monik111
23.10.07,10:27
Ďakujem všetkým ktorí pomáhajú, usmerňujú a radia. Som rada,že takáto poraďácka strána vôbec je a keď je človek v úzkych vždy sa niekto nájde, kto poradí a pomôže.
Chcem sa s vami podeliť o radosť z môjho narodeného babetka Tamarky.
Vdaka Vám som si pomohla vylepšiť materskú. A teraz si vychutnávam krásne chvíle s týmto malým stvorením.
Hoci je pravda, že musím zvladať aj účtovníctvo a DPH ale s vašou pomocou, to vždy nejako zvládnem.
Ešte raz všetkým ďááákujem.
Musím bežať lebo maličká sa mi hlási.

Monika:o :o :o :D :D :D
Gabi03
23.10.07,08:29
Gratulujem a prajem Vám obom veľa zdravia.
http://www.gify.nou.cz/kvety1_soubory/6.gif

Ak budeš mať čas, prilep sem jej fotku.
iveta30
23.10.07,14:05
Melnick
23.10.07,17:25
Rada sa na Tvojich milých slovách priživím. :) Dúfam,že mi bude odpustené . A Tebe monik111 a Tvojej Tamarke veľa šťastných a krásnych spoločných chvíľ želám.
http://www.beruska8.cz/kyticky/kyticky/252.gif
symona
24.10.07,09:53
Tiež sa pripajám ku gratulácii, obom želám všetko najlepšie. Uži si to, je to nádherné obdobie. A strašne rýchlo to uletí. Teš sa z každého úsmevu malej Tamarky, je to niečo, čo sa ničím nedá nahradiť. Som v podobnej situácii ako Ty, len ten môj poklad má už 16 mesiacov. Je to mimoriadne náročné zvládnuť aj starostlivosť o bábätko a popri tom aj intenzívne pracovať. Ale dúfam, že máš pri sebe múdreho a šikovného partnera, ktorý Ti pomôže.

Gabika & Paulínka

P.S. Nezaložíme Klub detí z Porady?
monik111
25.10.07,06:30
Ďakujem všetkým za gratulácie.
Na porade som včera nebola a dnes čítam čo píšete.
Ste super.
Človeka to povzensie,keď toľko ľudí praje všetko krásne, hoci sa nevidíme a nepoznáme ale je to príjemný pocit. Krásne naštartovaný deň.

Zo srdca prajem aj ja Vám všetko dobré

Monika:D :D :D
VERONIKA6
29.11.07,12:05
Dnes som zazrela na konte Chobota 500 PoradaBodov. Srdečne mu blahoželám a ďakujem za jeho veľkú pomoc.
anklar
29.11.07,12:31
Dnes som zazrela na konte Chobota 500 PoradaBodov. Srdečne mu blahoželám a ďakujem za jeho veľkú pomoc.
Pripájam sa s gratuláciou. Chobot500 mi s trpezlivosťou múdreho muža pomáha keď sa tu nešťastne motkám a neviem si rady. Gratulujem a ďakujem zároveň.
drobeceva
29.11.07,12:41
Dovolím si pripojiť sa ku gratulácii. Zároveň gratulujem VERONIKA6 k získaniu titulu "PORAĎÁK". Si šikovná, len tak ďalej, držím prsty.
VERONIKA6
29.11.07,12:47
Dovolím si pripojiť sa ku gratulácii. Zároveň gratulujem VERONIKA6 k získaniu titulu "PORAĎÁK". Si šikovná, len tak ďalej, držím prsty.
Evka ďakujem, držme si prsty vzájomne. Nikdy Ti nezabudnem Tvoju podporu ktorou mi pomáhaš prekonávať toto moje ťažké obdobie. Si mojou skutočnou kamarátkou keď aj na diaľku a pevne verím, že sa niekedy stretneme.
A ďakujem všetkým PORAĎÁKOM za pomoc.
drobeceva
29.11.07,12:57
Veľmi si cením Tvoje kamarátstvo hoci aj na diaľku. Vieš ako sa hovorí, kamarát je niekedy bližší ako rodina. Som rada, že sa vieme navzájom podržať v našich problémoch. Touto cestou tiež ďakujem celej PORAĎÁCKEJ RODINE, bez ktorej si už neviem predstaviť svoju každodennú prácu. Všetkým adresujem svoje veľké Ď A K U J E M. Eva
Barbara
30.11.07,03:48
Ahojte poraďáci aj ja sa pripájam ku gratulácii Chobotovi, že je taký múdry a trpezlivý a keď niekedy druhým už nervy tečú z niektorých otázok, on je trpezlivý a kľudný a bez komentára odpovedá všetkým a nikoho nesprde, že to alebo hento, že prečo a načo, a vždy odpovedá slušne a hlavne nikoho nepoúčá ani nových, že to alebo toto.
CHOBOT vysoko si Ťa vážím, lebo ty si fakt ČLOVEK na úrovni. Želám ti hlavne, aby si nestratil tú trpezlivosť ani s nováčikmi, lebo podaktorí zabúdajú nato, že aj oni voľakedy boli tu noví a tiež sa tu potrebovali naučiť orientovať a potrebovali pomoc druhých takisto ako tí terajší nováčikovia. :):---
m.b
29.12.07,15:05
Aj ja sa chcem podakovat poradakom, toto je vynikajuca stranka. ale nie som basnik tak ani neviem opisat aka som rada:--- .
uz od vianoc tu sedim kazdy den, cely den od rana do vecera a vsetko si poctivo zapisujem, nema ani kto taniere po vianocnej veceri umyt:D.
tolko som sa uz naucila, utekam pokracovat.........
jamis
29.12.07,15:24
Ja síce som registrovaná dosť dlho, na poradu som začala pravideľne chodiť až tento rok. Porada mi dala veľa. Veľa som sa naučila, veľa dobrých poraďákov mi pomohlo a dúfam, že som i ja niekomu pomohla.

