Igy
22.10.07,21:33
Zaujala ma jedna cast z domoveho poriadku. chcel by som vediet ci je to vobec realizovatelne. Ide mi hlavne o to ze sa to da pouzit ako dobra hrozba. Totiz dnes si ludia myslia ze ked vlastnia byt nikto im nic nemoze a tak sa aj spravaju a potom trpi cele okolie. Tak co vy na to, mate nejake skusenosti, alebo poznate pripad kedy sa nieco podobne zrealizovalo?

A tu je to znenie:



Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, môžu sa obyvatelia, ktorí sú vlastníkmi bytov, obrátiť s návrhom na všeobecný súd, nakoľko podľa §11 ods.5 zákona NR SR č.182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov môže súd na návrh výboru vlastníkov bytov alebo na návrh niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.
Mária27
22.10.07,20:14
Vieš ako neskoro začne a hlavne skončí súd rozhodovanie? Zatiaľ bude v tom dome všetko zdemolované.
Takých prípadov je dosť, susedia rôzne trpia. Občas oznámia vyčínanie obecnému úradu, občas polícii, alebo oslovujú až prokurátora. Tí všetci urobia bu-bu-bu, ak sa čosi neskončí tragicky, moc sa nemení.
S agresívnymi jedincami sa ťažko púšťa do sporu - najmä jednotlivcovi.
Igy
23.10.07,05:25
Viem ze to asi jednoduche nebude, ale ide mi hlavne o to ako postrasit ludi. Predsa len hrozba pokuty alebo sankcie je dnes pre niekoho smiesna vec a zaplatit ju nemusi. Ak sa mu vsak pohrozi ze jeho byt bude predany tak verim ze osoba sa zacne spravat inak. Chcel som len vediet ci uz existuje takyto pripad.

Zatial nastastie takto problemovych susedov nemame a vacsionou su tu iba bezne spory ako vrtanie v neskorych hodinach alebo ine drobnosti. Dufam ze to tak aj zostane...