Martina CF
23.10.07,09:14
Prosím vás neviete mi poradiť ako vyplniť prihlášku k registrácii daňovníka - PO, príp. mi poslať vzor vyplnenej prihlášky? ďakujem ;)
mysimis
23.10.07,07:16
Čo nevieš vyplniť?
Martina CF
23.10.07,07:17
môžeme o tom podebatovať ako to mam postupne vyplniť?
mysimis
23.10.07,07:20
Zober si výpis z OR a začni vyplňovať. Keď narazíš na niečo čo nevieš napíš.
Zita5
23.10.07,07:21
Na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) sú tieto tlačivá , bolo by vhodné čerpať zo stránky .
Martina CF
23.10.07,07:22
jasne... prvá strana: vyplním IČO, druh daňovej povinnosti, obchodné meno firmy a jej sídlo, musí tam byť aj telefón a fax? a čo prevažujúca činnosť?
Martina CF
23.10.07,07:23
Tlačivko mám už vytlačené pred sebou, len niektorým veciam tam nerozumiem, resp. aj rozumiem, len som si neni na 100% istá či to vyplňam správne
mysimis
23.10.07,07:25
jasne... prvá strana: vyplním IČO, druh daňovej povinnosti, obchodné meno firmy a jej sídlo, musí tam byť aj telefón a fax? a čo prevažujúca činnosť?

Číslo tlf a faxu nezvyknem vyplňovať. Prevažujúcou činnosťou sa rozumie tá činnosť firmy, ktorú bude firma vykonávať.
Martina CF
23.10.07,07:28
činnosťou firmy je: prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov bez poskytnutia iných než základných služieb spojených s prenájmom. takže toto tam mám napísať, či to môžem aj nejako skrátiť. čo sa týka toho prehlásenia, vyplním že ide o prvú registráciu a podpísať to môže konateľ spoločnosti?
Zita5
23.10.07,07:31
Číslo tlf a faxu nezvyknem vyplňovať. Prevažujúcou činnosťou sa rozumie tá činnosť firmy, ktorú bude firma vykonávať.

Miška ,ale je tam kolonka na tieto údaje , je dobré ak sa tam uvedú.;)
mysimis
23.10.07,07:35
činnosťou firmy je: prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov bez poskytnutia iných než základných služieb spojených s prenájmom. takže toto tam mám napísať, či to môžem aj nejako skrátiť. čo sa týka toho prehlásenia, vyplním že ide o prvú registráciu a podpísať to môže konateľ spoločnosti?

Skrátiť to môžeš napr. na prenájom nehnut. a bytov. a nebytov. priestorov, lebo súčasťou registrácie je aj priložený výpis z OR. Podpisuje to konateľ firmy. Nezabudni vyplniť aj ďalšie strany.
mysimis
23.10.07,07:37
Miška ,ale je tam kolonka na tieto údaje , je dobré ak sa tam uvedú.;)

Zitka, v niektorých prípadoch si konateľ nepraje, aby som tam vypisovala jeho č. tlf. a v niektorých fax ani nemajú. Pri odovzdávaní prihlášky si zvykne pani na DÚ poznačiť moje číslo tlf.
Martina CF
23.10.07,07:46
dobre, takže môžem ísť ďalej, príloha - 1: peňažný ústav, to mi je jasné, zastupovanie v daňovom konaní, tam môžem uviesť konateľa? a splnomocnenec pre doručovanie to nevypĺňam, že?
mysimis
23.10.07,07:50
Vyplniš peňažný ústav, /niekedy zvyknú žiadať fotokópiu zmluvy o zriadeni bú/. splnomocnenca pre doručovanie vypĺňaš len v tom prípade, ak by dú mal doručovať písomnosti na inú adresu ako je adresa firmy.
Martina CF
23.10.07,07:56
ok, osvedčenie o registrácii:
názov a sídlo orgánu ktorý vydal povolenie na zápis do OR: OS BA I, Záhradnícka 10, 81244 BA
číslo rozhodnutia: ????
a uvediem obchodné meno
predmet činnosti, to čo je na prvej strane?
Martina CF
23.10.07,07:57
ak mám len jeden predmet činnosti, prílohu 2.1 vypĺňať nemusím, že?
mysimis
23.10.07,08:00
ok, osvedčenie o registrácii:
názov a sídlo orgánu ktorý vydal povolenie na zápis do OR: OS BA I, Záhradnícka 10, 81244 BA
číslo rozhodnutia: ????
a uvediem obchodné meno
predmet činnosti, to čo je na prvej strane?

Číslo rozhodnutia je číslo na výpise z OR - vložka číslo ......, uvedieš obchodné meno a aj predmet činnosti - ten ktorý si uviedla na prvej strane.
mysimis
23.10.07,08:01
ak mám len jeden predmet činnosti, prílohu 2.1 vypĺňať nemusím, že?