Milí poraďáci :

ĎAKUJEM !!!

Som vďačná tomu, kto poradu vymyslel.

Jarka
VladoaKatka
29.12.07,15:32
Ahojte poraďáci aj ja sa pripájam ku gratulácii Chobotovi, že je taký múdry a trpezlivý a keď niekedy druhým už nervy tečú z niektorých otázok, on je trpezlivý a kľudný a bez komentára odpovedá všetkým a nikoho nesprde, že to alebo hento, že prečo a načo, a vždy odpovedá slušne a hlavne nikoho nepoúčá ani nových, že to alebo toto.
CHOBOT vysoko si Ťa vážím, lebo ty si fakt ČLOVEK na úrovni. Želám ti hlavne, aby si nestratil tú trpezlivosť ani s nováčikmi, lebo podaktorí zabúdajú nato, že aj oni voľakedy boli tu noví a tiež sa tu potrebovali naučiť orientovať a potrebovali pomoc druhých takisto ako tí terajší nováčikovia. :):---

Ja si myslím, že vďaka patrí všetkým, ktorí správny čas na správnom mieste poradia. Naozaj nie sme všetci tak výrečný, niekedy nevieme to napísať ako to chápame, vznikajú nedorozumenia a zbytočné hašterenia, a nie je zanedbateľné aj to, že každý nevieme s tým PC pracovať rovnako šikovne.
My staršie generácie sme väčšinou vlastne samoukmi, nemali sme tú možnosť v škole pracovať s počítačmi. Naozaj, keď sa mi podarí prilepiť obrázok, alebo akúsi prílohu, alebo zákon mám z toho obrovskú radosť. Aj tieto veci som sa naučila práve na porade.sk
A keď sa ani nepýtam, ale prečítam odpoveď na nejakú otázku, je to niečo, čo som doteraz nevedela mám aj z toho radosť, že nadarmo sem nechodím a vzdelávam sa stále.
zsazsula
29.12.07,16:51
Musím sa aj ja k Vám pripojiť slovami sa to nedá povedať ani vyjadriť aká som Vám vďačná , že tá porada existuje som tu od 02.2007 je to krátka doba, pomocou porady som založila s.r.o ktorá funguje a kvitne naplno ..........
PROSTE SOM RADA ŽE V TOMTO .......... SVETE SÚ AJ DOBRÝ ĽUDIA NAŠI PORAĎÁCI

ĎAKUJEM..............:):):):):):):):):):):):):):) :):):)
Iwett
06.01.08,11:11
Dobrý deň všetci, som na porade len krátko a ešte sa tu poriadne neviem ani orientovať. Nebývam tu často, neviem či som sa mala predstaviť, lebo až teraz tu nachádzam všeliaké témy,príspevky. A táto téma je práve to čo som hladala od začiatku. Chcem sa Vám všetkým poďakovať. Kým som nepoznala poradu natrápila som sa kým som sa dostala k nejakej odpovedi, nemala som s kým prediskutovať nejaký problém. A vôbec som netušila, že existuje tolko správnych ľudí múdrych a skúsených, ktorí sú ochotní poradiť,pomôct. Je to úplne super a som rada že môžem byť členom tejto veľkej správnej rodiny. SRDEČNA VĎAKA
Katka91
14.01.08,16:36
Ja sa chcem poďakovať za info o zmenách a povinnostiach od nového roka, ktoré mi dnes prišlo mailom. Je to milé. :):):)
Iwett
14.01.08,19:49
A mne neprišlo nič,:mee: To sa musí niečo predplatiť???
Zoltán Kovács
14.01.08,19:49
A mne neprišlo nič,:mee: To sa musí niečo predplatiť???

Máš aktivované zasielanie noviniek?
STRELEC
14.01.08,20:00
A mne neprišlo nič,:mee: To sa musí niečo predplatiť???
Pravdu povediac - myslel som si, že je to v súvislosti s tým, že mám DRAK-a.
Iwett
14.01.08,20:06
Máš aktivované zasielanie noviniek?
ja neviem, a ako sa to aktivuje?
Zoltán Kovács
14.01.08,20:18
ja neviem, a ako sa to aktivuje?

