Sabinka29
23.10.07,11:42
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Prišla nám fa. z Rakúska od platcu DPH, fa. je vystavená bez DPH. My sme plátcovia DPH. Mám urobiť samozdanie? Pozerala som si príspevky,ale som už celá z toho domotaná a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň všetkým poraďákom.
ALBO
23.10.07,11:53
zabudli ste napísať za čo.
Sabinka29
23.10.07,11:58
Prepáčte, je to fa. za prepravné služby.
KvetkaK
23.10.07,11:59
Tak to treba urobiť samozdanenie.
Sabinka29
23.10.07,12:00
ďakujem
Sabinka29
23.10.07,13:37
Ešte by som potrebovala poradiť v takejto veci.
Mám niekolko bločkov z ČR vystavených s DPH, požiadala som Finančný urad v Prahe o vrátenie DPH. Neviem ako mám zaúčtovať tieto bločky,prosím preto o radu.
..../211 a ďalej čo?
Tweety
23.10.07,14:08
dph z bločkov na 548.
emgeton
23.10.07,14:38
Ešte by som potrebovala poradiť v takejto veci.
Mám niekolko bločkov z ČR vystavených s DPH, požiadala som Finančný urad v Prahe o vrátenie DPH. Neviem ako mám zaúčtovať tieto bločky,prosím preto o radu.
..../211 a ďalej čo?


DPH sa v tomto prípade na účet súviacich nákladov - keď sa jedná o pHM, účtuje sa PHM aj DPH na účet 501 AE.
emgeton
23.10.07,14:40
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Prišla nám fa. z Rakúska od platcu DPH, fa. je vystavená bez DPH. My sme plátcovia DPH. Mám urobiť samozdanie? Pozerala som si príspevky,ale som už celá z toho domotaná a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň všetkým poraďákom.


Prepáčte, je to fa. za prepravné služby.

Samozdanenie v prípade, že sa jedná o prepravné služby - prepravu medzi dvoma čl. štátmi EU.
Ivi1974
23.11.07,11:50
V paragrafe 15 ods. 8 nie je presne vymedzená prepravná služba.Aj v takomto prípade treba samozdaniť?
betka
23.11.07,12:26
V paragrafe 15 ods. 8 nie je presne vymedzená prepravná služba.Aj v takomto prípade treba samozdaniť?

Kuk do par 16 DPH-prepravná služba je široký pojem. Treba konkrétne o akú, kde...
Zdenuša
26.11.07,08:55
Dobrý deň...mňa by zaujímalo, kde v DP k DPH vykážem DPH a kde si ju uplatním...teda v ktorých riadkoch (fa z CR za tovar bez DPH - ja som platca DPH). Dakujem
Paula
26.11.07,09:01
Nové tlačivo - samozdanenie-tovar: r. 5,6,7,8,18,19
Zdenuša
26.11.07,09:07
ale pokiaľ dobre vidím, tak riadky 5,6,7,8 sú o tovare nadobodnutom v tuzemsku? ja potrebujem riadok na tovar z CR...?
Paula
26.11.07,09:10
Zuzana Boháčová
07.12.07,13:46
Dobrý deň,
chcela by som si overiť.
mám došlú faktúru za tovar z ČR -platca DPH v ČR. Faktúra je pre slovenského odberateľa splatcu DPH. Faktúra je za tovar,vystavená v slovenských korunách, suma je oslobodená od DPH.
Aj keď je fakturované v SK, myslím, že bez ohľadu na to musím vykonať samozdanenie,správne?
Ďakujem
Zoltán Kovács
07.12.07,13:53
Dobrý deň,
chcela by som si overiť.
mám došlú faktúru za tovar z ČR -platca DPH v ČR. Faktúra je pre slovenského odberateľa splatcu DPH. Faktúra je za tovar,vystavená v slovenských korunách, suma je oslobodená od DPH.
Aj keď je fakturované v SK, myslím, že bez ohľadu na to musím vykonať samozdanenie,správne?
Ďakujem

Áno správne, aspoň nemusíš prerátavať kurzom.
Zuzana Boháčová
07.12.07,14:12
Áno správne, aspoň nemusíš prerátavať kurzom.

ďakujem:)
Zuzana Boháčová
12.12.07,09:23
mám došlú faktúru z čiech za opravu automobilu
faktúru vystavili bez DPH
automobil opravili v čechách
je faktúra vystavená správne?nemala byť vyčíslená DPH??

túto faktúru som pravdepodobne povinná samozdaniť,keďže je vystavená bez DPH áno..?
ALBO
12.12.07,09:28
mám došlú faktúru z čiech za opravu automobilu
faktúru vystavili bez DPH
automobil opravili v čechách
je faktúra vystavená správne?nemala byť vyčíslená DPH??

túto faktúru som pravdepodobne povinná samozdaniť,keďže je vystavená bez DPH áno..?

