Jurajm
23.10.07,10:32
Ahojte,

V zivnostenskom zakone je uvedene, ze ak predmet cinnosti pravnickej osoby (s.r.o) spada pod viazanu zivnost, je potrebne k ziadosti o vydanie zivnostenskeho opravnenia na tuto s.r.o pripojit aj "Ustanovenie, súhlas a vyhlásenie zodpovedného zástupcu" - cize je potrebne ustanovit zodpovedneho zstupcu, ktory splna podmienky na udelenie viazanej zivnosti podla zivnostenskeho zakona.

Viete mi PLS niekto poradit s nasledovnym?

1. Je potrebne ustanovit zodpovedneho zastupcu vzdy pri viazanej zivnosti? My budeme traja konatelia a vsetci splname podmienky pre udelenie viazanej zivnosti. Je potrebne zodpovedneho zastupcu stanovit aj v tomto pripade?

2. Je potrebne ustanovit zodpovedneho zastupcu uz v spolocenskej zmluve pre zalozenie s.r.o?

3. Viete mi prosim niekto poskytnut vzor dokumentu "Ustanovenie, súhlas a vyhlásenie zodpovedného zástupcu"? Nikde na nete sa mi ho nepodarilo najst :-(

Vopred vdaka

Juraj
zalobaba
23.10.07,09:02
Ahoj,
1. pri viazanej živnosti musíš vždy ustanoviť zodpovedného zástupcu
2. v spoločenskej zmluve sa to neuvádza, uvedieš ho iba na tlačive pred ŽÚ
3. tlačivo je tuto: http://www.civil.gov.sk/p09/p09-02-02.shtm
celá jedna strana je venovaná zodpovednému zástupcovi....
pápá
Jurajm
23.10.07,10:57
Vdaka. Mam k tomu este doplnujuce otazky...

1. V zakone je uvedene ze: "Zodpovedný zástupca musí byť
pri prevádzkovaní živnosti v pracovnoprávnom vzťahu
k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním manžel (manželka)
podnikateľa, alebo ak ide o právnickú osobu, jej
spoločník alebo člen." Takze v pripade s.r.o nemoze byt jej konatel (ktory nie je spolocnikom v s.r.o) zodpovednym zastupcom, pokial nie je v pracovnopravnom vztahu k danej s.r.o. (cize ma uzatvorenu pracovnu zmluvu a pravidelny prijem z tejto s.r.o). Pochopil som to spravne?

2. Dalej je v zakone uvedene, ze "Funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých prevádzkarňach ako v jednej prevádzkarni." Zo zakona mi nie je uplne jasne, co sa rozumie "prevadzkarnou". Takze - moze byt zodpovedny zastupca v nasej s.r.o ta ista osoba, ktora je zodpovednym zastupcom uz v inej s.r.o s podobnym predmetom podnikania? Konkretne sa jedna o predmet podnikania "realitna cinnost - sprostredkovania predaja, kupy a prenajmu nehnutelnosti", ktora spada pod viazane zivnosti.

Vdaka

J.
zalobaba
23.10.07,12:02
Do 30.9.2007 to musel byť pracovno-právny vzťah (aj s odvodmi za zamestnanca), od 1.10.2007 to môže byť aj iná forma (napr. dohoda a pod.). Ak bude zodp.zástupcom osoba, ktorá je aj konateľom alebo spoločníkom alebo oboje naraz, nemusí byť v pracovno-právnom vzťahu.
Neviem, či rozumieš dobre pojmu prevádzkáreň..... Sídlo spol. ako také je vždy iba jedno ..... prevádzkární môžeš mať aj hocikoľko....
Ak nebudeš na ŽÚ nahlasovať prevádzkáreň, a potrebuješ na realitku iba zodp. zástupcu, je jedno, či už figuruje ako zodp.zástupca v inej SRO alebo Fyz.osoby alebo nie. Dôležité sú iba jeho doklady o vzdelaní, príp. o praxi, ktoré predložíš ŽÚ.
Jurajm
23.10.07,12:52
Super, vdaka za pomoc.

Juraj
zalobaba
23.10.07,13:02
nemáš za čo, ak budeš ešte niečo potrebovať, ozvi sa.
Price
20.06.14,07:13
Neviete prosim, kto mi potvrdi certifikat, ktory bol vydany v zahranici v suvislosti zodpovedna osoba? Zivnostensky urad ziada uznanie platne pre SR. Dakujem!