Moje konto - nastavenia - upraviť možnosti - prijímanie email - treba zaškrtnúť prijímanie email od Administratora.
Iwett
14.01.08,20:18
tak mne sa to aktivovať nedá???????:mee::mee::mee:
Zoltán Kovács
14.01.08,20:21
tak mne sa to aktivovať nedá???????:mee::mee::mee:

Určite?
Iwett
14.01.08,20:22
to bola otázka, že ked nemám draka, tak idem to vyskúšať....:)
STRELEC
14.01.08,20:29
to bola otázka, že ked nemám draka, tak idem to vyskúšať....:)
Katka91 nemá DRAK-a a info na mail dostala, takže ho dostaneš aj Ty, resp. už máš.
Iwett
14.01.08,20:37
tak to by ma potešilo veľmi.......ďakujem, pekný večer:):):)
durisovad
14.01.08,20:54
A mne neprišlo nič,:mee: To sa musí niečo predplatiť???

Mne upozornenie prislo, nemam predplatene nic, takze ma to potesilo.
Richard
14.01.08,20:54
ešte vám email možno len príde :)

ale nájde sa aj tu:
http://www.porada.sk/t69302-informacia-o-zmenach-v-mzdovom-uctovnictve-k-1-1-2008-a.html
Iwett
15.01.08,07:30
dakujem za emailik, už mi dorazil...:)
Richard
16.01.08,11:35
Pravdu povediac - myslel som si, že je to v súvislosti s tým, že mám DRAK-a.

Email sme zaslali všetkým, ale niektoré veci tam boli nalinkované do draka, taže to je aktuálne len pre predplatiteľov draka...
STRELEC
04.02.08,10:23
Chcel by som poďakovať kolegovia za Vaše príspevky.
Totiž: nasrdil som sa - ukľudnil a znova nasrdil. Ako?

Klient (jednohubka) prišiel s tým, že mu neprevzali výkazy a teda aj priznanie, lebo že sú iné. Povedal som mu, že nie sú, ale pre istotu - rýchly kuk na Poradu. Výsledok - nie sú nové a Alzheimera nemám! Zatiaľ :).
Potom som sa nasrdil znova. Nejaká DÚ úradníčka (Prešov, DÚ I) mu to neprevzala, lebo výkazy neboli zelené, ale vytlačené z MRP. A ja tie zelené ani tuším nemám.
Po preklepnutí vo FormEdiku mu to zoberú určite a idem volať do MRP.
evina
04.02.08,10:53
Chcel by som poďakovať kolegovia za Vaše príspevky.
Totiž: nasrdil som sa - ukľudnil a znova nasrdil. Ako?

Klient (jednohubka) prišiel s tým, že mu neprevzali výkazy a teda aj priznanie, lebo že sú iné. Povedal som mu, že nie sú, ale pre istotu - rýchly kuk na Poradu. Výsledok - nie sú nové a Alzheimera nemám! Zatiaľ :).
Potom som sa nasrdil znova. Nejaká DÚ úradníčka (Prešov, DÚ I) mu to neprevzala, lebo výkazy neboli zelené, ale vytlačené z MRP. A ja tie zelené ani tuším nemám.
Po preklepnutí vo FormEdiku mu to zoberú určite a idem volať do MRP.

Myslím, že tie zelené sú špecialitou uvedeného DÚ- už niekoľkokrát na stránke uvedené:D.
Ja nemám zelené už asi od roku 2003 :D-len tieto zuby :D
jessica
04.02.08,10:58
Myslím, že tie zelené sú špecialitou uvedeného DÚ- už niekoľkokrát na stránke uvedené:D.
Ja nemám zelené už asi od roku 2003 :D-len tieto zuby :D

Prosím Vás, keď sme pri tých tlačivách na sociálke berú stále iba ružové alebo môžu byt aj ČB? Keďže ide o malú fy nedávame elektronicky. A takisto VšZP zoberie ČB tlačivá?
evina
04.02.08,11:00
Prosím Vás, keď sme pri tých tlačivách na sociálke berú stále iba ružové alebo môžu byt aj ČB? Keďže ide o malú fy nedávame elektronicky. A takisto VšZP zoberie ČB tlačivá?
Všetky uvedené inštitúcie mi berú tlačivá čiernobiele vytlačené zo softu, ani nepamätám od ktorého roku...
Luna
04.02.08,11:11
Mne povedali na DÚ v BB,že výkazy z MRP neberú,lebo sa im to nedá zoskenovať. DP mi beru z MRP-mám dokúpený soft -daňové priznania.Iné DÚ beru všetky tlačivá z MRP. DÚ nezáleží na farbe tlačiva,ale na čiarovom kóde.
jamis
04.02.08,11:12
Prosím Vás, keď sme pri tých tlačivách na sociálke berú stále iba ružové alebo môžu byt aj ČB? Keďže ide o malú fy nedávame elektronicky. A takisto VšZP zoberie ČB tlačivá?

Ja odovzdávam tlačivá zo softu už asi od roku 2002 / neviem presne /, ale zato viem, že niekedy je problém. Záleží to asi od toho ako sa ktorá pracovníčka práve vyspala /alebo žeby nespala? /.
ALDA
04.02.08,11:14
Prosím Vás, keď sme pri tých tlačivách na sociálke berú stále iba ružové alebo môžu byt aj ČB? Keďže ide o malú fy nedávame elektronicky. A takisto VšZP zoberie ČB tlačivá?

