fabio
27.02.05,15:28
Môže mi niekto poskytnúť pracovnu zmluvu - vzor na : Pracovný pomer na kratší pracovný čas? Alebo sa tam len miesto doby neurčitej alebo určitej napiše len napr.: do splnenia úlohy???? Ďalej sa pýtam:

1.Pracovny čas musi trvať menej ako 40 hodín týždenne?
2.Čo ak pracovnik s takouto zmluvou odpravuje za mesiac bežne 176 hodin..su to nadčasy??
3.Ak to su nadčasy nema to vplyv na zmenu zmluvy,keďže odpracoval viac hodín
??
4.Ako je to s vypoveďou môže sa v takom pripade povedať: Važený pane,prave ste splnili ulohu.. po 15 dńoch dovidenia ??

Ďakujem
Zita4
28.02.05,05:56
Myslím, že si mýliš pojmy. Pracovný pomer na kratší pracovný čas znamená presne to isté ako pracovný pomer na normálny pracovný čas. Rozdiel je len v pracovnom úväzku, t.zn., že týždenne odpracuje menej hodín, ako je obvyklý pracovný čas vo Vašej firme. Na splnenie úlohy môžeš prijať človeka napr. na dohodu o vykonaní práce, čo nie je pracovný pomer. Dohodneš sa s ním, akú prácu a dokedy má vykonať. Môže to byť max. na 300 hodín do roka.
Luba2
28.02.05,07:27
Alebo ak Ti nevyhovuje dohoda, ako radí Zita, tak uzatvor pracovný pomer na dobu určitú - čiže do nornálnej pracovnej zmluvy, ktorú máš aj pre ostatných zamestnancov , napíš miesto na neurčito, na dobu určitú do: ??? a buď to ohranič presným termínom /napr. do 30.6.2005/ , alebo udalosťou /do ukončenia PN xy/.
fabio
05.03.05,17:00
..ok,tou ohraničenou dobou,resp. udalosťou môže byť aj dokončenie určitej zákazky???
Luba2
05.03.05,19:43
Áno, môže.
fabio
07.03.05,11:25
..ok, dik ak som to spravne pochopil,čiže môže teoreticky platiť 1 mesiac aj niekoľko rokov ( do splnenia nzákazky...) bez potreby obnovovana... a ešte jedna otázočka pri takejto zmluve je vypovedna doba 15 dni?
Luba2
07.03.05,12:11
Výpovedná doba 15 dní by bola aj pri takejto zmluve vtedy, ak by bola dohodnutá na menej než 20 hodín týždenne. Pozri zákonník práce § 49/6. V prípade že je dohodnutá na viac hodín, platí výpovedná doba ako pri ostatných zamestnancoch.

Pozri si aj § 71/4 Zákonníka práce o skončení prac. pomeru na dobu určitú.
fabio
07.03.05,12:22
..dik...,ten par.71/1 som si pozrel,ok to by platilo pri dobe určitej podľa datumu..,ale doby podľa zakazky sa to netýka však( ak skonči zakazka skor konči aj zmluva..)
Luba2
07.03.05,12:25
Áno ak skončí prac. zmluva tzv. "splnením úlohy vymedzenej výsledkom", tak nie.
fabio
07.03.05,12:38
dakujem Luba,znova som o niečo mudrejši..http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif,takže tym padom nemusim uviesť v prac zmluve dlžku vypovednej doby,resp uviesť aj možnosť skončenia splnením vysledku..?
Luba2
07.03.05,12:45
Však to si písal už na začiatku, že chceš dobu určitú až do ukončenia zákazky. tak o čo Ti vlastne ide? A ešte si pozri § 43/2 Zákonníka práce, dĺžku výpovednej doby by si v pracovnej zmluve mal mať pre poriadok uvedenú aspoň citovaný §, aj keď vieš, že skončí ukončením zákazky.