Ano samozdaniť , podľa § 16/7
LENKA MI
12.12.07,09:51
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
Prišla nám fa. z Rakúska od platcu DPH, fa. je vystavená bez DPH. My sme plátcovia DPH. Mám urobiť samozdanie? Pozerala som si príspevky,ale som už celá z toho domotaná a nechcela by som urobiť chybu. Veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň všetkým poraďákom.
Zdravim, my dostavame podobne faktury z polskej republiky, samozrejme tiez bez dph, tak ano samozdanenie a zaroven je narok aj na odpocet dph, aj na danovu povinnost...ja to robim takto.....nahodou nejaky sprievdny list na ulozenie listin do OR nepoznate? alebo kde by som to nasla....vdaka
Zuzana Boháčová
13.12.07,07:47
mám došlú faktúru z čiech za opravu automobilu
faktúru vystavili bez DPH
automobil opravili v čechách
je faktúra vystavená správne?nemala byť vyčíslená DPH??

túto faktúru som pravdepodobne povinná samozdaniť,keďže je vystavená bez DPH áno..?

ja som teraz z toho trošku jeleň:(
keď bola oprava firemného automobilu vykonaná v čechách, ja si myslím,že miesto zdan.plnenia sú čechy,tzn. na faktúre mala byť aj vyčíslená DPH..:confused:
keďže nie je,idem robiť samozdanenie
len teraz som z toho ešte väčší jeleň,lebo neobjavím §,podľa ktorého samozdaňujem:mee:
tovar to nie je, služby-miesto zdaniteľného plnenia je tuzemsko § 69 /to sa mňa netýka/
alebo služby oslobodené od DPH /to takžiež nie je tento prípad/
poradíte mi prosím,podľa ktorého § mám samozdaniť??
ďakujem pekne
janka.mo
19.12.07,20:34
ahojte, moze mi niekto prosim vysvetlit princip samozdanovania? som zaciatocnik a toto je moja prva fa zo zahranicia. je to fa za tovar v ceskych korunach... prijala som ju, zadala som sumu bez dph, tak ako je na fakture, prepocitala podla kurzu, a ako typ dph som urcila par.11 par49 a dala zauctovat. ale ako sa mi to prejavi na dph, ked ziadne dph tam nemam? nerozumiem tomu, poradte mi prosiiiiiim
dakuje
Zuzana Boháčová
20.12.07,13:52
ja som teraz z toho trošku jeleň:(
keď bola oprava firemného automobilu vykonaná v čechách, ja si myslím,že miesto zdan.plnenia sú čechy,tzn. na faktúre mala byť aj vyčíslená DPH..:confused:
keďže nie je,idem robiť samozdanenie
len teraz som z toho ešte väčší jeleň,lebo neobjavím §,podľa ktorého samozdaňujem:mee:
tovar to nie je, služby-miesto zdaniteľného plnenia je tuzemsko § 69 /to sa mňa netýka/
alebo služby oslobodené od DPH /to takžiež nie je tento prípad/
poradíte mi prosím,podľa ktorého § mám samozdaniť??
ďakujem pekne


posúvam ďalej
Vladimír Ozimý
20.12.07,14:09
ja som teraz z toho trošku jeleň:(
keď bola oprava firemného automobilu vykonaná v čechách, ja si myslím,že miesto zdan.plnenia sú čechy,tzn. na faktúre mala byť aj vyčíslená DPH..:confused:
keďže nie je,idem robiť samozdanenie
len teraz som z toho ešte väčší jeleň,lebo neobjavím §,podľa ktorého samozdaňujem:mee:
tovar to nie je, služby-miesto zdaniteľného plnenia je tuzemsko § 69 /to sa mňa netýka/
alebo služby oslobodené od DPH /to takžiež nie je tento prípad/
poradíte mi prosím,podľa ktorého § mám samozdaniť??
ďakujem pekne

auto bolo prevezené na územie SR? ak ano ide o samozdanenie par. 16 ods 7 ak sa využíva mot. vozidlo v ČR tak malo ísť s DPH...ale počítam že pôjde o par. 16 ods 7
Vladimír Ozimý
20.12.07,14:11
ahojte, moze mi niekto prosim vysvetlit princip samozdanovania? som zaciatocnik a toto je moja prva fa zo zahranicia. je to fa za tovar v ceskych korunach... prijala som ju, zadala som sumu bez dph, tak ako je na fakture, prepocitala podla kurzu, a ako typ dph som urcila par.11 par49 a dala zauctovat. ale ako sa mi to prejavi na dph, ked ziadne dph tam nemam? nerozumiem tomu, poradte mi prosiiiiiim
dakuje

ale máte vy si ho vypočítate aj na vstup aj na výstup...suma na faktúre je pre vás základ dane ktorý navýšite o DPH a zahrniete ho na výstup riadky 7,8 a riadok 19 vstup