Asi si ich ukladajú podľa farby, ked žiadajú farebné:D, treba sa ich spýtať, podľa akého zákona žiadajú farebné!:---
evina
04.02.08,11:16
Mne povedali na DÚ v BB,že výkazy z MRP neberú,lebo sa im to nedá zoskenovať. DP mi beru z MRP-mám dokúpený soft -daňové priznania.Iné DÚ beru všetky tlačivá z MRP. DÚ nezáleží na farbe tlačiva,ale na čiarovom kóde.

Áno čiarový kód musí byť o.k.
evina
04.02.08,11:17
Ja odovzdávam tlačivá zo softu už asi od roku 2002 / neviem presne /, ale zato viem, že niekedy je problém. Záleží to asi od toho ako sa ktorá pracovníčka práve vyspala /alebo žeby nespala? /.

Áno asi nespala :D
Ale predstavte si, že ja na SP v Bratislave som myslím, že od toho r. 2002 nemala jeden jedinký raz problém....
ALDA
04.02.08,11:18
Mne povedali na DÚ v BB,že výkazy z MRP neberú,lebo sa im to nedá zoskenovať. DP mi beru z MRP-mám dokúpený soft -daňové priznania.Iné DÚ beru všetky tlačivá z MRP. DÚ nezáleží na farbe tlačiva,ale na čiarovom kóde.

Štát v štáte. Veď sa im ponúkni, že zoskenuješ. Mne sa to stalo v BA na DU a ked som prišla osobne, už to šlo. A to som sa usmievala, že o ništ nejde, ja sa rada prejdem, ved nemám čo robiť, podávam vysvetlenie, ak by si niekto myslel, že sa ma zľakli, ked ma zbadali.:D
evina
04.02.08,11:19
Chcel by som poďakovať kolegovia za Vaše príspevky.
Totiž: nasrdil som sa - ukľudnil a znova nasrdil. Ako?

Klient (jednohubka) prišiel s tým, že mu neprevzali výkazy a teda aj priznanie, lebo že sú iné. Povedal som mu, že nie sú, ale pre istotu - rýchly kuk na Poradu. Výsledok - nie sú nové a Alzheimera nemám! Zatiaľ :).
Potom som sa nasrdil znova. Nejaká DÚ úradníčka (Prešov, DÚ I) mu to neprevzala, lebo výkazy neboli zelené, ale vytlačené z MRP. A ja tie zelené ani tuším nemám.
Po preklepnutí vo FormEdiku mu to zoberú určite a idem volať do MRP.

Peťo predpokladám, že si už odsrdený a teda nepodpichujem, ale ja by som vytlačila výkazy na stránke drsr a opýtala sa, či aj tie mám zafarbiť ?:D
MarcelkaT
04.02.08,11:20
U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.A ostatné poisťovne tiež berú čiernobiele tlačiv.áa
evina
04.02.08,11:23
U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.

Treba to oznámiť na Ústredie a možno ich tie srandičky prejdú. Ak nejaká inštitúcia má na svojej stránke editovateľné tlačivá, tak nech v Košiciach porozmýšľajú prečo asi. Nehovorím o elektronickej podateľni, ale editovateľných tlačivách.

P.s. Na mňa takéto požiadavky tiež pôsobia na červeno:D
Ja by som to zaslala poštou a uvideli by ste, či budú mať odvahu žiadať písomne červenožlté...
Paula
04.02.08,11:34
U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.A ostatné poisťovne tiež berú čiernobiele tlačiv.áa



hm......na túto sociálku nosím už roky čiernobiele zo softu vytlačené , ešte ani raz neprotestovali, ani na oddelení, ani na podateľni.....klasika, všetko je v ľuďoch .:)
jessica
04.02.08,11:35
Asi si ich ukladajú podľa farby, ked žiadajú farebné:D, treba sa ich spýtať, podľa akého zákona žiadajú farebné!:---
Ja mám presne takú skúsenosť, že mi povedali pošlite ČB ale potom nám dopošlite aj na originály :( Raz mi kvôli tomu volali celý deň do zahraničia na dovolenku, až som to zdvihla v domnení, že mi horí byt alebo čo....
a to pani zo sociálky veľmi milá, že .... a to naozaj čestné slovo...., že ona ich na originály prepíše za mňa za celý polrok len nech prídem podpísať :D.
Tak ja neviem.... opáčim zase tento rok začať s čiernobielymi :rolleyes:
STRELEC
04.02.08,11:39
Ja odovzdávam tlačivá zo softu už asi od roku 2002 / neviem presne /, ale zato viem, že niekedy je problém. Záleží to asi od toho ako sa ktorá pracovníčka práve vyspala /alebo žeby nespala? /.
U nás v Prešove máme dva DÚ. Ten s názvom DÚ I moc nemám rád. Ak sa prihodia takéto hlúposti, tak zväčša u nich.
Niekedy by sa mohlo zdať, že práve že sa moc vyspia a v pracovnej dobe sa "uvoľňujú".
:D:D
Aj u DÚ I, ako všade, závisí od človeka.
evina
04.02.08,11:45
Ja mám presne takú skúsenosť, že mi povedali pošlite ČB ale potom nám dopošlite aj na originály :( Raz mi kvôli tomu volali celý deň do zahraničia na dovolenku, až som to zdvihla v domnení, že mi horí byt alebo čo....
a to pani zo sociálky veľmi milá, že .... a to naozaj čestné slovo...., že ona ich na originály prepíše za mňa za celý polrok len nech prídem podpísať :D.
Tak ja neviem.... opáčim zase tento rok začať s čiernobielymi :rolleyes:

Posielaj bez mihnutia oka čiernobiele, a tá pani ak nemá čo robiť, nech si ich prepisuje do farby podľa ľubovôle ;)
Z princípu by som tie originály nepodpísala a slušne sa jej snažila vysvetliť, že to naozaj nie je tak ...
evina
04.02.08,11:47
U nás v Prešove máme dva DÚ. Ten s názvom DÚ I moc nemám rád. Ak sa prihodia takéto hlúposti, tak zväčša u nich.
Niekedy by sa mohlo zdať, že práve že sa moc vyspia a v pracovnej dobe sa "uvoľňujú".
:D:D
Aj u DÚ I, ako všade, závisí od človeka.

:D:D:D:D
Tie ich uvoľňovačky už boli niekoľkokrát zverejňované aj pri rôznych dotazoch na školeniach /chodím teda na ne minimálne, ale vždy sa tam vyskytla nejaká pikoška s DÚ Prešov /neviem presne ktorý/
STRELEC
04.02.08,11:47
Peťo predpokladám, že si už odsrdený a teda nepodpichujem, ale ja by som vytlačila výkazy na stránke drsr a opýtala sa, či aj tie mám zafarbiť ?:D
Pár malých priznaní už išlo. Boli preklepávané do FormEdiku. Ináč veľmi šikovné, ale treba preklepávať.
T.r. som doplnil moduly priznania PO / FO (MRP-čko) a som zvedavý, či to nebude zas nejaký svetový problém. Možno by bolo dobré, keby do št. služby na DÚ brali len totál farboslepých. Asi to dám ako zlepšovák na DR SR:):):).

Tie moduly tlače priznaní mám len čerstvo stiahnuté, dnes to pozriem, ako to vlastne funguje.
Marína
04.02.08,11:48
U nás v Košiciach odo mňa Sociálna poisťovňa berie len originálne tlačiva-tiež nepodávame výkazy elektronicky-a VšZP berie aj čierno-biele.A ostatné poisťovne tiež berú čiernobiele tlačiv.áaOdo mňa v SP-Košice berú všetky. Editovateľné z ich stránky, aj zo softu.
Pauli, že by nás mali radi:D................alebo sa nás boja?:(
jessica
04.02.08,11:49
Posielaj bez mihnutia oka čiernobiele, a tá pani ak nemá čo robiť, nech si ich prepisuje do farby podľa ľubovôle ;)
Z princípu by som tie originály nepodpísala a slušne sa jej snažila vysvetliť, že to naozaj nie je tak ...

No ja som ich podpísať išla, predsa len som nemala odvahu si pohnevať "inštitúciu":---. Povedala mi že u nich to vyžadujú ...neviem síce kto, asi akási tajomná eminencia... aby to mali na origináloch.
Mimochodom ide o SP v BA.
evina
04.02.08,11:50
Pár malých priznaní už išlo. Boli preklepávané do FormEdiku. Ináč veľmi šikovné, ale treba preklepávať.
T.r. som doplnil moduly priznania PO / FO (MRP-čko) a som zvedavý, či to nebude zas nejaký svetový problém. Možno by bolo dobré, keby do št. služby na DÚ brali len totál farboslepých. Asi to dám ako zlepšovák na DR SR:):):).

Tie moduly tlače priznaní mám len čerstvo stiahnuté, dnes to pozriem, ako to vlastne funguje.

No to si ma teda teraz tak :D:D:D:D, že sa mi hne´d chce viac do práce :D 100 bodov
MarcelkaT
04.02.08,11:51
hm......na túto sociálku nosím už roky čiernobiele zo softu vytlačené , ešte ani raz neprotestovali, ani na oddelení, ani na podateľni.....klasika, všetko je v ľuďoch .:)
Raz som odniesla čiernobiele a bolo mi vytmavené,že to musia byť originál farebné.Ako píšeš, všetko je v ľuďoch. A ešte prvú stranu davajú len toľko listov koľko je mesiacov v roku a na IČO firmy. To sa nemôžeš ani pomýliť.
evina
04.02.08,11:52
No ja som ich podpísať išla, predsa len som nemala odvahu si pohnevať "inštitúciu":---. Povedala mi že u nich to vyžadujú ...neviem síce kto, asi akási tajomná eminencia... aby to mali na origináloch.
Mimochodom ide o SP v BA.

nemáš si prečo pohnevať, ak platíš. Ja práve som za to, aby sme sa zbytočne nenechali hnevať od nich...Máme na to iných :D
evina
04.02.08,11:53
Raz som odniesla čiernobiele a bolo mi vytmavené,že to musia byť originál farebné.Ako píšeš, všetko je v ľuďoch. A ešte prvú stranu davajú len toľko listov koľko je mesiacov v roku a na IČO firmy. To sa nemôžeš ani pomýliť.

