remenova
23.10.07,08:06
Mám záujem o tento software, tak som si stiahla demoverziu, aby som si ho mohla vyskúšať.
Keď som skúšala zaúčtovať zálohovú faktúru došlú a potom následne daňový doklad k tejto zálohe, zistila som, že sa v agende zálohové faktúry nedá navoliť dátum odpočtu DPH. Ide mi o to, že ak sa jedná ešte len o daňový doklad k poskytnutému preddavku, t.j. nejde o ostrú faktúru, teda nebola uskutočenená dodávka, nezdá sa mi dobré aby som túto faktúru účtovala medzi ostré dodávateľské faktúry. Neviete mi poradiť, ako aktivovať tento dátum v zálohových faktúrach?
remenova
30.10.07,12:56
Nie je tu niekto, kto by mi poradil, alebo sa to vôbec nedá?
Ako to robíte vy so zálohovými faktúrami daňovými?
renatan
31.10.07,06:00
Daňový doklad k predfaktúre v Pohode účtujem nie v agende faktúr, ale v agende ostatných záväzkov, prípadne ostatných pohľadávok. Účtujem zápisom 314/314 a 343/314, resp. 324/324 a 324/343. V agende faktúr účtujem až faktúru po dodávke tovaru.
jajko50
31.10.07,07:47
Zálohovú faktúru neučtuješ, učtuješ len o prijatej alebo poskytnutej zálohe. Učtuješ až /daňový doklad zo zálohy/
ekonom99
31.10.07,08:26
Pohodu nepoznám, ale ja v Omege daňový doklad na zaplatený preddavok dávam medzi faktúry, mám aspoň kontrolu DPH na jednom mieste.
remenova
05.11.07,10:54
Zálohovú faktúru neučtuješ, učtuješ len o prijatej alebo poskytnutej zálohe. Učtuješ až /daňový doklad zo zálohy/
Viem, že zálohovú faktúru neúčtujem, ja si ju tam dávam do evidencie len kvôli tomu, aby som mala prehľad, o akú platbu ide, keď to uhradím, a aby som to mohla potom vypárovať s ostrou faktúrou.Ide mi aj tak hlavne o ten daňový doklad, kam ho mám dať, aby mi to išlo do DPH?Neviem, či som správne položila otázku.
remenova
05.11.07,11:15
Daňový doklad k predfaktúre v Pohode účtujem nie v agende faktúr, ale v agende ostatných záväzkov, prípadne ostatných pohľadávok. Účtujem zápisom 314/314 a 343/314, resp. 324/324 a 324/343. V agende faktúr účtujem až faktúru po dodávke tovaru.
Zabudla som napísať, že účtujem v JÚ. Ale to je jedno, lebo ide mi o ten daňový doklad aj tak.