Vyplníš aj prílohu č. 2.1 aj v tom prípade ak je len jeden predmet činnosti.
Martina CF
23.10.07,08:06
štatutárny orgán: vyplním konateľa, meno prizvisko, titul, r.č., adersu trv. bydliska
spoločníci: uvediem mená a priezviská všetkých spoločníkov, ich tituly, r.č., výšku vkladu každého spoločníka a % zastúpenie
Martina CF
23.10.07,08:25
no takže tlačivo mám vyplnené, tak ako ste mi poradili... čo s ním ďalej, odnesiem ho na daňový úrad spolu s výpisom z OR a fotokópiou zmluvy o zriadení BÚ? Alebo ešte niečo? Koľko mám na to času, teda dokedy to tam mám doručiť. Stačí to podať na podateľňu?
mysimis
23.10.07,08:28
Odnesieš na DÚ a registrácia sa musí podať do 30 dní od zápisu do OR.
Martina CF
23.10.07,08:30
ďakujem veľmi pekne, veľmi si mi pomohla....
Martina CF
23.10.07,08:32
ešte jedna otázka: musí byť podpis konateľa overený?
KvetkaK
23.10.07,08:40
Nemusí byť overený.
Martina CF
23.10.07,09:53
Ešte jedna otázočka, v prílohe č. 1 pri zastupovaní v daňovom konaní je rozsah splnomocnenia, čo tam mám uviesť?
mysimis
23.10.07,11:23
Zastupovanie v daňovom konaní vyplňuješ len v prípade, ak by bol niekto iný splnomocnený zastupovaním firmy ako je konateľ. Na zastupovanie v daňovom konaní by si musela mať aj overenú plnú moc a rozsah splnomocnenia.
Saturejka
12.01.08,21:11
Prosím Vás, kde nájdem na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) tlačivo na registráciu PO? ďakujem
Juraj.b13
16.06.10,14:18
Prosím Vás, ako sa v prílohe 2.1 - PREDMET ČINNOSTI 58 vypĺňa pole "kód"?

Môžem prílohu 1 úplne vynechať z registrácie, alebo sa odovzdávajú všetky prílohy a niektorú nechám jednoducho nevyplnenú?

Ďakujem!
VieraPopluharova
16.06.10,14:43
Prosím Vás, ako sa v prílohe 2.1 - PREDMET ČINNOSTI 58 vypĺňa pole "kód"?

Môžem prílohu 1 úplne vynechať z registrácie, alebo sa odovzdávajú všetky prílohy a niektorú nechám jednoducho nevyplnenú?

Ďakujem!

Precitaj si tuto temu celu, mas tam vypisaný postup, skoro celý bod po bode i ake prilohy treba, trosku si treba i prelistovat temy a pohladat , nakolko sa uz len velmi malo vyskytuju taketo otazky, uctovnik, alebo zakladatel PO by to mal ovladat.A pokial nahodou nieco na 100 % nevies, na DU Ti pri vyplňovaní ochotne poradia, len musis mat so sebou ak si SZCO, živnostenke listy alebo list, ak si PO tak vypis z obchodneho registra, zalozenie BU.
Juraj.b13
16.06.10,15:15
A prave pre to, aby som to ovladal, sa ako zakladatel PO na tieto otazky pytam, napriek tomu, ze su malo vyskytujuce sa ;) Chcem predist opakovanemu vypisovaniu tlaciva na mieste a odpoved na moju otazku ohladne toho, ci sa prikladaju a cisluju aj nevyplnene prilohy, som skutocne nenasiel. :)
VieraPopluharova
16.06.10,15:41
A prave pre to, aby som to ovladal, sa ako zakladatel PO na tieto otazky pytam, napriek tomu, ze su malo vyskytujuce sa ;) Chcem predist opakovanemu vypisovaniu tlaciva na mieste a odpoved na moju otazku ohladne toho, ci sa prikladaju a cisluju aj nevyplnene prilohy, som skutocne nenasiel. :)

Ja ked registrujem PO nas DU mi nevyplnene prilohy nezapocitava a neprikladam ich tam, i ked podla spravnosti podla mna by mali byt prilozene i prazdne strany, ked uz raz vydali taketo tlacivo, ale toto hovorim zo svojej skusenosti, ze pri registracii mi DU berie len vyplnene prilohy a potom sa udava len pocet skutocne vyplnenych priloh, dufam, ze som Ti to napisala zrozumitelne, nakolko to tlacivo a pokyny k nemu nepovazujem za najstastnejsie.Hlavne tie pokyny.
Juraj.b13
16.06.10,16:02
Presne tieto informacie som potreboval, dakujem velmi pekne za pomoc! :) Ani ja ich nepovazujem za najstastnejsie :)

Niektori ludia na Porade vyplnaju kody podnikatelskych cinnosti, niektori tvrdia, ze ich doplni danovy urad, ake s tym mate skusenosti Vy? Dakujem!
Tita
01.03.11,12:33
Ahoj poraďáci, vypĺňam práve Prihlášku k registrácii daňovníka.
Sro zamestnala od 1.3.2011 prvého zamestnanca - konateľa.
Tak sa firma musí zaregistrovať na daň zo závislej činnosti.
Dúfam, že to nerobím neskoro, je nejaká lehota?? Dátum 1.3.2011 som tam uvidiedla v podstate len na druhej strane v prehlásení.

Stačí to poslať do 8ich dní od zamestnania zamestnanca, alebo som to mala robiť ešte predtým a najprv počkať na odpoved DU???? Dúfam ze nie..