Či mi veríte alebo nie, ja som nebola za desať rokov osobne odovzdať nikdy nič a možno preto nemám žiadne problémy s takýmito záležitosťami ;)
MarcelkaT
04.02.08,12:00
Ja tiež posielam radšej poštou doporučene, ale vtedy som potrebovala aj niečo vybaviť na Sociálnej poisťovni, tak rekú to odnesiem. A odvtedy s ními uradujem len písomne s doporučeným lístkom. A je pokoj-musím poklepať do dreva aby som to neuriekla.
symona
04.02.08,12:08
Je to síce mimotemy, ale z vlastnej skúsenosti odporúčam väčšiu opatrnosť pri posielaní pošty doporučene. Pošta totiž vôbec neberie zodpovednosť pri strate takejto zásielky. Vyplatia iba náhradu škody v sume 20-násobku poštovej tarify (pozor - nie celého poštovného) a dajú ruky od toho preč. Keď si neoveríte doručenie, ani sa nedozviete, že zásielka nebola doručená. A pokuta je na svete, ak nie ešte niečo horšie. Nepomáha ani pekné slovo, ani krik, ani plač.
danushka
05.02.08,11:52
Práve som si všimla, že som ozelenela a očervenela...Ďakujem za ocenenia a teším sa, že som sa stala súčasťou tejto veľkej rodiny :):):)
hanelie
25.02.08,12:42
http://www.beruska8.cz/kyticky/_vnecem/35.gifvšetkým poraďákom / moderátorom za dobré rady, trpezlivosť a ochotu :)
jana32
19.03.08,10:24
Pozdravujem všetkých poraďákov!
Možno bude na mnohých môj príspevok pôsobiť dosť pateticky, priznám sa nie som žiadny schopný spisovateľ, ale kladiem na papier to, čo mám teraz na srdci. Keď som sa pred rokmi dostala na stránku Porady, tak som ani len vo sne netušila, že sa stane na celé toto obdobie takým mojím verným súputnikom . Hoci som sa v poslednej dobe neobjavovala na Porade tak často s prosbami o informáciu, táto stránka bolo to prvé čo som ráno otvárala a zisťovala čo je nové. V jednom zo svojich príspevkov v minulom roku som písala, ako mi prerástla práca cez hlavu . Nakoniec sa mi ani nepodarilo ukončiť podnikanie ku koncu júna ako som plánovala a niektorých som musela potiahnuť do konca roka. Dnes mám však na stole posledné daňové priznanie a verím, že sa mi s pomocou Porady podarí aj toto dotiahnuť do konca a potom si už môžem vydýchnuť a definitívne podnikanie uzavrieť a venovať sa len práci u zamestnávateľa. Nič neľutujem, veľa som sa naučila ( veľa ešte neviem ), ale bez Porady by som toto ani náhodou nezvládla. Obdivujem poraďákov, ktorí dokážu tráviť toľko času na tejto stránke a trpezlivo nám ostatným radiť. Pomohli mi mnohí, ale sú tu dvaja poraďáci, ktorým by som sa chcela poďakovať osobitne, pretože mi poskytli pomoc v období ktoré bolo pre mňa mimoriadne zlé.
1. Chobot – život rodiny sa skladá z drobných detailov, do ktorých tí ostatní zvyčajne nevidia. Ten náš rodinný život sa za minulý rok točil len a len okolo manžela ktorí opakovane nachádzal a strácal zamestnanie a to sa veľmi tvrdo odzrkadlilo na jeho psychike a následne aj na živote rodiny. Chobot mi pomáhal zorientovať sa v spleti tých udalostí ktoré vyvstávali v manželovej práci a niekedy boli viac menej znakom neférového prístupu zamestnávateľa voči zamestnancovi a následne takto sme my mohli zaujať adekvátny postoj.
2. Evina – ona je takou mojou čerešničkou na šľahačke, lebo mala trpezlivosť dotiahnuť so mnou veci, kde si myslím, že by už ostatní to hádam aj vzdali. Trpezlivo mi koncom marca minulého roku pomáhala doviesť daňové priznanie do konca a toho roku znovu. Opakovane som prechádzala účtovanie , keď bolo zjavné že nepomôže podrobný výklad, lebo ja potrebujem polopatisticky detailný výklad.
Určite sa na Porade objavím, veď pracovať budem ďalej. Ale Porada so mnou prešla ten kus cesty, kde som aj popri zamestnaní podnikala a bola tou mojou povestnou barličkou o ktorú som sa opierala, keď som nevedela ako ďalej. Bolo by asi málo len sa poďakovať a niečo z filozofie porady nepreniesť do vlastného života. V niektorých príspevkoch som si prečítala ako by sme si mali vedieť oceniť svoju prácu. Súhlasím. Ale sama porada toto ( našťastie ) ignoruje a naopak v dobe, keď sú peniaze považované často krát za hodnotu na prvom mieste, ona poskytuje rady bez nároku na odmenu a bez ohľadu na to, že títo poraďáci sa k svojim vedomostiam museli dopracovať podstatne zložitejšie a prácnejšie. Iste to by sme vyšli na psí tridsiatok, keby že človek začne robiť papiere zadarmo, ale minimálne v rámci vlastného pracoviska už človek vie kto je ako na tom, komu sa dá s niečím poradiť a urobiť to presne tak ako to robia poraďáci. Možno je to jeden maličký spôsob ako vrátiť Porade to čo som od nej dostala.
Všetkým prajem príjemné sviatky a vyslovujem to jediné čo sa dá povedať:

ĎAKUJEM!
suvaha
19.03.08,10:37
aj ja sa pripajam a chcem zo srdca podakovat vsetkym ktori mi pomohli zodpovedat otazky, vazim si ludi, ktori radia a je to nezistna pomoc, snad len dobry pocit, ze zas niekomu pomohli, kto stresuje a pyta sa mozno aj hluposti nad ktorymi by sa mal len logicky zamysliet. :)

ja som ten typ co si mozno aj mysli ;), ale radsej sa spytam a chcem to mat tak trochu potvrdene. mozem povedat ze porada je nieco co sa neda nahradit. ked si clovek precita zo zakona nejaky § tak na porade najde usmernenie a to je omnoho viac, aj ked cez zakony by sa mal clovek preluskat:rolleyes:

DAKUJEM vsetkym poradakom!!!!!!!!!
evina
19.03.08,18:03
Jani, ďakujem :)
lubica_02
19.03.08,18:46
Sú to pekné slová vďaky a všetci, ktorí tu poradia aj čo len v maličkosti sa naraz stanú veľkýmí.
Tak o tomto je život a pre tieto chvíle pomoci jeden druhému chodím na poradu a odporúčam ju všetkým.
Nie som tu dlho,ale za ten čas som tu od rána ako vstanem a večer pred spaním si skontrolujem čo sa udialo.
Prajem všetký pekné sviatky a prajem celej porade a poraďákom, aby ich tieto slová hriali pri srdiečku.
jipro
20.03.08,16:17
Moje konto - nastavenia - upraviť možnosti - prijímanie email - treba zaškrtnúť prijímanie email od Administratora.
Ďakujem, som na Porade nová a stále sa len učím čo a ako.
Teraz som si aktivovala zasielanie noviniek podľa Tvojho návodu.
Išlo to na prvý šup!!!
jozka56
22.03.08,18:53
Mili poradaci, som Vam velmi vdacna, ze vo svojom vlastnom volne dokazete prevadzkovat vyborny server porada, ktory uplne zodpoveda mojmu zivotnemu kredu "nie je dolezite, co vies, ale vies, kde si to najdes". Vdaka j:---
jozka56
28.03.08,06:31
Milí poraďáci aj na deň učiteľov si zaslúžite veľké poďakovanie J:---http://svetpohladnic.sk/spohladnice/images/stx149.jpg
balunka
01.04.08,05:30
Ďakujem všetkým za pomoc pri riešení mojich problémov s DP.Aj keď má každý dosť svojich starostí s DP nájdete si čas pomôcť ostatným a podeliť sa so svojimi rozsiahlými vedomosťami.
Vďaka
VERONIKA6
02.07.08,09:42
Prešlo niekoľko mesiacov od vtedy, čo mi gratuľovala moja priateľka
drobeceva k titulu PORAĎÁK. Dovoľ mi Evka, aby som tak dnes urobila ja.
Teším sa, že si postúpila. Ďakujem Ti, že som v Tebe našla spriaznenú dušu a priateľku.
MarcelkaT
02.07.08,09:48
Všetkým poraďákom veľké ď a k u j e m za trpezlivosť, dobré nervy a za všetko......
drobeceva
02.07.08,10:01
Veronika, kámoška moja internetová, veľmi pekne ďakujem. Prekvapila si ma a hlavne potešila. Ďakujem Ti, za krásnu kytičku /ktorú ma ešte budeš musieť naučiť vložiť - toto ešte neviem, ale verím, že aj to sa naučím/. VďakaTebe sa mi podarilo vložiť "moju podobizeň." Touto cestou sa chcem Tebe a ostatným členom PORADY poďakovať za rady, súhlasy, bodíky.
Našla som si medzi Vami kopec kámošov. Pevne verím, že raz sa nám podarí niekde na stretku Poraďákov osobne zoznámiť.
Všetkým by som Vám veľmi rada priložila nejaký krásny obrázok, ktorý by vyjadril za mňa všetkým moje VEĽKÉ ĎAKUJEM, ale na to si budete musieť počkať, pokiaľ sa to naučím.
VERONIKA6
02.07.08,10:04
Veronika, kámoška moja internetová, veľmi pekne ďakujem. Prekvapila si ma a hlavne potešila. Ďakujem Ti, za krásnu kytičku /ktorú ma ešte budeš musieť naučiť vložiť - toto ešte neviem, ale verím, že aj to sa naučím/. VďakaTebe sa mi podarilo vložiť "moju podobizeň." Touto cestou sa chcem Tebe a ostatným členom PORADY poďakovať za rady, súhlasy, bodíky.
Našla som si medzi Vami kopec kámošov. Pevne verím, že raz sa nám podarí niekde na stretku Poraďákov osobne zoznámiť.
