kaskader222
23.10.07,08:42
Pre môjho zamestnanca mám napísať referencie, vedel by mi niekto poradiť ako správne majú vyzerať? Niečo som už napísala, ale ešte by som bola rada videla nejaký vzor! :) ďakujem pekne
Chobot
23.10.07,06:58
Pre môjho zamestnanca mám napísať referencie, vedel by mi niekto poradiť ako správne majú vyzerať? Niečo som už napísala, ale ešte by som bola rada videla nejaký vzor! :) ďakujem pekne

Na to vzor asi neexistuje, lebo každý zamestnanec je iný. Treba mať trochu fantázie a popísať ho po pracovnej stránke, aké má vlastnosti, ako je na tom po odbornej stránke, jazykové znalosti, ovládanie PC, a pod.

Je to veľmi obšírne, zásadou je držať sa pracovných vecí a faktov, nepopisovať súkromie (napr. rodinný stav). Inak podľa ZP je to pracovný posudok.
cepeva
24.04.08,05:23
viete mi niekto povedat, ci sa tieto referencie/ pracovny posudok pisu pre zamestnanca na poziadanie.. zamestnanec je stale v pracovnom pomere a poziadal ma o vypracovanie referencie.. len v ZP som citala, ze najskor 2 mesiace pred ukoncenim pracovneho pomeru sa takato sprava dava..
Chobot
24.04.08,10:13
viete mi niekto povedat, ci sa tieto referencie/ pracovny posudok pisu pre zamestnanca na poziadanie.. zamestnanec je stale v pracovnom pomere a poziadal ma o vypracovanie referencie.. len v ZP som citala, ze najskor 2 mesiace pred ukoncenim pracovneho pomeru sa takato sprava dava..

Presne tak, dáva sa len na vyžiadanie a to len vtedy, ak končí PP a najskôr 2 mesiace pre skončením. Ak požiada kedykoľvek inokedy, firma nie je povinná mu pracovný posudok vystaviť. Ale ak chcete, tak môžete, nič vám v tom nebráni.