olga1963
23.10.07,09:11
Po opätovnej výzve mi včera zamestnanec priniesol potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa, kde som s hrôzou zistila, že mu bol od septembra min.roka do septembra tohto roka neprávom vyplatený DB na dieťa. Ako to opraviť? Poradte čo s tým??? Pripadám si ako blbec.
Chobot
23.10.07,07:18
Po opätovnej výzve mi včera zamestnanec priniesol potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa, kde som s hrôzou zistila, že mu bol od septembra min.roka do septembra tohto roka neprávom vyplatený DB na dieťa. Ako to opraviť? Poradte čo s tým??? Pripadám si ako blbec.

Tento rok by sa dal opraviť v ročnom zúčtovaní dane, kde vráti ten neprávom priznaný daňový bonus. Ale minulý rok - neviem, neviem. Možno opravné daňové priznanie za rok 2006?
Ksena
22.11.07,11:44
Prosím vás, vie niekto poradiť, čo má urobiť zamestnávateľ , ak po 3 rokoch zistil, že zamestnankyňa neprávom poberala DB? Urobiť opravné výkazy to mi je jasné, doplatiť skrátenú daň, ale čo v prípade, ak tá pracovníčka už u nás nepracuje pol roka, ako sa s ňou vysporiadať? Zákon hovorí o tom, že môže zamestnávateľ len do 12 mesiacov vybrať dodatočne vybrať vyššie preddavky od zamestnanca, ale čo so zvyškom a akým spôsobom získať od nej späť peniaze? Chybu pri vyplácaní urobila mzdová účtovníčka.
Zoltán Kovács
22.11.07,11:57
Osobne si myslím, že bývalá zamestnankyňa by mala podať dodatočné priznania za obdobie v ktorom neprávom poberala DB, a vrátila to daňovému úradu.
ZlaticaB
22.11.07,11:59
Od tej pracovničky už peniaze určite nedostanete a ani neviem či máte na to právo žiadať ich späť. Jedine zosobniť to mzdovej účtovníčke /už vopred tu osobu ľutujem/.(ozaj je to chyba mzdovej účt. nebolo zle napísané vyhlásenie- vtom prípade by to išlo na triko tej pracovníčky, ktorá už u Vás nerobí. )Ale asi by som to radšej poriešila ako sa tvárila, že o nič nejde. Ak príde kvalitná daňová kontrola, uričte nato príde.
vikinka
22.11.07,12:01
Súhlasím so Smithom,nakoľko vo vyhlásení bola povinná nahlásiť zmenu,svojim podpisom vo vyhlásení potvrdila správnosť údajov,ale otázkou zostáva či zamestnávateľ má riadne vyplnené vyhlásenie?!
Ksena
22.11.07,12:04
Musíme urobiť opravu, lebo na to prišiel jej nový zamestnávateľ, ktorý to prejednal s DÚ.
Zoltán Kovács
22.11.07,12:09
V prvom rade treba zistiť, ktor je vinník. Ak bývalá zamestnankyňa, ktorá uviedla nesprávne údaje vo vyhlásení, tak jednoznačne by to mala riešiť ona s dodatočnými DP a vrátiť DÚ ten bonus.
Ksena
22.11.07,12:10
Chybu urobila účtovníčka, keď vystavila potvrdenie pre zamestnankyneho manžela, že pracovníčka si neuplatňuje DB, pričomsi neskontrolovala jej vyhlásenie.
ZlaticaB
22.11.07,12:10
A ako má teda podpísané to vyhlásenie?
ZlaticaB
22.11.07,12:12
Čiže poberali DB obidvaja?
Ksena
22.11.07,12:13
Vyhlásenie mala podpísané bez žiadosti o DB.
Zoltán Kovács
22.11.07,12:17
Vyhlásenie mala podpísané bez žiadosti o DB.
A napriek tomu jej bolo vyplácané? Tak to by som zosobnil tej účtovníčke.
Melnick
22.11.07,12:22
A manželom to vôbec neprekážalo ,že obidvaja berú DB ,ale ešte si surovo žiadali potvrdenie o nepoberaní. V tých debilných marcových chvíľach tú účtovníčku tak trochu aj chápem- robila ako automat. /Neospravedlňujem ,ale chápem./
ZlaticaB
22.11.07,12:28
Z mojej skúsenosti môžem povedať, že manželia mnohokrát ani nevedia o čo kráča, že nárok má iba jeden z manželov. Dostali tak boli spokojní.
Melnick
22.11.07,12:36
Neboj ,zamestnanci vedia až moc dobre na čo majú nárok.:)
drobeceva
22.11.07,12:44
A napriek tomu jej bolo vyplácané? Tak to by som zosobnil tej účtovníčke.

Dovolím si trošku oponovať. Jasné, že účtovníčka to mala ustriehnuť, ale všetci sme ľudia, všetci robíme chyby a na našich hlavách je toľko zodpovednosti, čo aj my môžme urobiť chyby a čo teraz? Budeme odsúdení? Veď náročky to nebolo. Myslím si, že niekedy je na nás viac zodpovednosti a ohodnotenie za našu náročnú prácu ani tomu nezodpovedá. Veď čo taká účtovníčka musí ovládať? Všetky zákony, predpisy. Niekedy mám pocit, že sme "holky pre všetko".
Dala som sa trošku uniesť, ale chcela som tým len vysloviť presvedčenie, že
netreba odsudzovať iba vinníka, ale trochu hľadieť na vec aj z druhej strany.
Zoltán Kovács
22.11.07,12:57
Dovolím si trošku oponovať. Jasné, že účtovníčka to mala ustriehnuť, ale všetci sme ľudia, všetci robíme chyby a na našich hlavách je toľko zodpovednosti, čo aj my môžme urobiť chyby a čo teraz? Budeme odsúdení? Veď náročky to nebolo. Myslím si, že niekedy je na nás viac zodpovednosti a ohodnotenie za našu náročnú prácu ani tomu nezodpovedá. Veď čo taká účtovníčka musí ovládať? Všetky zákony, predpisy. Niekedy mám pocit, že sme "holky pre všetko".
Dala som sa trošku uniesť, ale chcela som tým len vysloviť presvedčenie, že
netreba odsudzovať iba vinníka, ale trochu hľadieť na vec aj z druhej strany.

Sám som účtovníkom, tak viem o čom som písal, keď som spomenul zosobnenie. :D
Ksena
23.11.07,08:55
Prosím vás, vie niekto riešiť horeuvedený problém, má niekto
skúsenosti s opravami DB a zamestnancom. Ako sa sním vysporiadať?