Všetkým by som Vám veľmi rada priložila nejaký krásny obrázok, ktorý by vyjadril za mňa všetkým moje VEĽKÉ ĎAKUJEM, ale na to si budete musieť počkať, pokiaľ sa to naučím.
Evka, celý život sa učíme a keď už skoro všetko vieme, odídeme na druhý svet. PORADA nám asi všetkým spestrila život a hlavne veľa pomohla.
Zitulda
24.07.08,13:01
http://www.swissflowers.ch/backoffice/images/produit/BotteWu.450_ProdId_508.jpg
Touto kyticou ruží (aj keď len ukradnutou z príspevku-ivetka 30 prosím prepáč mi) sa chcem aj ja poďakovať všetkým poraďákom a všetkým dobrým kamarátkam -om z porady, (dovolila som si Vás tak nazvať) ktorí svojími radami mi pomáhali a pomáhajú riešiť mnohé problémy. Vymenovať ich?! by som vedela, ale som si istá, že ten, kto mi poradil, držal palce sa určite tu - v nenapísanom adresáre nájde. Ešte raz srdečná vďaka Vám, že ste tu na porade.
arven
25.07.08,09:52
:--- Ani neviem ako by so čo najlepšie vyjadrila svoje poďakovanie za to, že existuje táto úžasná stránka PORADA a všetci úžasní PORAĎÁCI, ktorí sú ochotní sa podeliť o svoje vedomosti keď je človek v úzkych a nevie si sám rady. Už veľa krát som tu našla riešenie na svoje problémy a aj keď ešte stále neviem celkom perfektne pracovať s počítačom napr. neviem priložiť texty alebo obrázky (som len samouk a v robote na to nemám až toľko času a doma mám skoro dospelé deti, ktoré sú na počítači častejšie) aj tak som sa vďaka Porade veľmi veľa naučila a som Vám všetkým za to nesmierne vďačná. A pred vedomosťami aké majú niektorí Poraďáci, hlavne p. Jožko Mihál sklaňám klobúk dolu až na zem. Škoda, že takí múdri a ochotní ľudia nepracujú aj v politike, to by tento štát potom vyzeral naozaj úžasne, radosť v ňom žiť. mimotemy Ale to je už o inom.
lubica_02
26.07.08,16:32
arven,ak by sme robili v politike, možno za pár mesiacov bby sme niektorí nepoznali ani sami seba ?
arven
26.07.08,20:28
;) Som nevyliečiteľná optimistka a na Poraďákov nedám dopustiť a verím im:---:---:--- Myslím si, že máloktorý z nich by sa tak veľmi zmenil, peniaze a moc nie sú všetko, niekedy oveľa viac poteší dobrý pocit a to, že sú tu aj iní dobrí ľudia, ktorí sa s Vami podelia o svoje trápenia a aj radosti. ;) Preto som si túto stránku veľmi obľúbila a rada na ňu chodievam.
lubica_02
27.07.08,00:27
Bola to le otázka ....
danielko
11.01.09,09:29
Aj ja chcem poďakovať poraďakom...
Nielen za odborné rady pri riešení problémov - za tie by som musela ďakovať vždy a neustále, pretože majú cenu zlata, hlavne keď prídu vo chvíli, keď "nám už horí pod zadkom". :)

Ja sa chcem poďakovať za pomoc pri výbere softu. Dovolím si tvrdiť, že dobrý soft je na nezaplatenie.

Aj ja som chcela vedieť, ktorý soft si mám kúpiť, ktorý je najlepší, ale "každá líška svoj chvost chváli". Kto je na čo zvyknutý, to preferuje.
Ja som skúšala rôzne demo, sledovala som príspevky, vysvetlenia, rady k softom, ako sa s nimi pracuje, aké sú problémy pri práci a ako sa tieto problémy dajú riešiť a vyriešiť. Pri skúšaní dema som si ešte vytvorila svoj názor ako rýchlo ma ten-ktorý soft oslovil a ako rýchlo som si na jeho ovládanie zvykla.
Je pravda, že za tých niekoľko rokov som sa rozhodla všelijako, skúsila som zopár softov, ale konečne mám, čo potrebujem. A to vďaka Vám a vašim názorom.

ĎAKUJEM VÁM ZA TO, ŽE STE ĽUĎMI, A ZA TO, ŽE STE NEZABUDLI BYŤ ĽUĎMI. Za to, že pomáhate, že ste vďaka svojim skúsenostiam ochotní poradiť, keď máme problém a napriek množstvu svojich skúseností tak robíte "zadara".
A ďakujem aj za to, že vďaka vašim skúsenostiam som neraz vyriešila problém a aj ja som sa rozhodla správne.

ĎAKUJEM. :)