ibiza
23.10.07,17:51
Ahojte poraďáci,

potrebovala by som do školy vypracovať medzinárodný marketingový plán...

Vedel by mi s tým niekto pomôcť, alebo dať nejaký vzor?

Osnovu mám, keby mal niekto niečo z praxe veľmi by mi to pomoholo.

Ďakujem :mee:
Igy
24.10.07,14:27
Medzinarodny marketingovy plan na co? S tymto sa zaoberaju normalne cele oddelenia. Predpokladam ze to ma byt len nejaka studia ako vybudovat/zaviest novu znacku a ako ju podporit globalne s prihliadnutim na lokalne trhy a ich odlisnosti. Existuje cela fura strategiia moznosti ale musis najprv uviest nejaky priklad co a kde chces marketovat...
misomiso
24.10.07,14:35
Napriklad predaj pukancov na hranicnom priechode vo Vysnom Nemeckom?
Igy
24.10.07,17:39
miso, to je podnikatelsky zamer. A teraz k tomu podme urobit marketingovy plan.:D
misomiso
24.10.07,17:50
miso, to je podnikatelsky zamer. A teraz k tomu podme urobit marketingovy plan.:D
Ano, ja by som sa zemeral najprv na to, ako predlzit cakacie doby na hr. prechode, ostatne pojde samo.
ibiza
25.10.07,07:34
no má to byť normálne aplikované na nejakú konkrétnu firmu. A všetko k tomu. Analýza prostredia, konkurencie, dopyt, ponuka... no hrôza...
ibiza
25.10.07,07:35
Nemám teraz pri sebe podklady k práci, ale mám aj osnovu toho plánu. Ide o niečo také, že máme analyzovať možnosti firmy na zahraničnom trhu.
misomiso
25.10.07,18:12
A co ti v tom brani??
Igy
30.10.07,07:36
No robit to takto vseobecne sa neda. Vyber si firmu (nieco v oblasti ktora ta bavi). Nasledne sa zamysli co by si robila keby si chcela preniknut na dalsi trh. Pojdes pekne podla osnovi a ani nevies ako a projekt bude hotovy. Nemusis hladat realne data. Staci ked pouzijes zdravy rozum a 1+1=2. Kludne tu case study poslat aj na predaji pukancov na hranicnych prechodoch. Vychodisko - vstup SVK do Shengenu = dlhsie cakacie doby na hranicnych prechodoch = dopyt po obcerstveni na hrnaiciach :-). Nasledne expandujes do okolitych krajin a ich pohranicnych oblasti...