nikitaf
23.10.07,13:03
Prosim o radu. Zivnostnik pouziva sukromne vozidlo pre podnikatelske ucely. Chcela by som sa ale opytat ako je to z dokazovanim pracovnej cesty. Ked miesto podnikania ma vo Vranove nad Toplou ale byva v BA (nema tu prevadzku), byva na private. Nahana obchody, cize vela jazdi po Ba, ale nie vzdy uzavrie obchod, nakolko ponuka svoje katalogy (kanc. tovar) a vysledok sa dostavi casom. A ked napr. potrebuje ist na urady do Vranova nad Toplou, ako obhajim ze isiel z Ba do VnT ked miesto podnikania ma tam? Vzorec mi je jasny, len mi nie je jasne ako obhajit tieto pripady. A este sa chcem z hladiska uctovnictva opytat. Platene blocky za benzin zauctujem ako VNZD a nahadu zauctujem ako VOZD. DPH neuplatnujem (je platcom DPH)? Chapem to tak spravne? Dakujem velmi pekne za rady.
ekopo
23.10.07,11:52
Pracovné cesty obháji tým, že ich má riadne uvedené v knihe jázd aj s vyznačeným účelom jazdy. Pritom nie z každej pracovnej cesty musí byť záver, že obchod bol uzavretý. Pri súkromnom vozidle sa bločky neúčtujú. DPH sa neuplatňuje. Je pritom vhodné priložiť bločky z dôvodu prukázania ceny PHM. Účtuje sa prepočítaná spotreba PHM + paušál (6,20)na 1 km podľla knihy jázd.
nikitaf
24.10.07,06:51
Pracovné cesty obháji tým, že ich má riadne uvedené v knihe jázd aj s vyznačeným účelom jazdy. Pritom nie z každej pracovnej cesty musí byť záver, že obchod bol uzavretý. Pri súkromnom vozidle sa bločky neúčtujú. DPH sa neuplatňuje. Je pritom vhodné priložiť bločky z dôvodu prukázania ceny PHM. Účtuje sa prepočítaná spotreba PHM + paušál (6,20)na 1 km podľla knihy jázd.
dakujem velmi pekne