výdavkom poistné budovy, ktorú nevlastníte.
kimart
17.10.10,07:56
prosím ako to teda vlastne je, mám došlú fa z HU za marketing, licenciu kde ju v priznaní DPH zahrniem? do r. 09 a 23??? prosím súrne!!! ďakujem